Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mai, mai, mai, acum vad ca si Terrapin naste tot la CF2... De Annisia stiam... Mai sunteti vreuna ? Ca eu tot acolo merg, dar stau linistita ca nu-mi faceti concurenta, eu saptamana viitoare am intalnire cu bebelina . Roxana, promit ca te iau eu cu mine in pat daca nasti in aceeasi zi cu mine. Mai schimbam impresii, poate ii imprietenim pe Andrei cu Maria
Te rog ai grija cu tensiunea asta, daca se mai repeta, Doamne fereste, pune mana pe telefon si suna-l pe doctor !
vmkriss, felicitari pentru voinic ! Chiar daca e mai mare, nu-l grabiti, stiu ca sunteti nerabdatori sa-l tineti in brate, dar lasati-l sa mai creasca un pic.
Danielle, ia nu te mai lua tu dupa noi cu numele printzesei tale... Voua trebuie sa va placa, nu-ti mai face griji pentru ceilalti. Daca voua va place Ebonee, ce treaba ai tu cu restul lumii ? Eeeeeeeee


Luy 38 fix cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Luy, daca tot ai visat ca am nascut, nu ai visat si unde am nascut si cum?

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Luy, Miaunici naste tot cu Nayel...
In legatura cu Danielle, sunt perfect de acord cu tine. Daca ei ii place Ebonee, nu trebuie sa ii stea nimeni in cale. Stiu ca avea dubii si vroia sa il schimbe, de asta am indraznit sa im i dau cu parerea... In rest, nu am nimic de spus. E absolut numai treaba ei si a sotului cum o vor denumi pe beblina lor dulce.

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Sorry, Sim, da' nu era specificat in postarea respectiva Si trasesem eu concluzia ca mesajul fusese scris de sotul tau, era ceva destul de laconic, ne anunta doar ca ai nascut , ca bebe a avut 3950g si Apgar 10.
Ce sa-ti fac, daca sotului tau i-a fost lene sa scrie mai mult ? Ca as fi stiut sa-ti spun acum...

Luy 38 fix cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Mai dar aveti limbaritza nu gluma! Eu azi n-am reusit sa ridic capul de jos. M-a durut ingrozitor capul, mi-a fost greata, n-am putut sa mananc nimic. Bine ca ma duc maine la control. Sper sa-mi opreasca tratamentul contra contractiilor, si sa nasc si eu odata, ca nu mai suport!

Sincer, nu cred ca in seara asta mai pot sa citesc din urma, aproape un capitol cat ati scris, asa ca va spun noapte buna si linistita.

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Am mai discutat despre Joanne... Si nu e din listuta mea, da.... Chiar azi vroiam sa va postez niste pozici sub titlul de Joiana la curte... Ai priceput aluzia????

Dany, berbantul tau ce zice? El nu are nicio preferinta?

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare



scuze,m-am exprimat gresit.era ales din link-ul cu nume care l-ai postat.sotul meu iubit inca nu are nici o preferinta.imi da mana libera sa aleg



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

luy,annisia
gata,gata nu va mai zapacesc cu numele mele !!!
daca ma hotarasc eu la altul,va anunt.
multumesc mult de pareri



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by luy

Sorry, Sim, da' nu era specificat in postarea respectiva Si trasesem eu concluzia ca mesajul fusese scris de sotul tau, era ceva destul de laconic, ne anunta doar ca ai nascut , ca bebe a avut 3950g si Apgar 10.
Ce sa-ti fac, daca sotului tau i-a fost lene sa scrie mai mult ? Ca as fi stiut sa-ti spun acum...

Luy 38 fix cu Maria



In cazul asta cred ca o sa apelez la horoscopul prietenilor sau la colega maica-mii .

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Azi am fost la eco. M-am mai linistit, de fapt bebe este chiar lungut, chiar maricel, doar ca nu are femurul foarte lung. Toate celelalte insa sunt chiar peste varsta lui. Oricum si lungimea femurului este in grafic, deci suntem bine. O singura problema ar mai fi, ca doar nu puteam sa scap eu fara nici o grija, avem circulara de cordon. Care e treaba cu asta? In afara de faptul ca stiu ca e periculos la nasterea normala, in rest? Nu i se intampla nimic lui bebe, nu? Noi avem acum 33 de saptamani, de fapt maine le facem, mai are timp sa se desfaca din cordon?
Roxana, ai mare grija cu tensiunea aia. Mai usor cu treaba, cu supararea, ca nu are rost. Inca putin si scapati!
Yaia super articolul despre decalotare, am priceput si eu si sunt hotarata, nu se atinge nimeni de puta lui bebe.
Danielle mie imi place numele Ebonee, si mi se pare ca e foarte important sa va placa voua, sau mai bine zis tie, ca te preocupa cel mai mult.
Doamne, ce nebunie la voi cu paturile in spital. La noi nu are unde sa te trimita, ca alt spital in Constanta nu mai este, asa ca trebuie sa iti faca loc. Eu oricum nu nasc in Constanta, nasc la Medgidia, dar si acolo e aceeasi poveste, trebuie sa iti faca loc, ca doar nu nasti in strada.
Noi cu numele am scapat mai repede. Ca la 5 saptamani, cand am anuntat-o pe nasa bebelului ca am ramas gravida, baietelul lor mi-a strigat in telefon sa ii spunem Andrei. Pe atunci nici nu stiam ca avem baiat, dar asa i-a ramas numele. Mi-a placut si chiar asa am simtit, am fost si la Manastirea Sf. Andrei si atunci am decis ca asa ramane. Intre timp sotul se mai gandise la inca un nume, dar eu am fost capoasa si nu am vrut. Vroia sa ii spuna si Serban, dar nu imi place mie cum suna cu numele de familie, si vad ca m-a lasat in pace. Am vazut ca sunt o gramada de Andrei la odiseea noastra, dar ce conteaza, mie imi place.



Carmen 32+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Simuleeu iti tin pumnii si ma gandesc la tine sa nasti cu al nostru doctorel! Si ma gandesc ca un pat acolo s-o gasi si pentru tine daca ti-e sortit sa nasti la Elias. Eu asa iti doresc!!!

Si Roxanacum naiba sa-i dai pe astia in judecata? Ca eu asa as face dar crezi ca-s sorti de izbanda? Tu esti cu durerile de mama focului, nu mai stii pe unde sa te bagi si sa-ti nasti copilutul iar pe ei ii doare fix in ... de treaba asta. Eu nu suport sa ma gandesc ca merg la un doctor de un an de zile, ca am tot felul de probleme peste care trec cu ajutorul lui, ca primesc acordul pentru ceza de la Vladareanu( eu asa am patit, altfel nu se poate la Elias) si la sfarsit ma trezesc ca nasc cu un medic de garda sau vreau rezident cine stie pe unde! Chiar as avea motive sa-i dau in judecata, nu? Dar cine ma baga in seama?!
Si alta : acu vreo 2 luni a nascut o tipa la Giulesti,asta dupa ce fusese refuzata la Elias din lipsa... si la Municipal, inchis pentru "curatenie", Deci: se poate la noi in Romania!!!

Mih
37+

Mergi la inceput