Sezatoarea canadiana (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Irina Labour day e pe 3 septembrie, dar nu stiu daca si Toronto are liber, sau doar Quebecul?

Simonna ce sa zic, mi-ar place la nebunie,cred ca Sorin si-ar amina cursa de duminica (cind de regula pleaca in State)daca aude ideea ta de "betivit simbata". In plus asa imi merge la inima cum scrii, ma amuzi teribil si realizez ca mi-e tare dor de tine. Acum nu ca nu mi-ar fi dor si de celelalte fete, scuze daca asa suna.

Dar cum e cu cazarea acolo? Recunosc ca nu am fost niciodata.

Irina eu una sunt "booked" la zile onomastice toata luna august asa ca nu pot.Si ma cam indoiesc ca ar fii vreme de plaja atunci dar mai stii poate vreo vara indiana?

Deci hai sa vedem cine ar putea venii...Cine a fost sau cunoaste sa ne dea detalii de cazare, preturi, restaurante si alte info utile..



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu asteptati sa vin si eu!?! Adica dupa 22 august...

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">22+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Nelia felicitari pentru baietel?cite saptamini ai?concediu frumos in continuare!

Ira azi m-am gindit la tine...mi-a zis secretara ca a sunat cineva de la banca sa ma verifice cum si ce lucrezi.Sper sa fie doar o simpla verificare si nu mai mult.

Tocmai ce am aflat ca am colesterolul, ala rau, foarte mare si cica sa fac de cel putin 3 ori pe saptamina juma de ora de miscare si regim, fara oua, carne grasa, etc si caut Omega si trans faturi pe toate etichetele.Mai e cineva cu colesterol marit care tine regim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna, da si eu sunt de acord cu intalnirea, in principiu cam oricand...mai putin pe 18 august si 1 septembrie. Poate vine chiar si sotu', noroc cu voi (ca tare i-ati fost simpatici) ca si-a mai potolit din uimirea provocata de dorinta mea de a intalni persoane cu care vorbesc pe forum.
Eu am fost o data la 1000 de insule, dar doar in trecere inspre Montreal. Din cate imi amintesc sunt sumedenie de moteluri, bed & breakfast...

Mi-am amintit, acolo e si un parc tare frumos cu camping - in caz ca sunteti ok cu varianta asta...dar la camping nu cred sa se mai mearga multa vreme caci vine iarna draguta. Nu-mi vine numele acum, vai ce ma enerveaza ... ceva ce aduce cu guacamole.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

votez si eu pentru o intilnire serioasa:)) mixta: quebec+ontario cu sezatoarea canadiana, la 1000 de insule, sa fixam o data si un loc sa vedem ce iese....

http://www.floriinro.ro/

m-am uitat pe calendar...cred ca weekend-ul din 25 august ar fi cel mai potrivit; pina atunci lumea din vacanta se intoarce, si oricum vara e pe sfirsite, ne adunam pe acasa:)), ce ziceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Originally posted by Emilly

Tocmai ce am aflat ca am colesterolul, ala rau, foarte mare si cica sa fac de cel putin 3 ori pe saptamina juma de ora de miscare si regim, fara oua, carne grasa, etc si caut Omega si trans faturi pe toate etichetele.Mai e cineva cu colesterol marit care tine regim?


Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)





Si eu am colesterol mare. Nu vreau sa te descurajez, dar dupa ce am tinut regim ani de zile si nu scadea de loc, tot la Crestor am ajuns si iau de un an deja...Asta nu inseamna ca nu trebuie sa incerci si cu regimul, conditia este insa sa fii f.perseverent, nu poti "o zii zboara, o zii nu zboara...". Sfaturi: eu am inlocuit orice mezel cu soia (sub forma solida), evit cit pot brinzeturile gen cascaval, oua o data pe saptamina, dulciuri mai deloc, multe fructe si legume, migdale (cica sint f.bune). Carne slaba, nimic prajit...Este extrem de plicticos ca regim. Singura perioda cind nu respect este in vacante...Pe urma iau Omega 3 sub forma de gelule (de la Cosco, ca sint mai ieftine). Si mi-am luat si o dracie de facut excercitii "Gazelle", nu este scumpa, o gasesti cam la $150.00 la Wall-Mart & Co, si fac in fiecare seara 30 min de excercitii.
Mult succes...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Nelia,

Felcitari pentru baiatel si sarcina usoara in continuare. Sa veniti sanatosi acasa...

Lorelaim,

Eu abia astept sa revii la Montreal.. Si succes la "munca la domiciliu".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Nelia, felicitari pentru baietel!

Si mie mi-ar placea sa vin la intalnire, dar din pacate pe 3 septembrie (e liber si in Ontario) pleaca ai mei inapoi in Romania...nu stiu ce-am sa ma fac fara ei ca tare m-am invatat cu ei si m-au si ajutat o gramada cu casa, care apropo nu e gata nici acum, asteptam sa vina cei de la Ikea sa monteze mobila de bucatarie.
Dar unde vine asta 1000 de insule, n-am auzit pana acum.

Fetelor, va intreb si pe voi poate stiti, e vreo metoda sa-l aduc pe fratele meu legal in Canada, in afara de sponsorizare, ca dependent de parinti (ca are 20 ani). Sa emigreze independent nu poate ca nu face punctajul, iar cu bursa de student, iese din discutie ca n-are medii mari si nici nu se omoara cu invatatul.

Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Atita am baut, dom'le!, de vineri incoace, ca gindesc tot intr-o reluare... Sint complet capiata de caaaaap!
Inainte sa-mi revin si sa ies oficial din vacanta, zic sa facem o lista cu cine ar vrea sa vina si datele la care NU poate, sa vedem ce iese din palarie.
Incep lista, din ce-ati scris pina acum si ce-am retinut (corectati, adaugati, modificati!):
Ira -
Podeanu - NU mai devreme de sfirsitul lui august
Ana Stroe -
Simonna - NU (???) 25 august, NU 15 septembrie
Cricor - NU 18 august, NU 1 septembrie (Labour's Day)
Nelia - NU 18 august
Magdone - NU 1 septembrie

TORONTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO, se audeeeeee?????? Hai, ca sinteti intr-o minoritate vizibila... Si doamnele de Montreal... Oana? Roxana? Catrinel? Bebitzu? Emilly? Ica? Mihaela? Hai, ca mi-e somn, cine lipseste la apel primeste un pupic....

Dana ma uit la datele astea, se pare ca numai eu si cu tine avem o problema cu 25 august... La rigoarea - rigorii, daca poti si tu sa vii, pe 25 eu sacrific excursia la Grandby pe care o am in program (ma omoara copiii!, ca si la Niagara m-am uitat tot la prieteni cu care m-am dus sa ma intilnesc, cascada am vazut-o din greseala, mi se rupe de animalele alea din Grandby, le-am mai vazut si nu pleaca de-acolo! Da' ar trebui sa spun pina vineri cel tirziu ca sa anulez rezervarea la bilete. Un milion de pupici si hai sa ne gindim cum sa facem...

Cric... asa zise si colegu', asa ca: mission accomplished! (cu citi de c se scrie, frate!, cuvintul asta?)

Oana, hai, ca ma lasa spiritul organizatoric :), trebuie cineva cu mina forte sa preia... ce zici? Vii?

Si tot asa, uitindu-ma la date... ar fi weekendul cu 8 septembrie si pe urma cel din 22 septembrie... (Dupa care tre sa incepem sa ne gindim la intilneala de Craciun :)))))

Gata, ca dau rateuri! :)) si nici nu pot sa bolduiesc, nu-s ce are.....
Pupici, doamnelor!
Simonna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Nelia felicitari pt. baietel. La crescut copii noi cam suntem pe aceeasi lungime de unda.
Asa ca am renuntat la garderie. De fapt sotul a luat hotararea ca eu , nu mai am nervi sa mai caut altceva. Si nu aveam curajul sa renunt. Pana si tipa a fost de acord. Si-a dat si ea seama ca a gresit primind alt copil nou in acelasi timp cu Marc. Chiar mi-a zis sa mai incercam peste vreo 2 luni cand se va obisnui celalalt. Dar nu a fost corecta, ca al meu fusese inscris primul, platisem si in avans o saptamana.....Si ea a mai luat unul ......Am simtit ca mi-l neglija pe al meu in favoarea celuilalt, care era mai mic si nu mergea. Si acela era si f. f. gelos si urla daca il lua pe Marc in brate. Eu sunt convinsa ca daca nu era copilul ala urlator, Marc s-a fi adaptat fara probleme.

Ce fac acuma? Cred ca trec la timp partial, daca ma lasa astia. Ca inscrierea am facut-o pt. timp plin. Si facem cu schimbul cu copilul. Eventual , in ultima instanta il mai las la Halte-garderie de la univ.Si mai cautam o gradinita, dar sa fie cu permis. Si doar cu 2 pouponi. Ca incep sa le dau dreptate ministerului ca cer doar 2 puponi de educatoare. Nu se poate cu mai multi. E bataie de joc.
Si incerc sa o aduc pe mama. Dar ma indoiesc ca ii dau astia viza.Ati auzit ca 2 studenti sa-si cheme pe cineva in vizita din romania?
Si stit ce e culmea. Ca , fiind studenta la master in primul an am deja oferte de lucru. La biblioteca la univ printre altele.Dar sunt seara tarziu, si nici nu se pune problema cu copilul....
Dar ma incurajeaza sa continui si sa perseverez sa fac studiile astea.


Si am uitat sa spun, ca se pare ca am un loc , dar pt. inceput oct tocmai cand se va deschide o gradinita privata , aici in zona, cu 25 cad. Organizata stil CPE, dar mult mai micuta. Deci ar fi varianta de rezerva.
Si azi am vizitat alta gradinita la 7 cad...mizerabila ....eu nu inteleg cum primesc unele permisul.....


Mihaela

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput