Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Hop si eu! Buna dimineata! Vad ca va tineti de conversatii nocturne ...
Cami, tare frumosi si practici saculetii aia pentru bebe...De unde iei linkurile? Sunt siteuri/magazine din afara? Ca la noi n-am vazut... Si pe mine m-ar interesa sa cumpar asa ceva...Poate daca suntem mai multe obtinem o reducere, macar de amoru' negocierii, asa...
Noi azi mergem la dr.; nu la dr. noastra pentru ca e in concediu, dar m-am programat la o eco pentru ca bebelina mea e f. jos si da tare in colu' lu' mami de o sperie rau!...E adevarat ca si mami se agita cu renovarea apartamentului si deci merita bataitza, da' vreau sa ma asigure un dr. ca e colul tot inchis si lung....Doamne-ajuta! Sa-mi tineti pumnii....altfel, nu stiu cum o sa ma descurc cu tot ce mai am de facut!...
Ramo, sa-ti fie de bine cumparaturile! Abia astept si eu sa ma lansez Inca nu ma decid daca sa-mi iau patut cum ai ales si tu (cu tot cu comoda) sau separat...E tare complicat! Iar la carucioare...am vazut unul marca Brevi care m-a cucerit...da' are un pret......Sa vedem...
Pupici tuturor si o zi de vineri usoara si frumoasa!

Ade, 25s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
Ramonella, sa le folositi cu placere!

In dimineata mi-am facut niste analize: hemoleucograma completa, glicemie si sumar de urina.
Roxana,am fost la Euroclinic si, spre surprinderea mea, am constatat ca au preturi mai mici decat multe alte laboratoare private (ex. CDT Babes, Synevo..) . Saptamana viitoare am si eco la dr. meu ginecolog, mai merg inca peste o saptamana la el- pentru consult gineco.
Roxana si celelalte fete interesate de nasterea la Euroclinic, au schimbat lista cu preturi publicata pe site- mi se pare ca au micsorat pretul la nasterea normala- sub 60 mil. fata de vreo 67 cat era; in schimb, l-au marit la cezariana- 85 fata de vreo 76 mil....

Si apropo de cedat locul, pe holul din fata laboratorului erau doua locuri pt. vizitator- ocupate de sot si sotie (din cate am inteles voiau sa faca triplu test); am satt vreo 2 minute in picioare langa ei, in timp ce barbatul nu s-a sinchisit sa se ridice...Noroc ca asistenta m-a chemat repede in laborator- inclin sa cred ca nu s-ar fi ridicat nici dupa mai mult timp...



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adela, mie imi place un carucior de la Bebeconfort (cel cu linkul de la salopete). Cred ca o sa sun astazi importatorul din Romania sa-l intreb daca aduce si gama de imbracaminte si daca au asa ceva. Daca nu aduc, nu am de unde sa le cumpar.. In primavara ma gandeam ca o sa plecam in excursie la Paris (producatorul este din Franta) si ca le voi cumpara de acolo. Ne-am razgandit, asa ca nu imi ramane decat importatorul:
http://www.lyada.ro (Lyada Euro este unic importator in Romanaia al marcilor Peg Perego, Bebe Confort, Baby Relax, Babideal)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Buna dimineata,burtici!
Azi am implinit 21 de saptamani!!!
Abia astept sa merg luni la eco pt morfo-fetala,sa-mi vad baietelul!
Iasminuco,nu esti singura care uita sa-si ia analizele...
Am vazut ca va cafeliti,cine mai are o ceasca in plus???
Ca de vreo 3 zile as bea cafea in nestire...
Asta nu inseamna ca o si fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Iuliana, felicitari, la cat mai multe inainte pana la 40!
Si noi am facut astazi 27 saptamani, am intrat in sapt. 28 ; eco voi face miercurea viitoare (deja nu mai am rabdare, dar face eco doar miercurea, iar consultatii vinerea)
Bafta, sa ne fie pruncii sanatosi!
Pussi, te duci astazi la eco? Bafta!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Multumim la fel,Anacami!
Fetelor,ne auzim mai incolo,tre' sa-mi fac piata si sa-mi iau analizele uitate ieri...Va pup dulce,sa aveti o zio minunata,cu bebei cuminti!Pussi,tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

buna dimineata,am intrat sa vad ce mai faceti...,am ratat cateva pagini...si nici nu prea sunt in stare sa le citesc,ca sunt super sfarmata in pucatele,ieri am facut curatenie generala,cu toate ca am chemat pe cineva sa faca greul eu am facut din urma...,adica dce tine de sters praf spa;lat ,aranjat ,etc...,am inceput la 10 dimineata si am terminat pe la 10 seara..,iar azi dimineata m-au trezit niste caini,latrau asa de tare pe la 5 dim. si am adormit la loc pe la 7 pana acum...,dar vreau sa va spun ca am o febra musculara...,tare ciudata..,adica mai ales la maini,ma dor oasele de la degete si talpile offff,mi-a trebuit,dar acum e asa frumos si curat,mmmmmm,eu oricum la fitnes nu merg asa ca macar acasa sa fac ceva sport,numai ca acum am c-am exagerat un pic....,daca m-ati vedea cum merg de cracanata!!
Azi imi vine barbatelul acasa,abia astept sa il vad...,nu putem sa stam deloc despartiti,a plecat de luni si mi sa parut o vesnicie!!!

27+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Uau fetelor,ati vazut ca nasc cele de la septembrie octombrie????
Urmam noi!!!!
Nu stiu daca ati observat,dar majoritatea nasc inainte de termen,pe la 37,38 de saptamani.Oare asa o sa fie si la noi?????

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel28+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata fetelor! Ce faceti?


28+ si baby Kara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Ramo sunt convinsa ca si la noi vor fi fete care vor naste pe la 37 38 de saptamani. Acum trebuie sa vedem care

28+ si baby Kara

Mergi la inceput