Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

XELANOIMIS

Sa fii sanatoasa si fericita, sa ai o familie armonioasa si unita!

Dany26 si Dany2007,m-am cam incurcat putin in numele voastre! acum va stiu si dupa poze!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumim pt. noul capitol! Sa fie cu noroc! Doamne ajuta!

am baut deja .. si ne este putin fomica

BB ce bine ca nu ai plecat in Germania! Sa stai cumintica in pat! Eu zic sa te interesezi de un dr. gineco in Szeged, pt. orice eventualitate, asta nu pt. tine ci pt. fetita! Au sectia de prematuri mult mai bine dotata decat in TM!

Jasminica te inteleg cu cezariana, si eu as fi facut la fel! Mai ales dupa ce am trecut prin atatea anestezii si prin taietura pe burtica!

eu sunt fericita ca am gasit asta:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/browser.aspx?mainmenu=2&submenu=41&thirdmenu=304
Asa ac ii fac lista la tatic cu tot ce avem nevoie...si merge sa ne cumpere din Szeged! ...mie mi-e frica de drum..





PUSSI 23+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Neata, fetelor, sa avem o duminica placuta si noul capitol sa fie cu noroc.

Darleena, nu am de gind sa ajung la al 6-lea copil ca sa experimientez o sarcina fara dureri.... Si eu sper sa nu ramine niste trnspirate toate viata..., dar ma gindesc ca daca unele dintre noi vor ramine cu picioarele si miinile mai mari, sau cu bazinul mai lat, poate se intimpla la fel si cu transpiratie, poate nu chiar atit de abundentadar suficient cit sa enerveze...

Dany2007, imi pare rau pt puiutul tau de dinainte,

BB, trebuie sa fii cuminte, chiar daca ti-e greu sa stai locului. Nu te pune pe tine si pe bebelina in pericol, please...

Roxxy, nu te condamna nimeni pt ca alegi cezariana...dar te-ai gindit la nastere normala cu epidurala? Cica nici nu-ti dai seama cind nasti...Eu voi alege asta, n-am incotro, doar sa nu am vreo complicatie si sa-mi faca obligatoriu cezariana.

Vasari, mersi pt sfatul cu Granovit, , chiar voiam sa intreb cum se consuma.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin24+ Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata tuturor
am inceput munca pe site-ul dove...uff..greu dle..
cd fac pauza ma apuc de varza aceea..;)

28+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetelor
Gata am mancat si noi o cana mare de lapte cu biscuiti si un morcov ,iar acum facem un dus si dam o tura pe la piata.
Ieri mi-am mai luat niste hainute de la Tina R ca nu-mi mai venea nimic....sunt super reduceri!!!!!!

anca 28+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Erika,impresionant!
Am jelit si eu pana acum...oricat de multe filmulete am vedea si oricate povesti am auzi,fiecare nestere este emotionanta prin insasi definitia NASTERII...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

BUNA DIMINEATA!
ANACAMI, am vazut ca vorbeai despre vergeturi. Eu vreau sa zic ca m-am umplut de vergeturi pe burta in sarcina, in josul burtii am cam 2 palme de vergeturi, nu este nicio mostenire genetica, mama si bunicile mele nici n-au auzit de asa ceva, nici de consumul de lichide nu tine - eu acum consum 3-4 l lichide pe zi, iar in trecut cel putin 2-2.5 l pe zi; intr-adevar, poate am plecat de la o greutate mare in sarcina, dar eu consider ca nu lichidele sunt cauza inelasticitatii pielii...si mie nici nu-mi crescuse mult burta cand mi-au aparut vergeturile; am avut intotdeauna un ten uscat, sensibil, nu e nici problema hormonala ca e investigata...pur si simplu asa este pielea mea; pe mine oricum nu ma deranjeaza chestiile astea, am trecut prin multe pt a tine sarcina asta si nu ma intereseaza lucrurile minore de genul astora. Sa fie fata sanatoasa, ca ma-sa se reface.


Ellis26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oooooo..dar m-am super saturat! si am ajuns numai la 120 de puncte...

28+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, masurati-va burticile dimineata. Eu m-am masurat alaltaieri seara, cu burtica plina si aveam 95 cm in jurul buricului, iar azi dimineata m-am masurat din nou si aveam 90 cm. Faceti si voi la fel.

Cami, ce face Sebi? E un scump...Tu cum te mai simti? Si, de data asta alegi epidurala, sau mergi tot fara?

Xela, la multi ani!!!!

Fetelor, stiti cumva daca e deschis magazinul Unirea duminica? Caci trebuie sa cumpar ceva.


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin24+ Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Jasmin012 - Magazinul Unirea este deschis pana la ora 17 din cate stiu eu.

Dana 23+ Luca-Rares

Poze cu mine :)
http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Urmati linkul pt a vedea produsele castigate la Dove, halat, prosoape, papuci...

Mergi la inceput