Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buan dimineata si de la noi!!!
GINA felicitari pt flacau!!!!
honey, poti face salam de biscuiti cu orice fel de biscuiti!! pofta mare!!

azi mi-am scos rezultatele de la analize care nu sunt tocmai grozave: sunt in pic anemica (desi mi-au spus ca e normal in sarcina), flora microbiana prezenta si infectie urinara prezenta. trebuie sa fac si o Urocultura (am spus bine??). din analiza limfocitelor reiese anemia????

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 27+ de bubulina Iasmina Alyssa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aaa si inca ceva pot avea infectie urinara daca nu am nici un simptom?? din analiza ureei rezulta ca am infectie urinara???

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 27+ de bubulina Iasmina Alyssa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Roxana deci ai renuntat la toata armata de doctori?

BB e posibil sa ai infectie si sa nu ai niciun simptom. Si eu am avut si nu simteam nimic.
Oricum, infectiile urinare sunt frecvente in sarcina, dar important e sa fii "curata" la nastere, cand trece bb prin acea zona. Asta daca nasti natural, daca e cezariana, nu e problema.

26+ si baby Kara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

darleena, mersi frumos de raspuns. stii cumva daca valoarea scazuta a ureei inseamna infectie urinara sau leucocite in urina ???


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 27+ de bubulina Iasmina Alyssa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..va multumesc frumos fetelor ca mi-ati schimbat si mie...
BB baga lichide in tine dar fara acid la greu...pune sticla la gura si da-i pe gat....eu am tot avut infectie urinara..ia zilnic si no-spa.....poti avea infectie urinara fara simptome ..probabil nu este avansata..eu anul trecut am avut si era atat de p[uternica incat toata lumea vroia sa ma opereze de apendicita cronica...norocul meu ca fugeam de cutit ca altfel ma operau..simptomele sunt aceleasi..dureri acute, febra, frisoane, voma, eu nu am mancat o saptamana.....cred ca si acum o sa fac pt ca azi dimineata am facut pipi putin rosu si asta inseamna ca este infectie ......

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

pt fetele din Bucuresti, unde ati facut cultura de col -pt streptococ B, ca eu am sunat la IDS si cica ei nu recolteaza la sarcini avansate, doar sa ma duc eu sa-mi recolteze altcineva si sa aduc la ei.
ALFA-ANCA, TU URMA SA FACI ANALIZELE ASTEA..LE-AI FACUT?

Ellis24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DARLEENA daaaaaaaa!!!..mai bine unul si bun decat o gloata de prosti

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai fetelor si eu imi simt burtoiul ff greu si nu prea mai pot sa dorm pe spate ca ma apaasa pe coloana,iar intr-o parte dorm cu o pernuta sub burta.
E normal nu?


anca 26+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..eu o sa fac analize la inceputul lui septembrie..atunci o sa am cam 32-chiar 33 de saptamani...o sa fac biometrie fetala, ecografie la organele mele care sunt in apropiere(rinichi, ficat,etc), sumar de urina si urocultura, toxoplasma, dozare anticorpi A si altele pe care inca nu le stiu...de cultura de col nu am auzit nici nu stiu ce este aia si cum se face...

ROXANA 29+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Mai fetelor si eu imi simt burtoiul ff greu si nu prea mai pot sa dorm pe spate ca ma apaasa pe coloana,iar intr-o parte dorm cu o pernuta sub burta.
E normal nu?


anca 26+

Maria
poze




E foarte normal



PUSSI 21+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput