Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Da, mai fetele, am gresit!
Am confundat 8 august cu 8 septembrie si invers.

Noroc cu voi! Ca incepeam sa felicit lumea!

Ee! Da', lasa, ca vine si ziua aia!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

miria acush, acush vine 15 aug si felicitam mariutzele...dar las ca-i bine ca ne-ai adus aminte din timp
ce-ai mai facut azi prin casutza?

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet
chiar azi te-am pomenit aici pe forum da' la alt subiect nu zic unde ca tragi cu ochiu')




hai cuscritzo ca ma facusi curioasa...bitte, bitte! zi unde ma pomenisi mey??? si ma pomenisi de rau sau de bine?

azo a facut David pipi prin toata casa , a facut si o placinta chiar (bine ca nu pe covor), a varsat sucul rin toata bucataria...macar de venea nora mea sa ma ajute la curatzenie, ca vad ca tare harnicutza e

aici e o vreme de betzie ...17 grade cu ploaie, vant si tot tacamul frate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

de bine cuscritza de bine (am si martori pe miha)
moama da' ce terorist e ginerica ...bine ca se potrivesc...ruxi mai acum cateva luni "spoia" cu kk pe covor si davidutzul face pipi prin toata casa
pe mine cel mai tare ma terorizeaza ruxi cand se inchide in baie(si nu avem cum sa schimbam sistemul asta tampit sa nu se mai poata inchide usa ) daca nu sunt pe faza cand ii vine sa mearga la toaleta face tot ce-i trece prin cap...recunosc INCEARCA sa faca lucruri bune dar deocamdata nu-i reusesc in totalitate si e vai de mine(ca eu trebuie sa spal si sa frec dupa ea)
face pipi la olitza(desi stie f bine sa faca si la wc) se sterge cu un sul intreg de hartie, rupe de multe ori si arunca...unele cad unde trebuie dar muuulte sunt pe langa...apoi arunca olitza cu pipi in wc, din nou aceeasi problema si unde trebuie si pe jos
apoi se spala...daca o intreb prin usa inchisa ce faci ruxi???zice
"ce n-am voie sa ma pal a fundu meu si a pasaica mia????"
apoi trece la spalatul olitei
dupa 5-10 min deschide usa fericita...si totul inauntru arata ca la wc public
ma bate gandul sa scot olitza din functiune, sa o ascund macar sa scap de pip-ul aruncat pe jos...sa strang doar hartiile si sa sterg balaceala care o face


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

cuscra...chiar ca astia doi se potrivesc...
david inca mai e innebunit sa spele wc-ul cu perie sau fara ...si tot legat de baie, lui david ii place sa mananace un tub intreg de pasta de dinti ...de fapt, mai exact, pasta noastra de dinti, cea cu fluor(el are inca fara fluor ). Iar ca sa ajunga la pasta de dintzi tre sa se cocoatze pe chiuveta, asta o face relativ usor , numai ca deja chiuveta noastra cam sta sa cada

si lista poate continua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mama...ce bine deci ginerica nu e pretentios la mancare, o sa scape usor ruxi...ii da pasta de dinti si gata


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Io nu ma gandesc mai fetelor ce poate iesi din relatia dintre Ruxi si David, ci ma intreb, daca ei sunt asa, oare cum o arata un copil ce iese din doi ca ei? Atunci sa va vad bunicutelor, ca voi o sa faceti cu schimbul sa aveti grija de nepotei.

Monica, sa stii ca si alex al meu dupa ce a invatat sa faca la veceu a avut o perioada cand vroia iar s-o dea pe olita. Ma trezeam ca facea in olita dupa ce ma striga de la baie. Pipi ca pipi, dar incepuse iar cu kk la olita. Azi o data, maine la fel pana cand i-am zis stii ceva baiete? Esti mare, stii sa faci la wc, gata cu olita ca mi-a ajuns cat am spalat la ea. Si am dus olita langa masina de spalat (3m mai incolo de baia unde-i era locul). Cand, intr-o zi, imi zice barbate-miu ca e pipi in olita care e langa masina de spalat. Cand am vazut asa, am luat olita si-am dus-o in subsol c sa nu mai dea cu ochii de ea. Nefiind in ochii lui a facut evident numai la wc. Pe el il tenta cand o vedea langa el.

Noi azi am fost la control la cardiologie, si gaurica e la fel ca in februarie (1mm), mai mergem peste 1 an de zile la control. nu e nici un fel de pericol cu o gaurica asa mica, mi-a zis dr ca fluxul de sange (viteza cu care pleaca din inima e ok) asa ca mai vedem peste 1 an daca se inchide sau ramane tot asa. Pana in octombrie nu mai avem nici un control programat, doar vizitele la pediatru (3 vaccinuri si 2 injectii in august si sept).

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Sa fie cu noroc TRY!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Prin casa n-am mai facut nimic. Ieri am fost plecati in cautare de ce ne mai trebuie, dar n-am gasit.
Am cautat niste carpete, dar nu extraordinar de scumpe, ovale si nu cu flori.
Se pare ca nu exista asa ceva.

E adevarat ca nici nu am putut bantui peste tot pentru ca fata incepuse sa fie nervoasa ca ii era somnic. Asa ca, ne-am intors.

Am covoarele destul de mici si parchetul sse pateaza pe unde nu este macar un petec de covor. Dar nu vreau cu flori. Am covoarele cu un model modern prin ele, niste pete de culoare, asa ca nu merge sa iau acuma orice doar ca sa acopar.

Si mai am nevoie de-o perdea la sufra, unde geamul este prea mic pentru latimea de 2 m pe care am gasit-o pe piata.
Ce sa fac? Sa dau un porc de bani pe perdea si, apoi, sa tai din ea?

Ne-am impotmolit la mal.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Miria,bine ca ai ajuns la faza covoarelor si perdelelor...eu nici gresia sau faianta nu am terminat-o de chituit..si uite asa,mama face ziua curatenie prin casa iar eu seara murdaresc la loc cu chit..deci suntem ca Mesterul Manole,relativ.Si aseara am primit o super veste PROASTA!(ce hal de exprimare)......nu ne racordeaza la gaze decat peste 1 luna!Ce fac eu 1 luna fara apa calda si gaze??Spuneti si voi..Vreau pile la Distrigaz!!!!!!
Monica,Fulguletz..de coma astia micii..daca a mea facea asa,cred ca o luam razna..deci am copil super cuminte,nu?
Try,sa dea Domnul sa fiti sanatosi!
Pupici

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput