Mamici noiembrie-decembrie 2007 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pussi super magazinul Spider!!! mi-am cumparat vreo 5 feluri de tricouri diferite culori, toate super pt gravidute si ffffff accesibile la pret!!!! cred ca mai dau o tura pe acolo si in zilele urmatoare!!!!
si in sfarsit am reusit sa ne luam masinuta!!!!! o saptamana fara masina a fost groaznic!!!! haideti al pizza si bere, fac cinste:

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 28+ de bubulina IASMINA ALYSSA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Hmm... aveti idee cine avea tahicardie? Eram mai multe cu probleme.
Eu nu stiam ca am, dar luni seara am chemat salvarea, aveam un puls de 160. Bine ca aveam asigurare la medicover si au venit pregatiti. Am si eu in sfarsit un EKG in timpul crizei. nu ma credea nici un doctor.

In fine, am ajuns la Universitar ca era cel mai aproape cu combinatia dr ginecolog-cardiolog si am primit un tratament (in caz de nevoie) pt gravide.

Acum am inceput sa fac investigatii sa vad ce determina crizele astea... in 2 ani am avut cam 6. Am purtat 24 de ore un holter care mi-a monitorizat pulsul, mai am de facut niste analize de sange si o ecocardiografie.

Partea cea mai importanta e ca pot naste normal, nu ma afecteaza cu nimic. Eu in mod normal am puls 60-100 max, dar cand sare, sare direct la 150-160.

Am inteles ca nici bb nu pateste nimic. Azi am programare la dr mea ginecolog ca vreau sa-mi confirme!


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

bb, felicitari! Cred ca v-ati linistit in sfarsit.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da Vasari, ca de o saptamana nu mai umblam!!! acuma nu mai trebuie sa mergem in germania (de acolo vroiam sa o luam) si imi pot planifica linistita un wk la munte!!!
am vazut pozele, Vasari, nu se vad la tine picioare umflate!!! nici nu zici ca ai fi gravi in luna a 7a!!!
Roxana, frumoasa burtika!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 28+ de bubulina IASMINA ALYSSA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

uitasem sa va spun: am primit astazi de la niste prieteni care au venit de dincolo niste cizmulite roz cu blanita pt bebelina!!! sunt asa de frumoase si dulci!! maine fac poze si vi le arat!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 28+ de bubulina IASMINA ALYSSA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

ce fac gagicile?dar baieteii si fetitele?noi murim de cald,nu stiu ce se intampla dar nu mai suport,am niste bufeuri ca la menopauza,abia acum o inteleg si eu pe mama.YASMINUCO sa porti sanatoasa tricourile si sa stapaniti sanatosi masina.azi ma plictisesc ingrozitor,e inchis peste tot si nu am unde sa ma duc.eu la treaba cu circumcizia sunt cam in ceata,se face obligatoriu?ca nici nu m-am gandit la asta pana acum,pana sa sscrieti voi

28+ cu si


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

ce fac gagicile?dar baieteii si fetitele?noi murim de cald,nu stiu ce se intampla dar nu mai suport,am niste bufeuri ca la menopauza,abia acum o inteleg si eu pe mama.YASMINUCO sa porti sanatoasa tricourile si sa stapaniti sanatosi masina.azi ma plictisesc ingrozitor,e inchis peste tot si nu am unde sa ma duc.eu la treaba cu circumcizia sunt cam in ceata,se face obligatoriu?ca nici nu m-am gandit la asta pana acum,pana sa sscrieti voi

28+ cu si


-IRINA-



Nu in nici un caz nu e obligatoriu!!!
Dar are si ea avantajele ei!DE ex bb nu va mai face fimoza....daca ai auzit de asa ceva.....

25+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Am gasit doua articole despre circumcizie. Ar putea ajuta la luarea deciziei:
http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=1099
http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=264

Desi nu mai este cazul, eu si sotul meu ne hotarasem in favoarea ei.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Offf asa m-am plictisit de sv.....de abia astept sa intru si eu in prenatal....tot din 1 Octombrie ca si alte gravidutze de aici....sa vadeti atunci ce o sa fie pe DC, ca o sa scriem un capitol pe zi daca nu mai mult chiar

25+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Irina, din cate stiu eu nici nu prea e raspandita la europeni circumcizia. Mai mult la americani.

28+

Mergi la inceput