Mamici Noiembrie-Decembrie 2007(47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, probabil de asta va intelegeti bine cu el, ca nu e roman...de obicei romanii sunt mai pasionali, mai temperamentali...Mi-ai facut si mie pofta cu sampania aia...Iti doresc sa petreci o seara minunata, chiar daca nu e cina romantica cu luminari si chestii, desi poate ca se va transforma apoi in noapte romantica...chestii...succes!



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

multumesc, Jasmin! Cum ne intelegem cu tatal ei, e o chestie de timp. Stii tu, timpul le vindeca pe toate!

Cu cina romantica, nu stiu, eu sunt mai nerabdatoare si iute de felul meu, nu prea sunt tipul pentru cina romantica. Cu alte cele, pai sper, chiar ar fi culmea, sa nu fie nimic de ziua mea! (ce modesta sunt...)
la capitolul asta oricum stam cam prost in ultimul timp, dar el e mai lenes asa de felul lui. Daca ar fi dupa mine, ar fi mereu!
In privinta asta, el e mai sensibil, adica trebuie sa fie si atmosfera etc. la mine nu-i nevoie de asa ceva. am zis deja, sunt cam pragmatica!

Adina 18+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

adina - la multi ani, multa sanatate, sa ai un bb sanatos si voios.multi pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Gata, ne-a intors si noi de la cumparaturi, ca azi n-am avut chef mai devreme.

Adina, la noi e tocmai invers cu stii tu ce...ca daca ar fi dupa Dan, in fiecare zi...ceea ce eu nu pot, mi se pare ca s-ar transforma totul intr-o rutina. Dar parca nici asa ca acum, adica fara sex deloc nu-mi place...desi bebe imi cam taie cheful, adica chiar nu simt nici o nevoie, desi mi-e dor de intimitatea cu Dan...de dragalasenii in primul rind.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Buna seara. Am aparut si eu. Azi fata nasilor nostri a facut un anisor si i-au rupt turta. Am fost si am sarbatorit-o la un restaurant. A fost super cald. Aerul conditionat de acolo nu facea fata. Apropo, micuta mea nasica e pe prima pagina de pe DC, o cheama Iana Daria (nu-i asa ca e tare scumpa?). Ma gandwam cat de repede a trecut anul acesta. Parca acum ma afla la nasa mea la maternitate. Ma credeti ca eu deja ma gandesc la botezul piticului meu. la lista de invitati, la locatie. Cred ca am innebunit. Azi a fost tare cumintel mititelul. Nu prea a miscat. Sper ca maine va fi mai vioi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Flory ,a fost la magazinul Toria din Mihai Viteazu? eu acolo mi/am gasit zilele trecute niste hainute.
tot pt fetele din Cj...Nu ma ajutati cu un sfat..unde sa imi fac eco de 32 de saptamani????
si eu am fost ieri la ctrl, dar dr mea din cj are un ap vai de el, nu am vazut nimic, nu am poza...ea a zis ca e ok bebe, are 625 gr.
de suplimente am intrebat si eu si a zis asa: sa iau fier, calciu din sapt 28 incolo, iar multivitaminele nu trebuie luate zilnic. insa eu o rarisem de tot cu elevitul si ieri si azi am avut carcei in talpa, asa ca o sa incep sa iau macar la 2 zile. cred ca nu mai luasem de vreo saptamana..
au venit la noi nepoteii din partea sotului. Pb e ca cel mic are o angina ..si sper din tot sufletul sa nu ma contamineze..


24+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

neata! se pare ca suntem matinali.
LA MULTI ANI adinaq! - cu intarziere, scuze
LA MULTI ANI adalia!

nu mai pot sa dorm... m-a trezit bb cu niste lovituri.....manca'l'as eu de nazdravan....
al meu sot se pregateste de mers la plaja....ce-as mai merge si eu...da' dk nu e voie, nu e. nu-i nimic, mergem la anu' dk se poate

o zi frumoasa va dorim



vine Luca Teodor
Roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

noi iar ne-am trezit dis-de-dimineata tb sa mergem la cumparaturi ca nu mai avem ce imbraca..a crescut burticiul...poate gasesc vreun magazin de gravidutze prin apropiere ca nu am chef sa merg prea departe, desi e cam dificil pe aici duminica...dar eu sper si daca nu o sa gasesc macar facem o plimbare...
o zi buna!

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

adalia la multi ani
si multa fericire
roxx- de ce nu ai voie la plaja?caci mie doar la mare si la piscina(inotul)m-a lasat dr. singurul efort care am voie sa fac...

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata fetelor :)
Adina, sper ca ai avut o seara frumoasa, asa cum ti-ai dorit :)
La noi a fost o noapte de pomina, o caldura de am crezut ca innebunesc, nu am dormit aproape toata noaptea :(
Victo, am fost la Toria, dar eu vroiam o rochita mai vaporoasa, o fusta, iar ei cind am fost aveau doar compleuri cu pantaloni, asa ca am lasat-o balta.
Oricum, mi-am consumat bugetul pt haine, nu aveam de gind sa cheltui atitia bani pentru hainutze de gravida ca mi se pare ca nu merita pentru 3 luni, dar se pare ca nu s-a prea putut :(
De ecografie, eu iti recomand sa mergi la dr Muresan la Medstar, eu am fost la el si am fost tare multumita, mi-a mai si explicat ce si cum cu masuratorile, ca eu sunt mai curioasa din fire, nu imi e suficient sa imi spuna ca e ok. Sau, poti sa mergi la Diculescu, la ISO-X, e medicul meu si eu zic ca e f bun dar pe mine m-a disperat ca nu imi explica mare lucru, el se uita si masoara dar nu iti zice mai nimic, doar daca vede o problema.
Te gindesti si pot sa iti dau adresele sau nr de telefon daca te decizi la unul dintre ele .


------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput