Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Dany, merci,
Trebuie sa plec, vorbim cind ma intorc. Distractie placuta pe-aici.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin24+ Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cami si eu la fel,aseara cand eram afara mi s-au unflat picioarele in asa hal incat au pocnit papucii cu care eram incaltata si burta parca creste in fiecare zi

anca 28+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Eu am pofta de peste cu usturoi si mamaliga..... ma duc la obor sa imi iau file si apoi torn o mamaliguta...

Dana 23+ Luca-Rares

Poze cu mine :)
http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Urmati linkul pt a vedea produsele castigate la Dove, halat, prosoape, papuci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

no..si cum comand acum cadourile?
am strans si eu pt 2 prosoape..mai mult nu am rabdare. nu acum...
faza de rasu-plansu...
stau ca omu pe buda...si deodata..oops..imi vine sa si vomit...scoala-te..vomita...jes...

28+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by Victo

no..si cum comand acum cadourile?
am strans si eu pt 2 prosoape..mai mult nu am rabdare. nu acum...

28+ piticul Stefanut


Acum intri la sectiunea "pentru tine " si accesezi "premii dove" si acolo dai comanda .Succes!!

Dana 23+ Luca-Rares

Poze cu mine :)
http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Urmati linkul pt a vedea produsele castigate la Dove, halat, prosoape, papuci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Ellis,pot fi foarte multi factori- printre care si cei enumerati mai de toata lumea. Este bine pe cat posibil sa eliminam cat putem mare parte din ei, riscurile micsorandu-se. Daca consumi atatea lichide si totusi pielea ta are mai tot timpul probleme cu hidratarea , poate este totusi o problema genetica (de la tata,bunici) sau medicala- apa ta nefiind retinuta de organism, nedirectionata unde trebuie (pentru ten uscat stiam ca trebuie folosite creme de hidratare/grase,multe lichide...). Foarte bun este masajul cu ulei de masline dupa un dus caldut, eventual dupa exfolierea pielii moarte.

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oi fi eu mai tare de cap..da nu reusesc dany draga..imi zice ca nu sunt foldere...plec de la calc, ca ma simt rau in dim. asta..nu stiu de ce..niste salata de vinete am mancat..dar se pare ca tot la wc ajunge..uffffffff

28+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Victo- lasa ca incerci mai tarziu ,stai in pat daca te simti rau...
eu imi astept sotul sa ma duc dupa peste..........am o pofta!!!


Dana 23+ Luca-Rares

Poze cu mine :)
http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Urmati linkul pt a vedea produsele castigate la Dove, halat, prosoape, papuci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

NEATZA FETELOR ..
BB YASMI...iubita sper ca esti ok asteptam vesti te pupam dulce!!
Doamne pt mine este groaznic dimineata cand ma trezesc ..de abia ma ridic din pat nu mai suport cateoadata..al meu sot aseara imi zicea sa stau numai in pat ..ma vedea cat de greu imi este cand ma dau jos .....cum sa stau eu numai in pat NICIODATA!!....dimineata e cel mai groaznic ma dor oasele, carnea pe mine, dar ma dau jos si o iau la "actiune" si imi revin...a inceput sa-mi fie groaza sa ma culc seara ....burta mea seara este extraordinar de mare ...mama m-a vazut aseara si mi-a zis sa stau linistita ca e burta sus NU nasc prea curand
..noi o sa plecam mai tarziu sa cautam patut ...si sper sa ne intoarcem cu patutz acasa..macar sa stau si eu linistita ..
..fi'miu a facut aseara niste tumbe extraordinare ..a inceput sa iasa prin burta ..data viitoare cand mai face chestia asta o sa fac o poza la burtica sa vedeti...
CAMI.......nasterile pe care le stiu eu ...de la fete cu care am discutat au fost naturale si au durat foarte putin...o tipa chiar a ajuns cu dilatatie 7 ..i-au pus cateterul si a si nascut....ei in schimb nu folosesc anestezic deci ceva dureri simtim ...ei fug de forceps si epiziotonomie si din cauza asta folosind analgezice mama simte cand si cum trebuie sa impinga ca este ajutata...cat despre cezariana mea..dr nu a exclus nasterea naturala dar presupune niste riscuri pt mama iar ei nu si le asuma ...eu la rinichiul drept am 2 pietre de 7 mm ..am tinut un tratament drastic si in loc sa se macine sau sa le elimin s-au marit..plus ca rinichiul stang care este geaman e plin de nisip ..plus ca eu in numai 2 saptamani am ajuns de la hidronefroza la hidronefraza grad 4 ....acum vad ca ma simt bine ..ultima criza am avut-o acum vreo 3 saptamani..dupa analizele si ecografiile de la inceputul lui septembrie hotaram ce si cum..dar am inteles ca este destul de riscant pt mine sa fac Doamne fereste in travaliu vreo criza de rinichi, vreun blocaj sau sa "nasc" vreo piatra...dar la cat de usoara a fost sarcina mea nu ma deranjeaza sa fac cezariana..asta sa fie problema aia mare si bebe al meu sa fie sanatos!!!

ROXANA 30+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata, fetelor. Acum ne-am trezit si noi. Nu am chef de nimic. Inca sunt adormita. Vad ca ati inceput deja cu poftele de dimineata. Eu m-am trezit cu pofta de paine cu unt si cu gem, dar nu am paine si il astept pe barbate-meu sa se trezeasca ca sa-mi cumpere. Intre timp am mancat 2 banane.

Roxxy 24+ Rares Matei

Mergi la inceput