Mamici de septembrie-octombrie 2007 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

LA MULTI ANI, SABINA! NASTERE USOARA, BEBE SANATOS SI GRASUNEL! SA FII FERICITA ALATURI DE FAMILIA TA!Myral34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Tomitza ..musaca de gulii, ciorba de perisoare, piftele...sau ce mai gatesc eu des si repede ..paste cu cascaval , sunca presata si sos la cuptor....repede si bun si se manaca cu salate.. sper ca ti-am dat macar o idee

carmen 34s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Myral draguta la tine cum e? ce zici apucam sfarsitul lui august cu nasterea...simt ca nu mai am piele pt cata burta am...dar contractii dureroase nu mai am...

carmen 34s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomitza, azi fac o ciorbita de gaina. Am mai facut luni niste snitele de dovlecei si salata de rosii, deci nimic special. Mi-e pofta de un bors de sfecla, dar nu am vazut inca in piata sfecla rosie, asa ca mai astept.
Danielle, la semnatura voi lasa saptamanile calculate de la UM, nu are rost sa o schimb dupa ecograf.
Ma duc sa imi iau trimiterea pt analize de la medicul de familie. Revin.

Sim 35+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Ramonaiani...esti o scumpa...nu stiam ce am eu la posta plic de la tine...offfoff...nu stiam ce mi-ai scris si cand colo...multumesc mult...supravietuiam eu cumva... sper ca esti acum ca a venit sotiorul si socrii(mai ales)...te pup

carmen 34s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Sabina
Cat despre hainute pentru bebe micut poti gasi si la Mothercare - sunt pentru bebelusi de 2,5kg si scrie pe eticheta Tiny baby.

Piciulika, ma bucur ca ti-au placut girafele si elefantii lui bebe Kosmas. Si usuletii lui bebe al tau sunt superbi ... intr-adevar se va simti ca un print intr-o asa camera.

Luna1, merci pentru raspuns. Dar cum vine asta ... dupa ce-l deschid nu mai raman sterile biberoanele? Pai ar insemna sa sterilizez cate un biberon cand am nevoie...ca doar nu le folosesc pe toate o data.Atunci de ce mai are avantaj(24 ore raman sterile)acest sterilizator daca oricum dupa deschidere nu se mai considera sterile?
Si cu pliculetele de acid citric ...ma gandeam eu ca asa trebuie sa fie...ca se folosesc pentru curatarea sterilizatorului din cand in cand.
Roxana, eu sunt cea cu sterilizarea pompei de san. Da-mi te rog mai multe amanunte despre acest lichid de la Chicco ca n-am mai auzit: de unde se procura si cum se foloseste?

Iuli 34+ Kosmas

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Sabina La multi ani, sarcina usoara,nastere si mai usoara si bb Gheo sanatos si scumpic.

Mandarinutza 35+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Desi nu am dormit mai deloc, azi ma simt bine. Mi-a prins bine gradinaritul de ieri. Insa m-am culcat la 5 si la 10 eram treaza deja. Sotul meu a avut pb pe drum, i s-a blocat o roata de la noile discuri de frana (of, exact asta fac si la masina mea acum, schimba discurile, sper sa nu am si eu pb) si acum e in Sibiu in service. Dar cred ca se rezolva.

Eu sunt incantata, a dat roade discutia cu mama de ieri, si azi vine sa mergem in oras si apoi ramane la mine 2 zile cat e sotul meu plecat.

Nervi am moderati deocamdata, menajera tocmai m-a rugat sa plece la 12 astazi si casa e ca la nebuni. Deci nu poate fi vorba de stat cu burta in sus cum visa Danielle. Noroc ca am spalat eu aseara pe jos dupa cat pamant am bagat in casa.

Pupici rapizi, plec la Mall. Sim, poate ne vedem, da un semn, ca Alex va sta cu mama.



Rox 35+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Tomitza, dragute hainutele pentru Naty! Eu o sa fac o mancare de mazare.

Annisia, multumim pt pontul cu caruselul, eu nu am cumparat inca, ca nu m-am putut decide. Vazusem unele tare faine la Miniblu cu tot cu lampa de veghe dar cam scumpe. Apropo de ce scriati pe aici de folosirea caruselului la bb mic, imi zisese vanzatoarea de la Miniblu ca la inceput il pui pe bebe astfel incat caruselul sa nu fie deasupra lui, pana isi formeaza privirea. Eu i-am luat o steluta cantatoare deocmandata carese poate pune in orice loc al patului.

Sim, succes la cumparaturi!patuturi pliante gasesti si in Cora, Carrefour, magazinele Happy Baby, parca si la Piciul aveau.

Iuli, foarte frumos coltisorul lui Kosmas


Valentina, multa sanatate si gandeste pozitiv cum au zis si fetele

Mandarinutza 35+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sabinule!!!!!!
Sa fii sanatoasa, fericita, iubita, o sarcina usoara in continuare si nastere si mai usoara!

Referitor la carusel: noi am cumparat unul de la Fisher Price, care are melodii de Bethoween, Mozart si Bach, canta 18 minute, e tot cu verde, si are si luminitza de veghe ptr noapte. Stiu ca tu esti cu muzica clasica, si cum bebeilor le place si lor asta, i-am luat si eu lui Razvanel si sunt tare incantata. Produse de la Fisher Price am vazut in Carreffour, poate gasesti si caruselul asta, daca tot te duci.
Annisia, sper sa nu te supar ca i-am zis si de caruselul asta Sabinei. Tot face drumul pana acolo, macar sa scotoceasca cum trebuie.



Nana, 33+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput