Ce parere aveti despre astrograme?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

No fi tanti aia cu emisunea? Ma uitam la un moment dat, era super divertisment, da nu mai stiu pe ce post era si nici numele. O tanti mai plinuta asa, care se uita peste ochelari ca sa te traga de urechi.

In primul si cel mai important rand cred ca Dumnezeu are o problema mare sa comunice cu tine prin intermediul ei prin intermediul laptopului. Din cate stiu eu biserica nu prea inghite practici din astea.

In al doilea rand femeia nu are nici cele mai mici valente psihologice, pentru ca tu te-ai dus acolo intr-o anumita stare si n-a stiut cum sa te ia.

In concluzie bine ca nu ai platit-o si mai bine scrii aici romane foileton despre cum e cu divortul decat sa mai umbli pe la astrologi.

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by marinaa

Draga Iubika,sincer nu doresc la nimeni sa ajunga sa treaca prin ce trec eu.Cand esti disperat si nu-ti gasesti calea ti se pare ca orice si oricine te-ar putea ajuta,sau macar speri.De aceea am recurs si la asa ceva ,chiar daca sunt constienta "inca"ca nu mi-ar da un raspuns concret.
Totusi ceva exista legat de data si ora nasterii.

Toate cele bune,

Marinaa



Scuza`ma, marinaa, ca de obicei m`am exprimat aiurea....

Personal cred in astrograme si in influenta planetelor doar in ceea ce priveste caracterul unui om. De exemplu, as putea crede daca un astrolog imi spune ca sunt o fire mai suspicioasa pentru ca -sa zicem - Marte era in Scorpion cand m`am nascut eu. Dar nu pot sa cred ca un astrolog poate sa imi prezica in ce sens va evolua relatia mea cu X, sau cand o sa gasesc un job mai bun etc.

De aceea am intrebat ce am intrebat in mesajul anterior - ce anume ai fi vrut / sperat sa iti spuna acea femeie? Sa iti citeasca in stele despre ce se va mai intampla in relatia ta cu EL? Poate doar sa iti spuna ca esti o fire posesiva/nostalgica/impulsiva si ca asta ar putea avea anumite consecinte in relatiile tale cu ceilalti.

... sper ca acum s`a inteles cat de cat intentia mea.

Pana la urma profesoara ti`a zis ceva concret? Trecand peste faptul ca te`a dojenit, ceea ce nu era treaba ei sa faca, te`a lamurit cu ceva?

Blog muzical Zambiti, va rog!
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Un clic pour la forêt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Clover

In concluzie bine ca nu ai platit-o si mai bine scrii aici romane foileton despre cum e cu divortul decat sa mai umbli pe la astrologi.




Clover, cred ca este cel mai bun sfat care s`a dat la acest subiect pana acum!

Blog muzical Zambiti, va rog!
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Un clic pour la forêt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by Mihai33
Noi ne-am facut o astrograma de cuplu si concluzia celui care ne-a facut astrograma a fost ca ne-am cunoscut si in alte existente, ca sintem suflete surori, ca ne-am intlnit in existenta asta ca sa ne platim reciproc anumite datorii karmice, iar cind datoriile vor fi complet platite ne vom desparti pentru ca nu sintem predestinati ca si cuplu;)).....in concluzie nu ne grabim cu plata datoriilor alora;)).



Iti dai seama ca daca credeai in astre, despartirea venea la un moment dat doar datorita inducerii in subconstient a faptului ca tot va trebui sa va despartiti candva. Iar atunci cand relatia era intr-un impas ceva mai major, v-ati fi gandit ca pana aici v-a fost scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihai33 spune:

Rilbuc1, eu cred in astre si in astrologie, dubii am referitor la capacitatea unor asa zisi astrologi de a "citi" o harta.

Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Cea mai tare faza este cea cu laptopul si cu legatura cu Dumnezeu. O fi vorba de Bruce Almighty?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Marinaa de fapt de ce te-ai dus tu la astrolog?probabil ca te considerai depasita de situatie si asteptai o lamurire de undeva,de oriunde.
daca dama.. ca nu pot sa-i spun altfel,pretinde o legatura cu Dumnezeu fi sigura ca nu are niciuna pt. ca indiferrent ce a descifrat(din astrograma,ma rog,sau din ce a aflat de la tine),crestineste, nu trebuia sa te bruscheze in maniera in care a facut-o.

in starea in care esti acum ar fi bine sa nu te lasi pe mana oricui.

mai bine faci apel la fetele noastre pe care le avem aici pe forum care au gasit puterea sa schimbe directia si sa nu se uite inapoi ci inainte pe un drum poate mult mai bun.
cred ca sunt o groaza de exemple de femei care s-au simtit cum te simti tu si carora viata le-a indreptat pasii spre un destin nesperat;deschide un subiect pe aceasta tema si sunt convinsa ca vei avea mai mult de invatat asa, decat de la o astro..oloaga(pt. ca este prea..sarita).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Completare: daca x-ulica la cine te-ai dus tu pretinde vreo legatura cu Dumnezeu, e cruda inselatorie. Asta nu are nici o treaba cu astrologia, sa nu ametim definitiile. Mai degraba seamana a vrajitorie.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

pentru cine crede in astrologie: www.astro.com

Cititul dauneaza grav prostiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:

Va multumesc la toti si toate ca v-ati facut timp sa scrieti cateva cuvinte.
Nu stiu ce asteptam eu de la respectiva...,oricum faptul ca a inceput discutia cu o mica rugaciune cu ochii inchisi care dupa mine nu se mai termina ,m-a pus pe ganduri....Asta e ,am facut-o si pe asta,si m-am incurcat si mai rau in firele vietii.
Merg la psiholog si la biserica.Cred ca este cea mai buna cale deocamdata pe care sa ,merg.

Toate cele bune,

Mergi la inceput