este foarte grea singuratatea

este foarte grea singuratatea | Autor: kludeea

Link direct la acest mesaj

buna ziua!am 30 ani, dar parca as avea 75 asa ma simt,sunt singura dupa o relatie de 2 ani, am ramas singura;este atat de greu, mai ales ca toate colegele pleaca in concediu , iar eu raman la servici; cand aud ca se mai marita vreuna, ma apuca toti piticiii,vreau si eu sa ma marit , sa am un bebe;de azi am inceput sa tin post poate, poate voi gasi si eu un suflet...........

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Fetele bune ajung in cer, cele rele - unde vor !

Scuze,poate e prea dur ce am scris dar asta e esenta. Poti sa tii post daca vrei dar nu cred ca prin asta o sa iti gasesti un partener. Altele sunt caile..

Laura cu
LARA (10.05.04)& LOUISA(20.04.07)

Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Pe langa faptul ca trebuie sa ai o activitate, iar tu o ai,ar trebui sa-si pastrezi sau sa-ti faci un anturaj. invita la tine, in oras sau du-te tu la prieteni. eventual, chiar fa cunoscut faptul ca vrei sa-ti faci un partener. N-ai de unde stii, ca nu se gaseste cineva care sa aiba un var, frate sau cumnat care si el cauta pe cineva.

Din pacate, fetei au fosttot timpul mai multe decat barbati si asta, pentru ca genetic ei sunt poligami.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Inscrie-te la un curs de dans, de pictura, de cantec, de ce vrei tu... Asta iti va permite sa cunosti oameni noi, sa ai o preocupare cate iti place, sa iti recastigi increderea in tine. Iar cand vei fi pregatita il vei gasi si pe cel pe care il cauti. In concediu poti pleca si tu foarte bine ca si colegele tale, nu cred ca are relevanta faptul ca esti singura sau nu. Pleaca intr-o excursie in strainatate ca sa descoperi lucruri noi, sa iti revina pofta de viata. Cine stie pe cine vei intalni in peregrinarile tale...

Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dumnezeu iti da,dar nu-ti indeasa in punga...
Esti un pic dezamagita....e normal...important este sa ajungi sa te impaci cu ideea ca gata,ai incheiat un capitol in viata ta si va incepe altul...iesi la plimbare,cu prietenii...fa shopping...mergi la cosmetica si masaj...la strand...fi frumoasa,poarta-te mandra,capul sus,bustul inainte,sa ai un zambet pe fata...nu lasa greutatile sa te doboare,fi o luptatoare....La 30 de ani...cate nu as fi facut,dar era deja prea tarziu...si totusi am trecut prin viata cu capul sus,cu incredere si cu speranta ca trebuie sa rasara soarele si pe aleea mea....si a rasarit,cu varf si indesat...si fara sa tin post(n-am vrut sa fu rea)...Bafta maxima si sa ne spui ca esti fericita!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

Buna!
M-ai "atins" un pic cu subiectul asta. Sunt intr-o perioada (trecatoare sper) in care chiar ma simt si eu singura. Eu am 29 de ani si nu am nicio relatie.
Dar plec in concediu, chiar si fara un partener! Din fericire, exista prietenii, care chiar s-au apropiat de mine in ultima vreme. Ma simt frumoasa si dorita, chiar daca in ultimul timp mai mult de barbati "ocupati"....
Iar cand va sosi cineva care sa merite in viata mea voi fi pregatita, chiar daca nu va fi anul asta sau urmatorul...sau urmatorul...va fi cand va vrea Dumnezeu.
Asa ca fruntea sus! Femeia la 30 de ani e o suma de maturitate fizica, emotionala si intelectuala. Pupici!

Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Daca esti o fire credincioasa si maipotolita de ce nu te duci la biserica si nu dai si cate un acatist?

Stiu pe cineva care asa s-a casatorit. Tot mergea la biserica duminica si ii cerea preotului dupa slujba sa-i citeasca un acatist in care re ruga sa gaseasca persoana potrivita. Pana cand preotul i-a zis ca parohia e mare si poate ii gaseste el pe cineva. Acuma e maritata cu acel cineva.
Nu=ti mai povestesc inclusiv de femei in varsta vaduve care isi gaseau cate un unches tot pe acolo. Ca alea chiar ma amuzau.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput