Mamici de septembrie-octombrie (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Bravo, Roxi! Ai avut o zi plina !
Sa-ti traiasca Mariuca si mamica!
Annisia, sigur ai plecat la somn sau ne faci vreo surpriza?


Nana, 35+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Las-o, Roxana, sa doarma, trebuie sa fie odihnita. Oricum, daca nu s-au declansat contractiile inseamna ca nu naste inca. Annisia, daca pleci la spital sa ne spui si noua, nu ne lasa asa, da?
Eu cred ca diseara iau masuri in ceea ce il priveste pe sot , gata, nu mai scapa. Pai bebele asta face misto de mine. Azi am urcat de 2 ori scarile, am fost la epilat, am mers pe jos si nimic. Cum se poate asta, nu inteleg, avand in vedere ca am colul deja intredeschis. Si cand ma gandesc la unele fete care stau in pat din astfel de cauze...iar eu vreau si nimic. Offfff, as fi vrut sa nu prind weekendul in spital. Dar mai e timp inca, zic eu

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mirela, eu lucrez in invatamant.
- Pentru inceput tu nu trebuie sa anunti pe nimeni, duci la scoala pre/postnatalul si scoala este cea care anunta inspectoratul. Am intrebat eu la Inspectorat in vara.
- Tu ai obligatia sa anunti numai cand intri in concediu crestere copil, cand trebuie sa faci o cerere la ISMB.

Sim, vad ca ai devenit nerabdatoare, ti-ai reluat plimbarile si mai visezi la .....dansa.

Betty, nastere usoara, curaj, refacere usoara si un bebe sanatos si papacios. Nu pot sa cred ca maine mai vine un bebe.

Roxana, ma bucur ca esti bine, se vede ca s-a intors dr. tau, de maine iti reiei plimbarile??????




cecilia,36+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carmenita, important e sa fie BB sanatos, cifrele alea sunt orientative. Uite la mine pare mai mare si numai pentru ca are capul si abdomenul mai mare, restul sunt conform varstei. Eu am fost bblus mare si sotul la fel, poate de aceea facem grasuni. Dar vedem noi. O sa fie bine si la tine si la mine.

Sim, ce te-a apucat asa graba? Oricum am pierdut pariul ca Betty naste inaintea ta. Decat daca bagi sexul mai repede si nasti inainte de ora programata pentru cezariana ei. Eu ti-am povestit ca la Alex urcam scarile continuu, mergeam cate 3 ore, am baut tot felul de smacuri sa nasc mai repede si nimic. Numai sexul ramasese. De data asta, desi am zis ca prestez si eu, am decis sa astept controlul de vineri, daca nu nasc pana atunci. Si duminica...iti calc pe urme cu activitatile nocture.

Cecilia, de maine imi reiau plimbarile fortata de imprejurari, pentru ca nu am electricitate acasa mai toata ziua.

Rox 37+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna burtici,

hai ca am aparut si eu in decor
in primul rand
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITELOR !!!
Annisia cum poti sa dormi dupa ce ai pierdut dopul ?? Chiar dormi sau ai plecat spre spital si pe noi ne-ai lasat cu ochii-n soare ?
Carmenita stai linistita ca si eu am un bebe foarte mic, adicatelea o bebelina
am fost ieri la doctor (doamne ce nebunie a fost acolo, puhoi de lume) si mi-a zis ca e ok, e in grafic, cam cu 1 saptamana mai micuta (ca de obicei), are doar 2,200 kg, dar e sanatoasa
cica sa vin la urmatorul control pe 4 septembrie

Tomitza 36+ Natalia Ioana
MAI SUNT maxim 4 SAPTAMANI !!!

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Betty nastere usoara maine, mult curaj, sa te refaci cat mai repede, sa ai bebele sanatos si laptic mult !!!


Tomitza 36+ Natalia Ioana
MAI SUNT maxim 4 SAPTAMANI !!!

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Roxana, nu as fi vrut sa stau in weekend in spital, de aia zic eu...Diseara bag niste , bineinteles, dupa meciul Stelei . Nu am baut smacuri, dar nu ratez. Plus ca dupa aia oricum stau fara nu stiu cat timp, asa ca profit si eu diseara.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am uitat sa va spun. Am baut ceaiul ala, m-am pus sa dorm si acu am observat niste picaturi...deci are ceva efect.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Dragele mele nu mai pot sta in umbra sa va tot citesc...trebuie sa va scriu...dar am vrut sa o fac dupa ce am citit tot ce ati scris , fff. mult de altfel..sunt incarcata de emotiile voastre ,a celor ce stau de azi pe maine gata sa nasca si parca sunt paralizata..citesc si parca nu realizez ca acusi acusi o sa fiu si eu in aceeasi situatie..
Nu stiu cu ce sa incep ..am fost ieri la doc..toate bune ...col lung si inchis, batai regulate la bb, luat probe de secretii pt sptreptococ,mai avem cel putin 3 saptamani de asteptare...daca nu se schimba nimic vom naste naturel cu epidurala..
Am citit ce ati scris de relatiile voastre cu mamele...asa e in viata mai avem si conflicte...nu se poate ..eu si mama mea suntem berbec ca zodie amandoua si normal ar fi sa ne intelegem 100% dar suntem asa de diferite si totusi gandim la fel..si mama a fost f severa cu mine in copilarie si adolescenta ...si credeti-ma ca acum nu pot decat sa-i multumesc ca a fost asa .. ca zic eu rau nu am ajuns si stiu ca e mandra de mine....asa as vrea acum sa ma mai certe, as vrea acum sa-mi de-a sfaturi..dar din pacate e asa departe,as vrea sa vina sa fie cu mine in mometele astea cand voi deveni mama caci numai ea m-ar putea intelege,stiu ca ar veni cu sfaturi de prin anii 70, invechite ,stiu ca ma va cicali, si poate o sa ne si certam..dar credeti-ma imi lipseste f. mult, cu atat mai mult cand stiu ca e bolnava, sufera si mi se rupe inima cand vb. la tel .si simt cum i se schimba vocea ca plange...Poate gresesc dar eu a cult al parintilor si pt. mine sunt sfinti, indiferent ce ar spune , nu au cele mai bune idei , nu dau cele mai bune sfaturi, nu se pricep la toate si nu sunt cei mai intelepti dar sunt parintii mei..si fara ei ar fi cu muuult mai greu...gata aici.
Annisia draga mea dai dovada ca esti tare..nici nu ai de ce sa te panichezi..ce va fi va fi, Sim..sunt alaturi de tine, am si pariat pe tine, Roxana, i-ai spus mamei tale ca o iubesti???? de cand, sau cand i-ai spus ultima oara?...Tomasa tare frumos mai scrii tu, si tare usor mai pare dupa descrierile tale..poate chiar asa si e...totul e numai in capul nostru...Afibebe si tu ce putin mai ai..sa de DD sa treaca ca un vis ...ca visam de fapt cateva secunde..
Am si uitat ce mai vroiam sa spun oricum pt cele care mai au deja un puiut acasa sau pe la bunici aveti toata admiratia mea...dumnezeu a creat femeia extraordinar de puternica si rabdatoare, mereu ma intrebam cum s-or fi descurcand fetele astea cu inca un copil, cum mai rezista....si uite ca rezistati...
Pt cele cu patanii prin spital ,Alinushsanatate si sa treaca toate, nu ti-am spus niciodata ca esti vasluianca de a mea..eu sunt din Husi...asta e situatia pe acolo pe la noi...dar sa stii ca acolo inseamna acasa pt mine..sa treci cu bine peste evenientul de sambata...
am obosit ...mai revin


carmen 35s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Betty pt tine aine e ziua cea mare tinem pumnii sa treaca repede repede si sa te intorci cu bebele la fel de repede in cele mai bne conditii
Carmen...ambitiile parintilor sunt mari...in ce spuneai tu parca il vedeam pe tatal meu....acum vreo 15 ani...mereu imi spune ..tu trebuie sa ajungi sus, sus!!!! nu stiu cat de sus am ajuns dar mai ales departe si acum ma vrea inapoi acasa, fetita lui cea mica...dar din pacate nu se mai poate...acum ma suna si ma intreaba ..mai poti, mai poti...te mai doare spatele?va fi bunic a treia oara..dar parca ar fi prima data...
Mai bine mai tarziu decat niciodata felicit si eu pe toate Mariile si Marianele, Marianii, mai mari sau mai mici...La multi ani!....si tot ce va doriti sa se implineasca...

carmen 35s Oana Isabella

Mergi la inceput