Mamici de septembrie-octombrie (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna si de la noi,
fetelor vreau si eu ... bebe, da nu am dr , felicitari pentru vestile bune
Sim, Rox, Betty mult curaj si am pus la antrenament coanele



poze
37+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Luy, m-ai prins!

Rox 37+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Hei, sa nu luati bere, ca cica asta o da Boggy... E specialitatea lui... Ce chitroase sunteti... Voi nu vreti sa aduceti nimic, ihi?

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Annisia, eu vin cu salata de vinete...ca tot e favorita fetelor.

Am uitat sa va spun, eu mai am programare la dr abia pe 21 august, deci pana atunci n-am voie sa nasc.

Andreea 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Iertare, sunt in urma cu cititul, mai exact 4 pagini. Dar nu-i a buna cu mine.
Am citit ultimul mesaj postat, cel al Roxanei, si avem cam aceleasi simptome.

Ca sa rezum.... azi la 11.30 am plecam cu mama finei (sta la parter)
la o croitoreasa, peste strada, la vreo 3-400m, etajul 4. Croitoreasa a rezolvat in principiu cu ale mele, mai tb o proba, insa s-au intins apoi femeile la vorba, eu tot spuneam ca nu mai pot. De dimineata nu luasem decat 2 pastile no-spa si o juma de gynipral, si ala ratacit, ca azi noapte la 3 mi s-au terminat pastilele.

La plecare, rau-rau, ne despartim si plec spre prima farmacie. Gynipral nu aveau si nici antispasticele nu au vrut sa mi le faca, aveam la mine inclusiv seringa(intetionam sa trec pe la o cunostinta din blocul de vizavi).
Fac semn la un taxi, nu opreste nici unul, nici prin telefon nu gaseam nr, si ma indrept cu o mana sub burta si una intre picioare spre a2a farmacie, la distanta de 200m. Acolo aceeasi poveste.

Dupa pret de 7-8 minute, cat a durat prin farmacii, durerea a devenit atat de intensa, cu intepaturi graznice asa din burta prin vagin in jos, burta tare.

M-a cuprins panica si plansul instantaneu. Am sunat sotul, intre timp a oprit un taxi, ca eram in strada la un metru, ii zic soferului sa rabateze scaunul, ajunge si sotul, ma ia si plecam la spital.
M-a urcat cu un carucior direct pe sectia de gineco.
La control nu sunt modificari. N-am vrut internare. Dr mi-a zis sa-i dau cu antispastice si gynipral la 3-4 ore, si daca ma simt la fel pana la 5-6, sa vin sa ma internez.
Ajunsa acasa am reusit sa dorm o ora, pana au inceput iar cu bormasina.

Adineauri m-am ridicat sa-mi iau ceva de mancare si am iar 75% din durere si senzatia de apasare, il simt pe bebe atat de jos si de greu, parca ar aluneca din secunda in secunda, si ma doare rau spatele, noada.



Alinus 31s cu Iulius
Uuuuf, cat mai e!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Roxana, tu iei laptopul si la spital?

Anaist, si io' as mai sta insarcinata ceva vreme...

Annisia, io' si domnisoara mea am vrea ceva cu muschi in galerie.. ce sa facem noi 2 cu majorete sexoase? Noi dam sampania...

32+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Simona bravoooo.Grasunel Stefanut.Ne-a depasit pe toate.Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii.
ama da ce m-am emotionat.

Eu tocmai mi-am dat seama ca nu sunt constienta de ce se intampla.
Zic vine bebe vine bebe dar nu constientizez.
E o stare tare ciudata.

Il astept cu cel mai mare drag dar parca nu-mi vine sa cred ce putin mai e.

Roxana ai grija de tine iubita.Sa vina medicul si o sa vezi ca va fi bine.

Mi-am luat acum iarasi tensiunea.Ma streseaza.E 128/82
.

Mie la control sambata nu mi-a spus nimic de col.
De durut burtica ma doare mai ales cand ma misc sau cand ma ridic din pat.

S-o fi scurtat si la mine?

Nu stiu.
Ce fel de durere simtiti voi?

La mine durerea e jos jos de tot.

aveti grija de voi.

AFIBEBE37+Cristian Nicolae

AMR 7 ZILE

SI VINE ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, lasa mamico, vii si tu la rand. Ce ai facut cu Nayel? Parca era plecat. Eu aduc clatitele, numai sa nu mi le ceri cand sunt pe masa de nascare.

Andreea, chiar vrei sa mai fii insarcinata? Eu vreau sa se termine, numai concediul doctorului m-a mai tinut pana acum. Pana vine el eu dansez numai din pleoape.

Teodora, am asteptat telefonul tau si m-am bagat la nani ca pic.

Prisi, tu de ce nu ai doctor, ca nu mai stiu?

Rox 37+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Si la 7 aveam programare la eco, un aparat nou in Barlad, si dr. nu e decat lunea acolo. Nu vroiam decat sa-mi spuna de col, cum e, inchis/deschis la interior. lungimea lui.
Si kg lui bebe. Poate totusi nu are doar 1550, poate e mai maricel.

DeMaruntzica ce stiti? Sau a scris? Poate ii da cineva un mesaj macar. Ma bucur pt bebeii lui Ayumi.

Alinus 31s cu Iulius
Uuuuf, cat mai e!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Pe 16 am intalnire cu Nayel. Nu-mi fac griji. Eu nu nasc prea curand... Durerile voastre eu le-am fumat de ceva timp... Daca era, aveam baiat mare pana acum. Asa ca nu va mai faceti griji. Stati potolite si totul o sa fie bine!!!!

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput