Mamici de septembrie-octombrie (56)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by alehiam

quote:
Originally posted by NanaMotoc

AM si eu o intrebare: are cineva, in format electronic, cartea Mama si copilul de sotii Capraru?Eu o am cumparata din Ro, dar am o prietena in Spania care nu o are si ar avea nevoie de ea.


Nana, 34+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!



Nana eu am varianta electronica a cartii editia din 1986... daca crezi ca o vrea pe asta veche, o sa o trimit pe mailul comun.



Mad cu Robert




Sarumana mult!
Pana una alta, trimite-o pe asta pe mailul comun si daca o are cineva pe cea revizuita din 2006, as fi tare bucuroasa sa mi-o trimita si mie!
Alehiam.


Nana, 34+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor, multzu. Eu sper as ne revenim toate repede dupa nastere ca asta chiar face tare bine la moral, ne va scuti de ceva depresii.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
31+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Myral, Slippers, Maruntzika, voi sunteti toate ok?

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
31+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

Mai ce viteza aveti...Nu apuc nici sa va citesc, dar sa mai si scriu.

Sunt tare suparata ca de 3 zile nu mai dorm bine nici noptile, nici dupa-amiezele. Sper sa nu o duc asa pana nasc, ca atunci voi fi o mama zoombie. Un copil nou nascut si unul care nu are astampar un minut si ne haituieste pe toti. adica un mic terorist.

Flavia 30 cu si Stefan

http://community.webshots.com/user/flaviahurducas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Flavia, si eu de cateva nopti dorm tare prost, in sensul ca imi amorteste piciorul pe care dorm, din sold. Este tare nasol. Ma trezesc din ora-n ora si dimineata sunt rupta, mai ales cand nu mai pot adormi la loc de pe la 4-5 dimineata. E groaznic. Sa fie din cauza greutatii burticii? A mai patit cineva asa ceva?


Nana, 34+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Fetelor va salut si eu..... nu prea mi-e bine deloc, azi am stat mai mult in pat, ma doare toata burta..nu gen contractie, ci asa per total, parca o simt cum creste,ma doare pe partea dreapta ceva de la sold pana sub burta si mi-i umflat piciorul stang...nici nu mai vreau sa stiu de ce ... e normal cred ca...e greu ...dar mergem inainte...dorm prost...de la mancare gatita arsuri pana la lacrimi...da nu-i bai...sa trecem de 20 august si dupa aceea..ce-o vrea dumnezeu...
Afibebe..cred ca te-ai vorbit cu soacra-mea la Brasov ..ca numai ea face asa ca tine cu vinetele..50 kg a cumparat...ne plac noua dar nici chiar asa...

carmen 34s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

mai fetelor dar deabia se poate tine omul dupa voi, asa voiase sunteti!!!
Am citit tot din urma dar din pacate, cum am un neuron mai lejer, am cam uitat ce aveam de retinut! Doar ca va plangeti cam toate de dureri si de spaime de nastere apropiata! La categoria cu nasterea ma bag si eu dar incerc sa ma tin totusi tare. Plus ca bebi a mea a iesit tot micuta la control, la 35 de saptamani are 2200g! Asa ca voi incerca sa stau cat pot pe langa casa, doar o sta si ea in burtica cat se poate de mult! Sa aiba si ea 3 kile si e super!
Iar incerc sa fiu calma desi cand va vad cu bebelanii cei umflaciosi ma cam ia groaza! SI aici le amintesc pe Roxana si Sim, in special! Ce faceti voi fetelor, cu ce va tot hraniti sau ce filme vedeti de va cresc asa frumos bebii, ai??
Sabina, poate ma calmezi si pe mine si ma tratezi cu niste sfaturi in privinta puilor mai finuti! Dar asta cand oi veni de pe la muntii aia ai tai!!!

Le salut pe toate burticile de aici si pe cele de acasa si pe cele care muncesc inca, pe cele gatitoare de bunatati si pe cele care trag cu somnul pana nu mai pot si pe shoppiste si pe decoratoarele de camere de bebi, ce mai pe toate va salut si va pup
Sper de acum sa pot intra si eu mai des pe la voi!





Mih
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Ah, ca am uitat in euforia mea! Cine-mi poate explica mai clar cum sa-mi activez si eu PM-ul ca nu pricep deloc!!!


Va rooog sa ma ajutati!!

Mih
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mishuta, eu una ii dau Biomarin. Roxana nu stiu ce face . Dar serios vorbind, bebele tau e in grafic. Eu una stau si ma gandesc CUM o sa il scot de acolo, ca o sa ma rupa.
Tomasa, eu am facut cererea de cand am intrat in prenatal. Normal ar fi sa ti se plateasca diferenta pe masura ce iti platesc pre/postnatalul. Bine, ar trebui sa plateasca asta fara sa facem noi cereri, dar nu vezi ca se fac toti ca ploua?

Sim 36+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by mishuta

Ah, ca am uitat in euforia mea! Cine-mi poate explica mai clar cum sa-mi activez si eu PM-ul ca nu pricep deloc!!!


Va rooog sa ma ajutati!!

Mih
35+




Activare Pm: Meniu(stanga sus) -> Mesaje private -> Optiuni -> activeaza mesaje private -> trimite modificarile.

31+ cu Ioana

Mergi la inceput