Mamici de septembrie - octombrie 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc mult fetelor ptr. parerile voastre.comica situatia asta cu fetele cochetele




danielle 34+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nu imi vine sa cred cat ati scris desi e weekend, am ce citi. Deocamdata va scriu repede ca vin ai mei de la piscina, macar sa stiti ca sunt bine. Am fost la niste cumparaturi, la masa, apoi nani. Si sotul meu cica o duce pe Alex la piscina sa ma odhnesc, numai ca de o ora jumatate nu am stat jos, tot fac ordine si strang dupa ei. Dupa amandoi...Ma rog, a se sesiza nota de iritare.

In rest mai usor cu contractiile azi, chiar mi-a fost bine, mai putin stare de lesin de la caldura. Sa vedem cand o veni totusi momentul.

Pupici. Ma duc in urma...sper sa apuc macar sa citesc.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Isabeluta, multumesc de info. Ma duc la Medsana. Nu am de facut secretii sau culturi, pe acelea le-am facut. Numai sumar urina si cele uzuale de sange.

Tomitza, stiam de algocalmin, eu am avut si data trecuta si am luat si acum. Iar de trimiterea la alt spital, auzisem acelasi lucru la Municipal de la un domn care venise sa instaleze lumini la ai mai. Tocmai nascuse sotia, care a mers toata sarcina la acelasi medic la Municipal, si au trimis-o de acolo ca nu sunt locuri.

Sabina, tu ai patut de 110? Credeam ca sunt standard lungimile astea de patut. Nu stiu ce sa zic de lift si carut, eu ti-am mai spus de la vecinele mele ca aveau probleme. Eu zic sa discuti cu sotul sa ii spui care sunt cerintele unui carut si sa compare avatajele cu faptul ca nu are plasa (te referi la cosul ala de dedesubt? Oricum se rezolva cu o geanta atarnata de manere.

Alehiam, nu am scapat de miros de lemn, dar mie chiar imi place.

Au venit, revin!



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Uau, dar ati scris nu gluma!

Vad ca se discuta de transpiratie. EU TRANSPIR CA UN CAL!!!!! Stau pe loc si transpir. Fac dusuri din ora in ora.

De rest, azi am avut o zi relaxanta. Mic dejun in gradina, niste vizite pana la pranz, somnic, iar mancat, iar acum stau la aer si ma lafai in balansoar.

Cam atat, si niste contractii pe deasupra. Myral a mai dat vreo veste?

Ana 36+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomitza, cand a auzit nasa ta despre faza cu locurile din maternitate?

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata, imbaiat fata si vreau sa stau sa ma odihnesc. Sper!

Afibebe, nu inteleg ce puteai sa faci tu ca sa te doara. Si doctorul asta. Oricum stabiliserati cezariana saptamana viitoare.

Lia, cam riscant sa te lase acasa cu dilatatie 3-4. Nu stiu ce sa zic, cum nu te-a tinut acolo. Nu e vorba numai de dilatatie, dar sa nu se rupa membranele. El asteapta sa pleci cu ele deja rupte? Hmmm. Vad ca sunt contractii regulate. Ce sa mai zic...nastere usoara si BB sanatos. Tinem pumnii, va fi bine sigur! Sa ne dea cineva un semn sa stim de tine.

SabinaY, sigur ne revenim!

Sim, ce te invidiez la cat poti dormi tu.









Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Roxana, mie mi-e teama ca o sa inceapa contractiile cand o sa dorm in stilul meu si nu o sa ma trezesc. Sau o sa mi se rupa apa in somn si o sa dorm in continuare bine mersi. As fi in stare.
Mi-e pofta de Pepsi . L-am trimis pe sot sa imi ia o sticla mica de 0.5.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Lia, nastere usoara! Sper ca ai ajuns deja la spital!

Ana 36+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, deci si la Cantacuzino dureaza putin? Nu stiu unde sa ma duc. Eu nu am secretie, numai sumar urina si niste chestii simple de sange.

Lia, nici nu poate fi vorba de ceaiul ala. Eu la fie-mea am baut tone de ceaiuri asa zise provocatoare de nastere si nici gand sa vina mai devreme de termen. In plus eu beau din alea si acum, pe post de suc, ca am granulate de la Humana. M-ai dat pe spate cu nasterea in direct.

Fetele care intrebau pe aici de greata, vedeti ca apare de la perfuzii, nu neaparat de la nastere.


Annisia, m-ai dat gata cu retele. Eu sunt mama puturosilor, dar cine stie, poate ma apuc de facut ceva.


Acum inteleg eu de ce ati scris atat...wooow, sa vedeti ca il pun pe al meu sa imi lase blackberry al lui cu mine in salon.

Andries, si eu schimb chilotii continuu si chiloti si haine si tot asa fac n-shpe dusuri pe zi.



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vad ca nu mai sunt vesti de la Lia...ce o fi cu ea?

Lia, nastere usoara!

Sim, o sa simti contractiile alea afurisite, asa credeam si eu ca nu le simt in somn, si totusi cand le-am avut m-am trezit. Ma refer la Alex, ca acum le simt si in somn. Dar eu am fost haioasa, dupa ce am vazut ca sunt neregulare si la 15-20 min, m-am culcat la loc.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput