Vreau dozator de apa

Vreau dozator de apa | Autor: clau2toma

Link direct la acest mesaj

Dragele mele ,am constatat ca familiei mele ii trebuie multa apa plata si mi-e cam lene sa car atata apa ,asa ca m-am decis inpreuna cu sotul meu sa luam un dozator din-acela de apa plata pe care il au farmaciile sau firmele ca poate ies mai rentabil.Aveti idee de firme si de pretul acestor dozatoare ?Si de cumparat si de inchiriat dozatorul ca am inteles ca se poate si de inchiriat .De informat m-am informat eu putin pe internet dar nu prea am inteles nimic .Adica la Cumpana de ex nu afiseaza preturi ,iar La Fantana inca nu are site sau e in lucru parca .Cineva dintre voi care are asa ceva acasa poate malamureste si pe mine cu treaba asta si cam cat ajunge un L de apa prin modalitatea asta?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hai sa-ti zic eu, la birou avem dozator de la La Fantana, ne costa chiria cam 45 ron pe luna, iar 9 bidoane de apa si 4 seturi de pahare, livrate ieri ne-au costat 119 lei (din care 5 ron fara tva sunt paharele). Asa iese cam la 0,54 litrul de apa (cu tot cu tva, cu aproximatie).
Seful meu are acasa dozator, dozatorul cumparat de la Carrefour, iar ptr. apa a facut contract cu Maxima, unde 5 bidoane, atata ii vin odata, il costa 55 de lei (0,56 lei per litru, cu tot cu tva).
Stiu fiindca eu achit facturile, si tocmai am facut-o ieri sau alaltaieri.

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Priscilla spune:

Un dozator de apa in practiker parca,costa in jur de 100-150 ron,din cate stiu de la nasa mea care recent si-a cumparat si ea unul.Iar pentru apa a facut contract cu cei de la Maxima, si ii livreaza comanda acasa.Un bidon costa 10 ron,dar parca stiu ca plateste o chirie pentru bidoane,nu stiu cat. Cam atat stiu eu,sper sa-ti fie de folos.

Iolanda, de printesica,Alexandra,17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ieri m-a sunat o fatuca de la La Fantana si mi-a facut urmatoarea oferta:

a. 1 bidon de 11 litri apa plata la 75.000 lei adus acasa, transport gratuit. Bidonul este dintr-un soi de poliuretan si platesti pentru el o garantie. Iti aduce pe luna cate bidoane vrei in functie de consum. La sfarsitul perioadei de contract iau bidonul inapoi si iti dau garantia. nu mai stiu exact dar pare-se ca daca cumperi 2 iti da si o pompita gratis pentru a scoate apa mai bine.

b. un dozator de apa pentru uz casnic la 1.990.000 lei

c. un dozator pe baza de freon mai mare la 4.990.000 lei

Mi-a dat nr. de telefon si numele ei. Daca vrei iti trimit pm cu ele

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

in metro/selgros sunt dozatoare de apa de la mai mici pana la mai mari....plus bidoanele aferente. daca nu ai chef de carat poti face contract cu cei de la cumpana/la fantana si cred ca e super rentabil mai ales dupa ofertele mentionate de fete mai sus.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

mai exista si o alta alternativa: dozatoare de apa cu filtre incorporate si care se mufeaza la reteaua de apa din casa.
noi avem asa ceva la serviciu si mi-am luat si acasa ca ma saturasem de carat bidoane cu apa si se termina apa plata exact cand n-aveam nici un chef sa plec la cumparaturi. ni se facea o seteee pe la 11 noaptea iar in sticla ai era fix un pahar cu apa.
pot sa spun ca apa este foarte buna, oamenii vin acasa si-ti schimba filtrele. eu am si copil mic si de acolo iau apa pt lapte.
aparatul poti sa-l cumperi si atunci schimbi filtrele contra cost sau il iei in chirie si filtrele cat si curatarea aparatului sunt suportate de firma. nu stiu ce preturi mai au acum pt ca noi il avem de mult si ne-au facut si niste reduceri.
firma se numeste rokor si cred ca au si site.
avantajul este ca poti consuma cata apa vrei, o poti folosi si la gatit si nu platesti litrul de apa consumat.
sper sa-ti fi fost de folos
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

eu am o problema cu bidoanele in care se aduce apa;am vazut intamplator la un supermarket bidoane de 18 litri pt. dozatoare care erau dubioase.daca le dai la schimb ai garantia ca sunt curate?
as prefera un dozator cu bidoane care nu se refolosesc.
in ceeace privesc filtrele cred ca sunt bune pt. apa din bucatarie dar eu nu pot sa beau apa de la robinet si am verificat,chiar nu o suport(am baut fara sa stiu ca este de la robinet).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Aha ,chiar m-ati ajutat mult cu raspunsurile voastre .Acum prospectez aoertele si o sa ma hotarasc cu ce firma sa inchei contractul .Filtru de apa nu vreau ca sa pun ,optez pt dozator .Da Viviana ,daca poti ,da-mi un PM .Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Eu am incheiat contract cu de la La Fantana, deja il am de un an, aparatul este inchiriat, pt un abonament lunar care contine 4 bidoane de 19 litrii platesc in jur de 90 ron. E rentabil, am facut calculul, iese la pret exact ca Izvorul Alb. Odata la 3 luni vin si igienizeaza aparatul, eu sunt multumita, am copil mic si numai de acolo i-am facut laptele.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu am de la Cumpana. Parca asa se numeste firma.
Iau deobicei 2 bidoane. Pompa am platit-o separat.

Dar tare ma tenteaza un filtru de apa! Se schimba la 6 luni 1 an ai ai apa buna tot timpul.
Costa, insa, mult. asta ma face sa preget atata si trebuie sa-mi modific sau sa schimb si chiuveta.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Interesata si io de subiect...Cristina care e oferta actuala la Cumpana, la pers fizice?

aime

Mergi la inceput