Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Nov-Dec2007

Dragi mamici, aveti voie cu chiloti (altfel ce ar mai sustine vata aceea...); nu aveti voie cu tampoane obisnuite- pe care le folositi la CM...(pentru a se vedea exact starea lohiilor-culoare,consistenta,miros)



eu la cine am fost la maternitate (cateva mamici) nu aveau voie deloc cu chiloti primele zile, cum nu aveau voie nici cu tampon normal de care folosaim la CM.

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 27+ de bubulina Iasmina Alyssa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dany, si eu o sa fac la fel. nu mi se par prea ok cei de unica folosinta. eu nu stiu cum ii voi suporta pe cei normali. mai incerc sa port acuma dar parca as fi in "bugigai"....
iuli, la cat mai multe sapt, pana la 40!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 27+ de bubulina Iasmina Alyssa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Multumim,multumim!
Haideti la o cafeluta cu mult lapte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

ADALIA, ma doare ca si cum mi-ar veni problemele. e de la sarcina, nu de la stomac.
Vroiam sa va intreb de chilotii de unica folosinta: aici in Bacau, nu am auzit sa se dea in maternitate asa ceva. In schimb, am vazut pe net de cumparat. Voi primiti asa ceva in maternitate?
vine bebe2
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

si eu stiu ca in materninate avem voie doar cu camasa aia oribila pe noi...iar vata pt lohii sta ea cumva !

am fugit sa papam ceva.

ne auzim cand ma intorc!


adalia 26+ Carisa

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANY ..pei pe 01 septembrie fac biometrie fetala + rinichi materni ..dar nu stiu in ce consta sincer.....ecografia o fac la Euroclinic cu dl dr DINU ALEXANDRU... cred ca atunci se masoara mult bebe sa vada cum a crescut, cum e asezat,etc...
...eu stiu ca nici macar la spital particular cel putin la Euroclinic nu te lasa cu chiloti in primele 2 zile orice ai face si am inteles ca toate spitalele au niste absorbante speciale din vata cu tifon parca si iti dau si acasa sa ai...eu cred ca imi iau vreo 10 perechi de chiloti normali din bumbac sa fie si cateva de unica folosinta...

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

MULTUMIM PENTRU NOUL CAPITOL!!! SA FIE CU NOROC DOAMNE AJUTA!!!

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..FETELOR AJUTATI-MA SI PE MINE UNDE GASESC SI EU SUSAN??...am o pofta de snitele cu susan de imi ploua in gura...si cu multe legume fierte

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu am plecat cu o prietena graviduta sa colindam magazinele!! paote ami cumparam cate ceva!! nbe auzim mai tarziu!! pupici multi

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 27+ de bubulina Iasmina Alyssa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Fetelor,ma speriati!!!
Eu abia fac fata controalelor la gineco de pudica ce sunt,cum sa umblu fara "dedesubturi"???Brrrr...da' daca trebuie...

Mergi la inceput