Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Si eu am auzit acelasi lucru de clinica lui Nanu, ca nu are dotare in caz de complicatii. Acuma pina la urma acolo trebuie mers si vazut, ca ma gindesc ca s-a mai modernizat, au mai cumparat aparate.
Auzisem ca nu au toata echipa necesara acolo, neonatolog, doar colaboreaza, insa iar e din povesti pentru ca nici eu nu am fost acolo ...
Sheri, si eu plec :P
O sa fie liniste pe aici de saptamina viitoare se pare :)


------------------------
Flory 25+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Am o pofta nebuna de dulciuri .... si nu le puteam vedea in primele 3 luni de sarcina. Am mancat o banana ... mi-am zis eu e mai sanatos un fruct ... da' ti-ai gasit sa-mi treaca ... acum am dat gata deja jumate de tableta de ciocolata alba. Si sunt in dubii ... sa o termin, sa o las asa inceputa ... parca nu se cade!!!

Am decis ... in timp ca ma conversez cu cate cineva pe-aici care are chef de tastarnita ... rontai si jumatatea cealalta ... dieta ... de la anu' (si la multi ani !!!).

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

petro nu esti singura care are pofta de dulciuri!! eu incerc sa mi le ami temperez prin lapte cu cacao (dulce) , lapte cu fidea (dulce), budinca...macar astea toate contin lapte . oricum bag si cioco si biscuiti si ...de toate!! primul lucru cand ma trezesc este sa bag ceva dulce in gura, apoi ma spal pe fata si pap macare.....

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 26+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

la mare plec Sheri. dar cum stau departe si mai suntem si cu 2 nepotei de 2 ani jumate respectiv 5 ani dupa noi, nu putem face drumul intr-o sg zi, asa ca ne oprim si la dus si al intors la o pensiune la Bran.
am vazut ca deja le-am ajuns la capitole pe fetele de la sept-oct..:)

26+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Hmm... daca tot suntem la capitolul mincare, imi pun cenusa in cap si recunosc ca azi am continuat cura cu finetti, de data asta am mincat o felie de piine proaspata si moale cu unt si finetti si abia m-am abtinut de la a doua ... :(
Da cum ziceati si voi, mi o pofta sa maninc asa ceva de numa ...
Si am si fructe, dar nici nu am chef sa ma uit la ele ...
Da de miine trec la cura de mincat sanatos! :))

------------------------
Flory 25+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

petro nu esti singura care are pofta de dulciuri!! eu incerc sa mi le ami temperez prin lapte cu cacao (dulce) , lapte cu fidea (dulce), budinca...macar astea toate contin lapte . oricum bag si cioco si biscuiti si ...de toate!! primul lucru cand ma trezesc este sa bag ceva dulce in gura, apoi ma spal pe fata si pap macare.....

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 26+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik




Aaaaa ... ok, atunci nu ma mai "chinui" degeaba cu mustari de constiinta ... daca mai e cineva ca mine, e ok. Numai ca eu dimineata, la micul dejun, prefer varianta americana ... oua, sunca/bacon ... etc., nu dulciuri ... dupa-amiaza ma apuca .

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

flory m-ai zapacit cu finetti ala.... eu nu prea manac decat cu clatite finetti dar acuma fug al frigi sa bag si eu o lingura de finetti...pana mi se face mancarea (ghiveci cu rosii si ardei copti)...

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 26+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

:)) De pe vremea studentiei m-am invatat cu finetti cu pufuleti si cu piine, sa vedeti voi acolo 5 studente stresate in sesiune care ieseau la 12 noaptea ca disperatele sa isi cumpere tot felul de chestii ca si cele de mai sus ... :)
Zi-mi si mie te rog cum faci ghiveciul ala :)


------------------------
Flory 25+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

quote:
Originally posted by bb_yasmi

petro nu esti singura care are pofta de dulciuri!! eu incerc sa mi le ami temperez prin lapte cu cacao (dulce) , lapte cu fidea (dulce), budinca...macar astea toate contin lapte . oricum bag si cioco si biscuiti si ...de toate!! primul lucru cand ma trezesc este sa bag ceva dulce in gura, apoi ma spal pe fata si pap macare.....

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 26+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik




Aaaaa ... ok, atunci nu ma mai "chinui" degeaba cu mustari de constiinta ... daca mai e cineva ca mine, e ok. Numai ca eu dimineata, la micul dejun, prefer varianta americana ... oua, sunca/bacon ... etc., nu dulciuri ... dupa-amiaza ma apuca .

Petronela




aaa nu m-ai inteles gresit....prima oara bag un bioscuite sau un corn cu ciocolata, apoi trec la masa de dimineta (foarte bogata de altfel )

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 26+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Uite ca bb mi-a mai deschis o pofta ... care se va adauga pe lista mancarurilor din Ro ... ardei copti ... mmmmm ... eventual cu fasolica prajita. Eu fac mazare cu carne azi. Oooopsss ... sper ca nu ma penalizati iar .

flory - nutella ai mancat?? E varianta straineza de la finetti. Imposibil sa nu fie in Olanda ... incearc-o si pe aia . E buna asa cum zici tu, pe paine ... mmmm ....

Petronela

Mergi la inceput