Ce parere aveti despre astrograme?

Ce parere aveti despre astrograme? | Autor: marinaa

Link direct la acest mesaj

Trec printr-o perioada foarte dificila din viata mea.Nu as fi crezut vreodata ca mi se poate intampla tocmai mie,cred ca de aceea sunt acum in pragul nebuniei.
Dupa 15 ani de casatorie +8 in care am fost prieteni, deci 23 ani ,sunt in pragul unui divort,nu cred ca mai exista cale de intoarcere dupa 7 luni in care nu am mai locuit impreuna.Avem o fetita de 13 ani.
Am facut tot ce cred ca poate fi omeneste posibil de la discutii interminabile,plans,biserica,psihiatru,psiholog astea din partea mea si toate au culminat ieri cu o astrograma.
Cineva mi-a recomandat aceasta profesoara universitara care face astrograme ,la care am asteptat aproape 1 luna sa-mi vina randul.Problema este ca efectiv mi-a zdruncinat nervii, dupa ce ca eram eu depresiva suficient.
In primul rand a inceput cu o rugaciune care mie mi s-a parut interminabila,dupa aceea a tot socotit cevalegat de nume,data nasterii,locul ....dar cand a venit vorba de divort ,efectiv m-am enervat ca nu este treaba ei sa ma certe ca nu vreau sa-i acord divortul.Mi-a zis ca legatura ei cu Dumnezeu a incetat si ca am incheiat discutia.
Eu cred ca am nimerit gresit,ca nu era ceva normal ,mai ales ca laptopul il tinea cu fata spre ea si eu nu vedeam nici o astrograma.Nu i-am mai dat nici un ban.

Voi ce parere aveti?A mai fost cineva la asa ceva?Stiu ca e impotriva bisericii dar nu m-am putut abtine sa nu ma duc.

Multumesc.
toate cele bune

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

Aiureli!!! Ca si ghicitul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Nu te mai necaji!Ai reactionat indreptatit!Ce naiba legatura cu D-zeu,cu laptopul in fata?Imi suna a impostoare,pe cuvint!Nu am fost niciodata undeva pentru o astrograma,personal nu cred in asa ceva.Cred ca ai nimerit gresit,probabil sint si oameni care se pricep cu adevarat la lucrul acesta,nu neg pentru ca nu stiu.Oricum,nu te incarca cu supararea asta,nu merita.Sper ca ai primit si mesajul.

Incognito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Eu nu cred in prostii cu astrograme, zodii, etc, etc. Daca dai si bani pt asa ceva se cheama doar inselatorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Dar ce sperai sa afli din acea astrograma?...

Blog muzical Zambiti, va rog!
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Un clic pour la forêt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu mi-am facut odata, demult astrograma.
eu am facut-o, eu am interpretat-o, dupa care am hotarit ca nu ma mai apropii de asa o chestie.
oricum, ce a iesit, a iesit perfect. de aia m-am si hotarit sa ma tin departe.


edit: n-avea nici o treaba femeia respectiva sa-ti spune de divort si chestii particulare, amanunte. probabil te-a tras de limba inainte si apoi si-a spus parerea personala. sau o fi avut vreun interes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:

Draga Iubika,sincer nu doresc la nimeni sa ajunga sa treaca prin ce trec eu.Cand esti disperat si nu-ti gasesti calea ti se pare ca orice si oricine te-ar putea ajuta,sau macar speri.De aceea am recurs si la asa ceva ,chiar daca sunt constienta "inca"ca nu mi-ar da un raspuns concret.
Totusi ceva exista legat de data si ora nasterii.

Toate cele bune,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by marinaa

Totusi ceva exista legat de data si ora nasterii.

Toate cele bune,

Marinaa




Gandeste-te doar la urmatorul lucru: in fiecare ora se nasc X copii. Tu crezi ca acestor copii li se vor intampla aceleasi lucruri in viitor doar pentru ca s-au nascut la aceeasi ora? Nu. Cand vor fi adulti, unii isi vor gasi un partener bun cu care se vor intelege bine, altii isi vor gasi un partener tampit, altii un partener betiv, etc, etc.

Si mi-a venit o idee pentru admin Dat fiind faptul ca comunitatea DC este mare, propun sa se realizeze o sectiune in care cine vrea sa completeze la profil si ora nasterii. Apoi, sa spuna fiecare cum a evoluat in viatza. La final, se va da o sortare dupa data si ora nasterii si veti putea citi evolutia "astrala" a fiecaruia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

quote:
Originally posted by marinaa
Totusi ceva exista legat de data si ora nasterii.




Da, este predestinarea. Dar de asta numai Dumnezeu stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihai33 spune:

Depinde cine iti face astrograma. Ca peste tot si in domeniul asta sint multi impostori. Astrograma iti releva anumite tendinte date de pozitionarea planetelor in momentul nasterii tale...de aceea pentru astrograma este necesar locul , data si ora nasterii.

Pentru cei care vor sa afle daca sint "predestinati" sau nu cu partenerul si ce spun astrele despre viitorul relatiei lor se face astrograma cuplului respectiv, adica astrogramele individuale si compatibilitatile dintre ele;)

Noi ne-am facut o astrograma de cuplu si concluzia celui care ne-a facut astrograma a fost ca ne-am cunoscut si in alte existente, ca sintem suflete surori, ca ne-am intlnit in existenta asta ca sa ne platim reciproc anumite datorii karmice, iar cind datoriile vor fi complet platite ne vom desparti pentru ca nu sintem predestinati ca si cuplu;)).....in concluzie nu ne grabim cu plata datoriilor alora;)).
Noi am facut asta de amuzament, nu ne-am dus nicaieri si nu am platit nici un ban, am dat doar data, locul si ora nasterii iar resepctivul ne-a scris astrogarmele pe hirtie.

Cam asta este experienta mea in domeniul astrogramelor.

Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Vezi ca sunt si site-uri care fac astrograme gratis. Interpretarea unora e mai buna ca a altora, dar tot pe acolo. Problema e ca ar trebui sa stii cu marja f mica de eroare ora si minutul nasterii.
In plus, asculta de la mine:
Astrele predispun, iar omul dispune!

Apropo de ce zicea cineva aici cu statistica ca la nu's ce ora se nasc n copii, contrazic. La aceeasi ora, dar in alt loc, intr-o astrograma conteaza si locul nasterii. Cateva minute distanta intre copii pot influenta mult dispozitia planetelor pe harta.

Iti doresc multa forta si intelepciune, si tine minte ca exista momente cand e mai bine sa nu stii decat sa stii. Adica ceea ce iese pe o harta te poate influenta, daca realmente crezi in harta respectiva.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput