Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

BB din pacate nu stiu sa interpretez ce m-ai intrebat , imi pare rau.

Roxana cultura de col sigur ai facut, ca ai zis la inceputul sarcinii ca ai avut ureaplasma. Asta e o infectie care se instaleaza in col si atunci se descopera numai daca ti-a luat probe din col.

Ellis incearca la Victor Babes.

26+ si baby Kara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by RGE

..va multumesc frumos fetelor ca mi-ati schimbat si mie...
BB baga lichide in tine dar fara acid la greu...pune sticla la gura si da-i pe gat....eu am tot avut infectie urinara..ia zilnic si no-spa.....poti avea infectie urinara fara simptome ..probabil nu este avansata..eu anul trecut am avut si era atat de p[uternica incat toata lumea vroia sa ma opereze de apendicita cronica...norocul meu ca fugeam de cutit ca altfel ma operau..simptomele sunt aceleasi..dureri acute, febra, frisoane, voma, eu nu am mancat o saptamana.....cred ca si acum o sa fac pt ca azi dimineata am facut pipi putin rosu si asta inseamna ca este infectie ......

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"



woww febra, frisoane, voma, pipi rosu..... inseamna ca nu am avut in viata mea infectie urinara....

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 27+ de bubulina Iasmina Alyssa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by ellis

pt fetele din Bucuresti, unde ati facut cultura de col -pt streptococ B, ca eu am sunat la IDS si cica ei nu recolteaza la sarcini avansate, doar sa ma duc eu sa-mi recolteze altcineva si sa aduc la ei.
ALFA-ANCA, TU URMA SA FACI ANALIZELE ASTEA..LE-AI FACUT?

Ellis24+


asta pt. ce se face?



PUSSI 21+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Am si eu o intrebare (retorica???) de ce mai facem toxoplasma in luni asa de mari?

26+ si baby Kara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by darleena

Am si eu o intrebare (retorica???) de ce mai facem toxoplasma in luni asa de mari?

26+ si baby Kara





cam asa e nu stiu!



PUSSI 21+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

am gasit la medicover sa si recolteze un medic; merci

Pussi, eu le fac pt ca asa a zis dr, fac cele de sange obisnuite + cultura asta de col pt streptococul B (ca sa le fac dr m-a stimulat spunandu-mi "mor copii din cauza asta" - asa ca le fac, desi eu pana acum nu am facut in viata mea decat o sg analiza de secretie - pt un Papanicolau si nu-mi plac chestiile astea)

Ellis24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

...DARLEEENA..sarut mana pt explicatia cu .."cultura de col
..cat despre toxoplasma eu am facut-o si tr 2 si trebuie sa o refac peste o luna pentru ca nu am avut niciodata si asta inseamna ca as putea face ..mai ales ca am animalut in casa(iepurici)..restul nu trebuie sa le repet ca sunt imuna la ele ..le-am facut cand eram mica pe toate...

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

BB yasmi multumesc pentru raspuns.
Mai am o intrebare legata de o analiza. La primul bebe nu mi s-a dat sa fac test de toleranta la glucoza, acum insa mi s-a recomandat aceasta analiza. Mentionez ca nu am valori marite ale glicemiei si am 34 de ani.
Voi l-ati facut?

Multumesc si sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by doxi

BB yasmi multumesc pentru raspuns.
Mai am o intrebare legata de o analiza. La primul bebe nu mi s-a dat sa fac test de toleranta la glucoza, acum insa mi s-a recomandat aceasta analiza. Mentionez ca nu am valori marite ale glicemiei si am 34 de ani.
Voi l-ati facut?

Multumesc si sanatate tuturor.



Eu nu am facut analiza asta in sarcina; am facut-o inainte cand am mers la un diabetolog ca sa incep un regim de slabit - eu am facut glicemie provocata cu insulinemie, stiam ca se da persoanelor cu antecedente de diabet in familie, sau pers mai plinute...poate gresesc si nu e acelasi lucru

Ellis24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SEXXY MAMMA ..m-am uitat acum pe analize de urina mai vechi de la mine...in toate in care am avut infectie urinara..numarul leucocitelor este marit si PH-ul urinii este foarte mare cu rosu...

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput