Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

STEFANIA sa sti ca BB are dreptate..si eu cateodata reactionez ca tine..cel putin azi-noapte ma luase o panica ca nasc de nu va puteti inchipui nu stiu ce naiba am avut....am tras de mine sa adorm sa se faca dimineata si am zis cu Dumnezeu inainte fie ce-o fi...cred ca ne facem prea multe probleme poate ar trebui sa fim si putin mai nepasatoare la micile jene ca sa zic asa....atata timp cat nu avem sangerari, dureri, eu azic ca astea ar fi de speriat nu....hai capul sus..ca si eu am tras singura de mine sa-mi revin....mi-a mai spus si dr ca a plecat in concediu..ne vedem peste 3 saptamani..si daca se intampla ceva sa o sun ...Doamne cand am auzit-o si pe vaca asta...pei cum frate imi spui ca sunt super bine, ca nu am nici o p-roblema dar daca se intampla ceva sa o sun.... imi venea sa-i dau cu ceva in cap..i-am raspuns si eu sa stea linistita ca bebe al meu vine in octombrie si ca in august o sa plecam si noi la munte chiar daca ea mi-a spus de la 7 luni sa nu mai plec nicaieri!!....eu ma apuc de calcat ca am o groaza..pe urma ma bag l;a baica si cred ca dau o tura prin Mall sa-mi clatesc ochii...dar de data asta vreau sa plec fara masina..de vreo 27 de saptamani trag de mine sa plec si fara masina sa nu mai fiu comoda si sa fac miscare sa vad daca ma tine..va tin la curent...oricum pana termin eu de calcat va mai tin de urat ca ma plictisesc repede si mai trec pe la calculator..
STEFANIA....SUCCES LA ECOGRAFIE..SA VI CU VESTI BUNE!!..TE PUP ..ITI TIN PUMNII..O SA FIE BINE..TREBUIE AS FIE BINE..SUNTEM OPTIMISTE AI UITAT?!
PUSSI...cunosc mama...eu mi-am aruncat taote perechile de chilotei mi-am luat altii pe care binanteles i-am fiert, nu ma mai spal decat cu sapun de copii sau gel special de la Bioclin sau cum ma'sa se numesc si tot degeaba...imi zicea astazi asistenta cand am sunat ca microbul pe care il am acum se face de obicei de la acte si bani..exact cu astea lucraeza al meu ..chiar daca cum vine acasa se schimba si bag toate astea la spalat si trece la dezinfectat tot nu este de ajuns...oricum sper ca toate infectiile astea sa nu-i dauneze lui bebe..eu stiu ca nu decat daca sunt foarte grave...

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..fetelor cate magne b 6 trebuei sa iau pe zi??

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

aaa bb_yasmy eu nu exagerez deloc..
sper din tot sufletul sa nu treaca nimeni prin momentele mele de...plus ca ma speriasem ca nustiam de la ce s-a luat...dar ma bucur ca a trecut...asa casa uit am inceput sa-mi dau de treaba...am facut...o poza cu mikuta si 2 cu unul din pisicii mei..le-am trimis pe adresa comuna...

Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Stafi, succes la eco, te veilinisti tu dupa!
Si nu mai da importanta chiar fiecarui junghi si intepatura, ca e normal! Nu-ti fa griji!
Uite, prietena de care vorbeam ca i-a iesit deja dopul, tocmai m-a sunat iarasi si era in masina, conducea de una singura!
Sotul nu vroia s-o lase, dar ea se sufoca mereu sub supraveghere, cica nu-i trebuie caine langa ea, ca doar nu-i in inchisoare!
Hai curaj!!!

Si Roxana, iti dau bataita cu plansul tau, tu chiar crezi ca vei naste asa deodata, cu colul lung si inchis??? Mai fetelor, nu se naste chiar asa repede si pe neasteptate, credeti-ma! O sa va rugati sa nasteti odata si n-o sa se intample, iar eu sunt rea si o sa va aduc aminte de momentele astea!

Pup toate fetele, nu mai am timp sa caut emoticons, ma duc in oras ca-mi iau un mobil nou, ca al meu si-a cam dat duhul!

Puuup! Adina 18+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Hello!

http://desene.iz.ro/camere+de+copii+desene+animate+pe+pereti/desene%2Banimate%2Bpe%2Bpereti%2Bservicii%2Btarife.hrm

Oana_r, daca vrei sa te inspiri:
http://www.funtosee.com/default.asp

Am avut abtipilduri (nu mai vreauuu...), am interfon care are si muzica si proiector pt. tavan- cu luna,stele,... (exista asa-numitele "teatre magice"); mi-as dori un desen din cele de mai sus pe un perete (ceva f. simplu si vesel, nu cu "incarcatuira" maxima )- sa vad cum imi conving sotul macar sa zugravesc in camera (acum peretii sunt albi, as vrea sa ii reposesc pe toti, iar unul sa il fac portocaliu-cel pe care vreau si desenul ...)

Stefania, nu te mai agita si incearca sa te relaxezi, da? totul va fi bine, stresul duce in orice caz si la agravarea problemelor fizice...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adina, la kiturile din al doilea link te refereai si tu?

(adica cele din josul pag. urmatoare:
http://www.funtosee.com/kids_theme_room_packs/asp/CtgID/1031/af/page.htm ). Vad ca se lipesc (nu se vopseste) si se pot dezlipi...

Sa iti cumperi un tel. bun, vei avea nevoie pt. anuntarea lui bb si primirea felicitarilor

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Roxana, daca nu ma insel, tu nu facei baite cu spuma ? Daca da, renunta, ca sunt total contraindicate cand ai probleme micotice. Si o intrebare, voi ce analize faceti, scretie, pap sau cultura de col ? Eu n-am facut decat pap acum vreo 3 saptamani, mi-a iesit ca de obicei tip 2 inflamator cu rare filamente de candida, dar doctorul meu mi-a spus ca daca nu ma deranjeaza sa nu o tratez, pentru ca la gravide oricum apare foarte frecvent.

Sheri, de-abia astept sa te apuci de cumparaturi sa aflu si eu ce si cum cu decorarea camerei bebelinei .

Stefania, nimeni n-a zis ca exagerezi in ceea ce spui, toate stim ca asta simti cu adevarat, incercam doar sa te ajutam sa nu te mai lasi prada starilor astea de anxietate si panica (desi stiu cat e de greu cand te apuca) pentru ca nu numai ca nu te ajuta dar chiar fac rau lui bebe. Crampele pot fi de multe feluri, chiar si cele intestinale, cand esti consipata sau deranjata sau ai gaze sau iti preseaza bebele intestinele, toate astea se pot manifesta prin crampe.

23s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

aaa,am gasit ca distribuitorul Disney in Ro ar fi Eurokids.
Se pare ca au asa postere pt. camere:

http://www.eurokids.ro/

(apasati "mega postere" si se deschide catalogul .pdf)...


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CAMI..wooow..m-ai imbolnavit cu picturile pe pereti...eu as face toata casa ...dar noi nu prea am facut nimic in ap asta..nici termopane nu am pus ca nu vrem sa stam mult in el..adica la anul pe timpul asta speram la un ap de 4 camere sau o casuta ..nici nu stiu daca sa facem aici si saa bagam bani....
MIHUTA.....dap recunosc..eu eram vinovatul cu spumele....mei sincer eu am facut de toate..si P N...si secretie...sti care e enigma ca aici la dr asta din cartier pana acum de la inceput sarcinii am avut 11 controale si la toate mi-a facut analiza de secretie..nu stiu cum e aiai de col...si la toate astea a trebuit sa-mi apara cate ceva..cand am facut la Euroclinic unde am celalalt dr nu mi-a iesit nimic Dumnezeu sa-i inteleaga...

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Vai Camelia , cu tine in jur ma trasform intr-o mare puturoasa...de ctae ori zic stai sa googlesc si eu un pic subiectul despre care stam de vorba, tu vii deja cu lectiile facute si selectia reusita... E asa de comod ca mi-e teama sa nu devin dependenta....

Camera lui bebe e varuita in lila , de fapt un fel de brandusiu, asa ca trebuie sa ma gandesc foart bine ce pun (daca pun ceva) pe pereti, ca sa mearga cu culoarea. Mi-ar placea flori, multe flori, si poate o gradina ...

23s + Sophia

Mergi la inceput