Mamici de septembrie-octombrie (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora
Dar,cred ca o sa fie mare concurentza cu ,,cine-i PRIMA?''


Pai asta deja stim.. prima a fost Ayumi.. sper ca baietii sunt bine..

32+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by mihailescu teodora
Dar,cred ca o sa fie mare concurentza cu ,,cine-i PRIMA?''


Pai asta deja stim.. prima a fost Ayumi.. sper ca baietii sunt bine..

32+ cu Ioana



M-am referit la sapt.care urmeaza!

Teodora 30 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Io' "merg pe" Betty!

32+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nana, pai daca e sa calculez pana 38 de sapt. ma ia cu rau, ca eu fac 38 fix vineri. Nu stiu cum e mai bine sa doarma bb, cred ca si pe spate si pe parti. Alex nu voia pe parti si se turtise de tot capul la spate. Abia pe la 2 luni jumate am reusit sa o tin pe parti, cand se aseza singura. Altfel, se urca peste sulul pe care il puneam sub spate sa nu se rasuceasca.

Rox 37+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bee, da, cu laptop in pat sunt. Si dureri cam asa am si eu. Cand ma ridic la verticala e cel mai rau. Si presiunea aia ca de ciclu.

Carpatina, eu merg pe Sim.


Rox 37+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Se pare ca durerile mele de zilele trecute au fost contractii care mi-au scurtat colul. Bebe arata de 40 sapt, 3600g, colul e intredeschis, aproape sters, iar verdictul a fost: max intr-o saptamana nasc, adica pana la sfarsitul acestei saptamani . Diseara imi pun si eu lucrurile in geanta sa le am pregatite. Partea buna este ca am sanse sa nasc natural pentru ca acum greutatea lui bebe era OK pentru o astfel de nastere. A ramas sa il sun pe dr cand incep contractiile sau se rupe apa .


Sim 36+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bai nascacioaselor! Ce ma enervati... Vreau si eu sa-l tin in brate pe bebe...
Eu zic sa incepem galeria si sa aducem cele mai sexy majorete pentru bebeii ce urmeaza sa vina. Sau care au si venit deja... Ma astept ca zilele astea sa intre Myral si sa ne dea veste cea mare. Ar fi super. Macar ar scapa de griji, ca tare s-a mai perpelit sarcina asta. Sper ca sotul ei sa fie in tara, alaturi de ea...
Ayumi mi-a trimis un mesaj si mi-a confirmat ca este bine. Bebelusii au avut ceva probleme, dar acum sunt ok. Va pupa si va doreste nasteri usoare si bebelini sanatosi!!!! Multumim iubita! Si tie iti dorim multa sanatate si fericire alaturi de familia ta!!!!

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Wow, Sim ! Va sa zica bebe Stefan e gata de lansare !
Fetelor, pregatiti majoretele, ganditi-va deja la lozinci, trebuie sa incepem campania de incurajare
Mamaaaaaaaaaa.... cand va anunta prima fata ca pleaca la spital, sa nasca, sa vezi atunci ce ne apuca pe toate fibrilatiile...
Roxana, ma bucur ca esti politicoasa si o lasi pe Sim inainte

Luy 37 fix cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bai, ce va tot poftiti una pe cealalta la nascut? E o super fericire la noi la odisee! Sa inceapa petrecerea! Eu dau crema de whisky, Roxana sa nu uiti clatitele! Sim baga niste parjoale! Hai, care ce mai aduce?
Eu zic sa va lasati parola in memoria calculatorului, ca sa poata intra sotii pe contul vostru ca sa ne povesteasca toata tarasenia... Eu o sa il pun pe al meu, numai sa nu va mirati daca o sa va scrie doar ”Yannis e bine, a avut X kile”. Asa e al meu poet....

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

carpatina te roooog, nu zice ca betty o sa fie prima. Ea are aceeeasi DPN ca mine si daca naste ea, tre' sa nasc si eu repede. Inca nu sunt pregatita, inca mai vreau sa fiu insarcinata. Sa zicem ca urmeaza Sim? Tu cum esti? In forma? Cand sa incepem galeria?

Pana una alta va dau o melodie sa va relaxati. E cam la fel cu cea data de Annisia acu' ceva vreme. By the way, bine ai revenit Annisia printre noi. Melodia o gasiti www.youtube.com/watch?v=gC0sIwcAi1A" target="_blank">aici. Va incumetati la un dans?

Andreea 37+ cu

Mergi la inceput