Mamici de martie-aprilie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Numeioana - eu crema asta am folosit toata sarcina si nu am vergetur i pe burta, decat un pic sub sani si pe coapse unde am cam neglijat. Mai au o crema buna pt picioare...buuuuna

Roxana 11 sapt si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Neatza randunicilor!

Nu m-am suparat fetelor ...dar credeti-ma ca e super RAU... Parte proasta e ca ma streseaza la maxim...cand ar trebui sa ma bucur de aceasta perioada, sper sa scap cu o alimentatie corespunzatoare, ca se pare ca totul de acolo vine....si cu ocazia asta poate ma opresc si eu din cresterea in greutate. Eu ieri aveam 3kg jumate peste .
O sa incerc varianta cu tarate si ulei de masline. Taratele trebuie sa le pun in apa de cu seara???

A venit frigul..brrrr, aseara am iesit la o plimbare...ca si asta trebuie sa fac mai des, si sa mai las masina in parcare, si mi-a fost FRIG!!!

Va pupicesc,
Miha 10+ si Laura 10 ani


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_g spune:

Nu mai suport greturile!Azi noapte nbu am dormit deloc din cauza lor si a durerilor cauzate de injectii.Aveti careva greturi si noaptea?Sau sunt eu ciudata?Nu mai stiu ce sa mananc,nu imi trebuie nimic.Dar daca nu mananc e si mia rau.Bag in mine multe fructe si iaurturi,dar simt nevoia sa mananc si mancare.
Sa ne auzim numai de bine.Pupici

diana_g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata randunici!

Mmmmmm, vorbiti de muraturi! Si eu de vreo saptamana tot imi cumpar castraveti si gogosari murati. As manca cu orice!

Ce-mi place ca s-a racorit, de dimineata pe ploaie am dormit super bine caci in rest toata noaptea sunt la pipi. Nici ziua nu fac asa de des ca noaptea!

Numeioana, ce bine ca esti in concediu. O sa te simti mult mai bine, te odihnesti si te relaxezi cat vrei tu.

Miha, sper sa ti se rezolve cat de repede problema sa te poti bucura de sarcina linistita.

Si la mine se vede deja burtica. Eu mi-am luat Mustella , dar acum e pe terminate, parca nu mi s-a parut asa de buna. Nu stiu ce sa-mi cumpar acum...Poate imi mai spuneti voi ce folositi si sunteti multumite de ele.




CLAU 9+
vine bebe2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

'Neatza, fetelor.

Miha, pt constipatie cica e bine si daca bei o jumatate de cescuta cu multa miere dimineatza pe stomacul gol.
Sanatate.

Te inteleg cu frigul ca si eu sunt friguroasa. Ieri dimineatza cand am plecat la serviciu imi era o racoareeee... brrrr..Iar azi e asa urat afara... Doamne Ajuta macar sa ploua si pe unde se usuca ogoarele.





Elara
5+
vine bebe :)
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Dragele mele dragi,
vin cu o veste minunata in dimineata asta ploioasa: O SA FIU MAMICA!!!!!

Azi dimineata am avut un test POZITIV. A doua liniuta era mai pala, dar ERA ACOLO! Se vedea foarte clar, foarte conturata, foarte roz.

Pana acum v-am tot dat tarcoale, dar acum intram oficial in randul randunicilor de aprilie, cu DNP 14 aprilie (cel putin asa spune tabelul de pe forum). UM 8 iulie.

Doamne Dumnezeule, nu-mi vine sa cred! De fapt stiam ca a venit bebe, dar azi dimineata cand am vazut si testul pozitiv, m-am topit toata. Mai intii am spus Tatal Nostru si i-am multumit lui Doamne-Doamne, pe urma mi-au dat lacrimile, si apoi a inceput sa mi se faca un pic frica de ce va urma.

Dar sunt atat de imens de fericita! Prima sarcina, prima luna de incercare...

Cu mare emotie imi adaug la semnatura:

4
Doamne ajuta!

Kya

---------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Neatza randunici harnicutze! Vad ca v-ati inceput zborul devreme azi...cred ca e de la vremea racoroasa de afara Sa aveti o zi excelenta!!!
Eu mi-am propus sa reduc din teancul de rufe de calcat...acum sa vad daca-mi si reuseste! Pe caldurile care au fost n-am avut deloc atractie pt fierul de calcat, dar acum nu mai am nicio scuza!
Miha taratea poti s-o pui si-n iaurt...poate asa iti place mai bine! Sper sa-ti revii curand

Simo10+

http://new.photos.yahoo.com/sandulescusanda/album/576460762396453212

http://bd.lilypie.com/tBz5p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Kya, felicitari pentru ca vei fi mamica! E super! Si bine ai venit printre noi randunicile!

Sa ai o sarcina usoara fara nici-un fel de probleme!


CLAU 9+
vine bebe2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Doamne KYA!!! Chiar o veste minunata!!!Ma bucur mult!!! Bine ai venit alaturi de noi si sarcina usoara iti doresc! Chiar ca ne dadeai tarcoale..super,super!!!

Ioanaconcediu frumos si linistit!

Simo10+

http://new.photos.yahoo.com/sandulescusanda/album/576460762396453212

http://bd.lilypie.com/tBz5p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Kya ce bucurie ca esti printre noi. Sigur e bebe eu am facut 2 teste, la unul din ele a doua liniutza era mai pala dar era.

Eu am mancat struguri de dimineatza si de juma de ora frecventez




+4

Mergi la inceput