BB Darius are nevoie de noi!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

laina - cred ca asta ar fi primul pas, traducerea diagnosticelor pentru ca sa putem cerceta in lung si-n lat unde sunt clinici ce trateaza astfel de malformatii. Engleza uzuala m-as pricepe si eu, dar la termenii astia medicali mi se "limba plimba-n gura" Daca poti sa ma ajuti ar fi grozav!

bb Darius are nevoie de noi!



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

cel putin incercam. macar atata sa facem si noi...

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ylilimic...cu placere daca te pot ajuta cu asta ma bucur.
Chiar nu poti obtine de la vara ta cateva copii ale diagnosticelor. Banuiesc ca fiecare spital trebuie sa le dea si fara ele nu o sa poti face nici un demers...si nu vorbesc de Dc dar orice spital le va cere din start.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

am inteles ca are si mama ei acasa hartiile din spital (dar din pacate lucreaza inca, si nu are tot timpul din lume, si ma despart 2 km de mers pe jos cu 2 copilasi dupa mine), o sa incerc cat mai curand posibil...
Nu-i nimic! sanatosi sa fim ca le-om descurca noi pe toate!

Ajutatil pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Draga Madalina,
stiu de la Lili despre durerile si suferintele voastre. Imi povesteste cu lacrimi in ochi si simt si vad cit de mult se consuma. Ea avea in plan de mult timp sa posteze povestea voastra pe DC dar probabil abia acum si-a luat inima-n dinti. Aveti nevoie de ajutor si nu numai de la noi cei paminteni ci de sus caci de acolo vine cel mai mare ajutor. Poate nu ma pricep la cuvinte si oricit de mult as vrea sa te impresionez, asta e nu ma pricep, dar pot spune in cuvinte simple ca suntem alaturi de voi si de durerea celui mic. Imi pare nespus de rau ca treceti prin asemenea suferinte dar " daca nu ai suferit niciodata inseamna ca nu esti binecuvintat ". Ai incredere in tine, in voi, in noi cei care suntem alaturi de voi cu sufletul si cu o rugaciune, ai incredere in cel mic si nu dispera caci el simte cel; mai bine asta. Ai incredere in Dumnezeu, caci El mereu ne tine in palme, in brate, ne ajuta mai devreme sau mai tirziu. Curaj, te rog mult curaj si speranta ca totul va fi bine intr-o zi!

" Nu lasa visele sa piara, ptr ca daca visele mor viata nu mai este decit o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare ".
Si ca sa inchei: speranta moare ultima, asa ca e tot ce ne-a mai ramas. Saditi-o intr-un loc retras si aveti grija de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Madalina,
ne rugam pt bebe Darius !
Datorita lui lilisor,pe care o cunoastem bine si o apreciem,cunoastem si cazul micutului Darius.
O sa facem aici tot posibilul sa fiti ajutati !

Asteptam vesti .


www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Rugati-va pt Sonia




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

madalina!
Sa nu pierzi speranta, exista oameni care trec prin aceeasi suferinta, altii au depasit-o, unii au relatii, pot ajuta. Orice incercare si orice demers este un pas inainte, o sansa imensa de a ajuta bebelusul. Noi ne rugam pentru voi, pentru puterea ta si pentru sanatatea lui Darius! Si pentru ca sa va iasa in cale exact oamenii de care aveti nevoie pentru a va vedea copilasul cat mai bine. Nu mai vrem sa fii singura in lupta asta, lasa-ne si pe noi sa fim alaturi, sa luptam cu tine, sa te sustinem unde putem si cu ce putem.
Ne rugam pentru Darius.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionut7bianca spune:

buna
fetelor
nu am mai intrat de mult pe forum am citit acuma de darius imi pare rau de ce ii-i se intampla lui si mamei lui sa ne rugam pentru el cahiar duminica merg cu bianca la biserica si o sa aprind lumanari pentru sanatatea lor hai sa ii ajutam si cu bani ylilimic cati poate ficare si se aduna acolo
doamne ajuta si multa sanatate lor

balan ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

lilico, da-mi pe mail niste poze cu Darius, sa pot sa ma apuc sa-i fac site-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

Lili, astept si eu un diagnostic clar si o sa ma apuc sa fac cercetari si o sa fac o programare la pediatra lui Matei sa-i discutam cazul si ce se poate face...
Ideea e ca bebitul se va face bine, simt si ma rog pentru asta! regret suferinta lui indurata pana acum dar o va uita foarte repede in momentul in care va fi totul bine! La Budimex sunt pediatrii foarte buni daca asta te linisteste cu ceva

ne rugam petru bebe darius!!! totul va fi bine!!!

cu drag,
Ioana

www.flickr.com/photos/9499103@N08/sets/72157600738372153/with/765224129/" target="_blank">POZE noua casa dar e deranj mareeee....
www.flickr.com/gp/9499103@N08/KiX7df" target="_blank">POZE DIN CASUTA NOUA

Ioana, mamica lui Matei Nicholas (25 ianuarie 2007)

Mergi la inceput