*Gravidute&Mamici de IASI (4)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Andrea, nu stiam de chestia aia cu marsupiul..
multumesc pt. sfaturi!



Burtik
Cristina 29+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Asa e Andrea, dar si al meu tot vertical era, dar e o pozitie -depinde cum il imbraci...si il pui orizontal
treci bratul prin el...cum ar fi...trebuie incercat cind in cumperi



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Da Kriss e mai practic patutul care se transforma.
Multumim Anymony.

Ghinetz eu am stat in rezerva cu plata, m-am simtit foarte bine, tot timpul a stat cineva cu mine, mama sau sotul,inclusiv noaptea.

Despre carucior, sunt de parere ca trebuie sa luati unul de calitate sa nu patiti ca mine, am iesit de vre-o 2 ori singura la plimbare cu bebe si dupa ce s-a terminat plimbarea, nu mai puteam sa strang carutul sa-l pun in portbagaj, m-am chinuit vre-o 15 min in mijlocul strazii l-am izbit de asfalt de nervi si imi venea sa-l las acolo si sa plec, pana la urma am reusit, iar a 2a oara eram si cu soacra care nu ma credea ca nu se poate strange, am mai stat 20 de min in strada. Asa ca nu mai ies singura la plimbare din cauza asta.

Despre marsupiu -este unu la 400 de mii cu 3 pozitii made in china care e destul de ok cat bebe e mic,eu l-am carat in el de cateva ori la orizontala si a fost bine. Acum am altul mai solid si numai pe verticala.

de Dominic 15.05.2007
BOTEZ


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Any, Miha...de unde ati luat marsupiu? Vreau si eu ca mi-ar fi mai comod sa ma deplasez pe distante mai mari. Am vazut ceva in Siraj la 500 000lei vechi, dar nu stiu daca sunt de calitate sau nu.



Eu am avut unul no name,nu foarte scump.Nu era si pentru orizontala,in schimb era inalt la spate,cu intaritura pentru capusor.

Cristina,nu trebuie sa faci nimic la sani,doar cum a spus Andreea,sa-ti faci masaj la sfarcuri sa ti se evidentieze si sa se intareasca.Pentru ragade eu am folosit Actovegin,daca o fi cazul acum tot de ala o sa folosesc.Inca mai am juma de tib acasa din cel vechi,dar nu stiu daca mai este in termen.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ce fac fetele, cochetele?
Ce-mi place, discutii despre patuturi, port-bebe, carucioare.

Port bebe am luat si eu din Siraj din ala chinezesc cu trei pozitii sau cate or fi ele, adica sta bb si pe verticala si pe orizontala. L-am folosit cu succes la urcat muntele si la mare anul trecut, adica pe la vreo 10 luni ale Mariei. Cel mai comod dormea in el cand era in spate la taica-sau.

La carucior ma gandesc si io. Am primit pt Maria unul de la Babycare care m-a rupt efectiv(avea vreo 12 kg) - noi stam la etajul 4 din 4 si caram si carut si copil, va dati seama ce distractie. Oricum, la 6 luni am renuntat definitiv la el si am luat unul sport, Chicco Ct05 de care sunt extrem de multumita si pe care il folosesc la greu. Dom'le, dai un ban, da' stai in fata, cum se zice.
Musai o sa-mi trebuiasca unul pt bb mic, poate gasesc de imprumut, ca sa nu mai dau bani pt 5, 6 luni.

vroiam sa va intreb daca aveti idee daca se pot inregistra imagini la ecograful dr Carauleanu pe CD? Ca as vrea sa ma duc pregatita. Dn sarcina asta nu am nicio imagine, nimic si tare as vrea macar acum sa inregistrez puiul.


Maria(29.11.2005) si Ioana 26+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Iulie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Auleo, nu-mi mai amintiti de ranile de la sani, cand ma gandesc ca iar trec prin faza asta, ma apuca jalea. dar se merita

Maria(29.11.2005) si Ioana 26+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Iulie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Ce faceti burtici si mamici?


Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

eu acum am ajuns la birou de la ITM..asteptam weekendu`!!



Burtik
Cristina 29+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Port bebe am luat si eu din Siraj din ala chinezesc cu trei pozitii sau cate or fi ele, adica sta bb si pe verticala si pe orizontala. L-am folosit cu succes la urcat muntele si la mare anul trecut, adica pe la vreo 10 luni ale Mariei. Cel mai comod dormea in el cand era in spate la taica-sau.


Ioana, cred ca o sa-mi cumpar si eu. Mai ales daca spui ca merge faza cu "stat la tata in spate". Pe mine ma interesa in special ceva pentru pozitia orizontala. Cum sunt mai mult singura acasa mi-e greu sa ies cu caruciorul. Si ar fi mai lejer cu un marsupiu care sa fie bun acum, la aprope o luna.

mihamora, ma bucur ca ti-au dat voie cu sotul si cu mama. Eu ma gandeam doar ca raportul pret/calitate nu e cel asteptat. Ma rog...de fapt, depinde ce astepti.

Oana, Stefan si Victor




"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Ioana, eu am facut aproape toate ecografiile la cab dr. Carauleanu si am primit de fiecare data CD de la ei. Nu m-am dus eu cu CD-ul de acasa. In plus este un ecran si pentru mamica, vede si ea tot ce vede dr. pe ecran. E super, merita toti banii din punctul meu de vedere.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput