Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Hei, fetele care sunt la a adoua burta, lamuriti-ma si pe mine cum stau lucrurile????!!! Ce se va intampla cu abdomenul meu dupa nastere? Ce mai ramane din el? Sau din ce a fost inainte de a fi burtoasa???!!!!

PS - Chiar, e cineva la a treia burta de la odiseea noastra????

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata, m-am trezit sa rontai ceva si am zis sa vad ce mai e pe aici. In plus lasasem niste treburi neterminate pe la jocul meu. Aseara nu mi-a mai fost rau dar nici bine, acum e Polul Nord in casa si ma simt foarte bine.

Gabi, nu am mai "tigait" pana la urma ca eram cam lesinata, dar recuperez eu.

Sim, si pe mine ma luase greata inainte sa ma ia cu lesin. Ia ai grija si tu, ca prea umbli. Te rog da un mesaj ceva azi daca mergi la dr sa stiu ca esti ok.

Alinus, pe link imi apare ca nu ai nici o poza sau nu m-am descurcat eu.

Carmenita, o sa vedeti voi ce si cum pana la urma, poate se desface din circulara si ramane doar esarfa. Sa stii ca se poate si invers insa, sa se mai foiasca si sa mai apara o circulara (o fosta colega a avut problema asta in mai cand a nascut), de aceea e vital sa mai faci o eco. Dar sunt sigura ca pana la urma totul va fi bine.
Am inteles cu tensiunea, azi verific la intervale regulate.


SabinaY, eu sunt exemplul prost care doarme cu copilul. Nu am dormit cu ea cand era mica, decat foarte putin. Ea dormea in patutul ei si eu in pat. Sotul s-a mutat ca ne sforaia in cap, si a stat in sufragerie. Maxim pe la 6 luni m-am mutat si eu cu el si acolo am dormit pana spre 2 ani cand domnisoara sarea din pat si venea dupa mine. De fapt primul pas a fost sa sara din pat si sa doarma in patul mare. Apoi nu adormea fara mine, stateam pana adormea si ieseam. Pe la 2 ani, dupa concediu cu dormit impreuna si o bronsita cu treziri si voma si sufocare pentru care am stat cu ea 2 saptamani (adica am dormit langa ea sa o pot face sa respire, altfel puteam sa nu aud0, s-a dus totul si inca doarme cu mine. In casa noua a mers o perioada sa doarma la ea in camera, eu am gresit ca am luat-o la noi ca ma tot striga noaptea si eram obosita, si cam asta a fost. Nu e tocmai ok pentru relatie, crede-ma. Nici daca adormi copilul si apoi stati impreuna. Pentru mine e obositor si ma intreb cum ma impart intre sot si cei 2 zopii cand or striga toti dupa mine noaptea.





Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nenica, dar matinale mai sunteti! Nu mai prididesc sa citesc si sa raspund.

Annisia, stiu ca nu te linisteste, dar exact asa sunt si noptile mele. Cu AC ma ia curentul, fara imi este cald, pipi la maxim 2 ore, sete, iar pipi, din cand in cand foame. Daca am apucat sa mai si cobor pe scari pana la bucatarie, adio somn. Nu mai zic amorteli si arsuri, am inceput sa dorm cu astea. Si mare dreptate si cu burta, nu aveam o dungulita pana acum, de sapt trecuta au aparut 2 care se maresc.


Cecilia, tu nu dormi din aceleasi motive?





Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Hei, fetele care sunt la a adoua burta, lamuriti-ma si pe mine cum stau lucrurile????!!! Ce se va intampla cu abdomenul meu dupa nastere? Ce mai ramane din el? Sau din ce a fost inainte de a fi burtoasa???!!!!

PS - Chiar, e cineva la a treia burta de la odiseea noastra????

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare




In afara faptului ca nu a mai fost plat vreodata, abdomenul meu s-a refacut frumos, fara nici o cuta. Nu am facur deloc vergeturi la prima sarcina. Acum am cateva, dupa cum spuneam. Nu stiu cum vor arata, probabil va fi la fel cu cele de pe sani. Acolo am avut niste dungi oribile vinetii si au ramas mult timp asa oribile, dupa vreun an au devenit albe si dupa vreo 2 s-au mai estompat si nu se mai vad asa precum cicatricile.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, dungile sunt prin zona buricului sau unde le ai tu?

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Offff, banuiam eu... Cecilia cred ca nu mai are copii de viseaza abdomene plate si refacute total... Inseamna ca nu scap de bisturiu... Eu sleampata asa nu stau frate!

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Da, exact. In zona buricului. Nici nu sunt dungi clare, parca mai mult cercuri si se unesc cumva.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Neata. Da, se pare ca v-am lasat in ceata cu pozele aseara.

Daca nici acum nu se vad... spuneti-mi unde gresesc. Le-am sheruit frumos, trimis pe adresa mea de mail, copiat carnatul de acolo...

Foto nashit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Eu aveam numai pe laterale multe dungulite scurte, ca niste taieturi franjurate asa. Acum imi pocneste pielea din jurul buricului, dar nasol de tot. Adica adanc si intins... Tare urat!!!! Nici pe o parte nu mai pot sta, ca mi se intinde pielea si ma ustura rau. Ar trebui sa ii dau in judecata pe nesimtitii astia cu cremele lor. La cate milioane am dat pe produsele lor de kkt si acum sa trec prin toate astea...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Offff, banuiam eu... Cecilia cred ca nu mai are copii de viseaza abdomene plate si refacute total... Inseamna ca nu scap de bisturiu... Eu sleampata asa nu stau frate!

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare




Ba sa stii ca am vazut gagici cu abdomen refacut (bine ca am vazut si cu burti pe care nu le mai refac decat la cutit). Insa eu eram plata plata, nu am avut niciodatabombeu sub buric, si dupa Alex a ramas acolo o sunculita care nu ceda nici la sport. Nu era asa rau, dar oricum...

Aaa, sa iti zic sa nu ai un soc, asta in caz ca nu ai vazut pana acum. Dupa ce nasti arati asa cam ca prin 4-5 luni o vreme. Mie imi venea sa plang cand am iesit din maternitate, desi mai vazusem la prietene. Am poza cand am ajuns acasa si inca paream gravida, dar mai putin avansata. Ma gandesc ca dupa burtoiul asta va fi mai si greu si sunt si mai batrana. Oricum in pozele de la botez aratam binisor, numai cu colacelul de sub buric. Tocmai ce am vazut pozele cand era Teodora in vizita. La 3 luni jumate am fost la munte si mi se pare ca slabisem simtitor.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput