Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

RGE,susan gasesti in magazinele naturiste sau in supermarketuri,la raionul de cereale.Si mac tot acolo,ca sunt taaaare bune si snitelele cu mac!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Eu cand am nascut in 2004, am avut chiloti de bumbac pe mine si nimeni nu mi-a facit observatie. A doua zi, cand am venit in salon, mi-am pus chiloti pe mine si nu a fost nici o problema. Aveam 2 camasi si vreo 6-7 perechi de chiloti.
vine bebe2
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

IULI sarut mana ma duc sa caut..cu mac nu am mancat niciodata dar incerc..multumesc mult

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

si eu tot cu chiloti pe mine.

28+ Anya si Matei

bebe Anya

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

quote:
Originally posted by oana_r

si eu tot cu chiloti pe mine.

28+ Anya si Matei

bebe Anya

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos





atat tu cat si cealalta oana ati facut cezariana.
Eu am nascut normal si asa ca stateam doar cu vata intre picioare in primele zile cand trebuia sa mergem de 3 ori pe zi la spalaturi.

Geany 25+ Miruna Elena si
Alexandru Cristian 13.12.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

si noi mergeam la spalaturi,dar cum sa umblu cu vata si fara chiloti?

28+ Anya si Matei

bebe Anya

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

[quote]Originally posted by Jasmin012




DA se "umbla" cu "fufa" goala doar cu vata....

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 27+ de bubulina Iasmina Alyssa

poza eco bb si burtik






Iiiiiiiiiiiii!! Pai doar aia cade fara chiloti, la ce???

Aici nu-i asa. La Jasmina am primit de la spital chiloti de unica folosinta si niste vata presata intr-un tifon ceva inauntru, la discretie. Imi schimbam chilotii si camansa de noapte (capatata tot de la ei) de cateva ori pe zi, ca tot ma patam...

Sper sa fie si de data asta la fel (merg la alt spital):

Adina 20+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Cum adica mergeti la spalaturi? Hai ziceti-mi si mie, ca nu prea inteleg. Nu va spalati singure cand vreti si de cate ori simtiti nevoia?
La mine asa a fost.

Adina 20+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by oanab125

Eu cand am nascut in 2004, am avut chiloti de bumbac pe mine si nimeni nu mi-a facit observatie. A doua zi, cand am venit in salon, mi-am pus chiloti pe mine si nu a fost nici o problema. Aveam 2 camasi si vreo 6-7 perechi de chiloti.
vine bebe2
22+



Doamne, sunt in ceata!!! Chiar nu inteleg: una zice ca avem nevoie de vata, si nu de tampoane, ca sa se vada consistenta, culoarea si nu mai stiu ce (asta inseamna ca cineva studiaza consistenta lohiilor? Vai, ce urit...in fine) si ca avem nevoie de chiloti (mi se pare normal, fiindca orice ne-am pune pt protectie, acel ceva trebuie sa stea pe ceva, or daca am fi goale nu s-ar putea, zic eu....), alta zice ca nu avem voie cu chiloti. Pe de alta parte nu inteleg cu ce ar fi mai buna vata, mai ales pt cele carora li se face epiziotomia, stiu ca e de ajuns un firicel de vata sa patrunda unde nu trebui, pe la cusaturi, si gata infectia!!! Sau m-am timpit eu si nu mai judec? Of, niciodata nu m-as fi gindit la chestiile astea, bine ca BB a atins subiectul...

Asa ca, fetele care au mai nascut ne pot lamuri si pe noi...Deci, tampoane sau vata?



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin24+ Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Hmmmm pe mine din ce ati scris azi au inceput sa ma cam ingrozeasca povestile astea cu lohiile si spalaturile (cah) mai mult ca operatia in sineDar vreau si eu informatii cat mai multe daca se poate....

24+ ANDREI

Mergi la inceput