Durerea unei pierderi de sarcina (31)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Kitzy, eu te sfatuiesc sa nu stai asa, du-te mai repede la un doctor. Imi pare sincer rau, totusi poate nu e totul pierdut. Iti tin pumnii!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Si ca sa te incurajez, vreau sa-ti spun ca sora mea a avut sangerari in timpul sarcinii, dar a facut injectii, repaus, si a reusit sa duca sarcina pana la capat. Asa ca nu este o regula ca daca ai sangerari pierzi sarcina. Sa ne tii la curent!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

michelle
kitzy cred ca as putea sa te mailinisteasca sa-ti spun ca o matusa de-a mea a avut pt. 4 luni CM peste sarcina fara nici un simtom...cand si-a dat seama era tarziu...ea deja avea 5 fete...si a venit si a 6 asta e....unii au prea mult....dar ai sa vezi ca totul va fi bine, il rog si eu pe DOAMNE-DOAMNE!

Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Stefania, eu cred ca sigur e bebe, nu te mai gandi la prostii. Cand mai mergi al o eco, ca sa stai linistita?

Michelle, iubita, mi se rupe sufletul cand te vad asa, as vrea mult sa fii mai optimista. Cand primesti rezultatele analizelor? Te rog, gandeste-te ca totul va fi bine, o sa ramai insarcina cat de curand, sunt sigura, pentru si in randurile trecute ai ramas fara probleme. Trebuie sa fim curajoase, altfel cum sa ne indeplinim visul?

JojoMiha, frumos nume Theodora! Sunt alaturi de tine si te rog si pe tine sa fii curajoasa! 2 saptamani e mult, sper sa treaca cat mai repede si sa primesti un rezultat bun. Din cate imi amintesc, "daca iti doresti cu adevarat un lucru,tot Universul lupta pentru implinirea visului tau" a scris Paulo Coehlo in "Alchimistul". Si eu cred tare ca asa se intampla, cel putin in viata mea am avut parte de asemenea surprize.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

OANA, am plans citind mesajul tau. E intr-adevar aiuritor cand ceilalti nu isi dau seama cat rau fac cu afirmatii ca "sunteti tineri, faceti altul". Pe mine ma streseaza acum intrebarea "dar voi cand aveti de gand sa incercati din nou?", mi se pare lipsa de compasiune si prostie sa spui asa ceva. Este incredibil cum isi pot inchipui unii ca un copil este ca un aparat electrocasnic, "nu mai merge, iau altul". Verisoara ta are dreptate, din pacate nimeni nu ne poate ajuta, trebuie sa gasim in noi resursele pentru a depasi momentele acestea cumplite.

ANDREEA16, analizele genetice le facem la recomandarea unui medic de specialitate, exista posibilitatea sa avem noi o mutatie cromozomiala care a determinat boala de inima a copilasului. Oricum, chiar daca noi suntem bine, ni s-a spus ca riscul ca problema sa se repete este in jur de 5%...pare putin, dar cum eu am mai foat o data intre cei putini din statistici nu sunt prea optimista.

MICHELLE, stiu cum e sa simti ca nu mai poti spera, ca nu mai ai resurse sa crezi ca va fi bine, dupa ce atata timp ai vrut sa crezi si te-ai rugat ca totul sa fie bine. E un risc mare si un stres enorm pe care va trebui sa il "administram" cum stim mai bine...Dar stiu cat de mult iti doresti un copilas si cred ca vei putea sa invingi teama.

Eu tocmai din cauza aceasta am luat decizia de a adopta, pentru ca simt ca o suferinta similara m-ar duce in pragul nebuniei. Azi cineva mi-a amintit ca exista totusi un risc, ca nu poti sti din ce familie provine micutul, ce parinti are. Am vrut sa-i spun ca eu am avut atata grija toata sarcina, cu alimentatia, sa nu ma imbolnavesc, sa nu iau pastile si tot a fost rau pana la urma, dar mi-am dat seama ca nu va intelege.
Sper sa nu va supere mesajul meu, nu stiu cat de oportun este sa vorbesc despre adoptie aici...am mai spus si repet ca nu am abandonat ideea de a avea un copil al meu, dar simt ca acum adoptia e cea mai buna decizie pentru mine, faptul ca voi avea deja un copilas ma va ajuta sa depasesc stresul unei noi incercari.

Va pup si revin maine dupa ce merg la analize!



Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by jojo_miha

Michelle nu mai gandi asa ,fi optimista sunt sigura ca nu este departe ziua in care iti vei tine comoara la piept,e normal sa-ti fie teama dar speranta va invinge teama ,sunt sigura.Nu va fi deloc usor,si eu am inima cat un purice si mi s-a pus sa nu mai fiu asa stresata ,nu mai misca bebe atat de des,il simt jos si foarte incet.Maine dimineata ma duc sa-mi fac analiza pt factorul v si timp de doua saptamani nu stiu cum voi face sa nu ma gandesc la rezultat.
Azi am facut curatenie prin casa ,m-am gandit ca unde am lenevit asa in astea doua zile a dormit si bebita si ca daca voi face efort o obosesc dar tot incet misca.
Am cautat nume de fetite pana acum si cred ca va ramane Theodora (dar de la Dumnezeu)Natalia sa vedem ce va zice si sotul,el era convins ca este un Andrei,a zis ca tote fetitele noastre nu au vrut sa vina acasa.
Nu stiu cine a scris"daca iti doresti cu adevarat un lucru,tot Universul lupta pentru implinirea visului tau" si cu ajutorul lui Dumnezeu sunt convinsa ca vom reusi toate.Ce tare sunt, ma incurajez singura.

Mihaela 27+




Jojo-miha,cand ma gandesc ce greu iti va fi in aceste doua saptamani de asteptare,sper sa ai timpul cat mai ocupat si sa incerci cat poti sa nu te gandesti(desti va fi IMPOSIBIL) sunt sigura ca va fii totul bine!Ce nume frumos ati ales!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Fetelor, stie cineva ceva de Cristina Ana????

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Hmm... chiar... STIE CINEVA CEVA DE CRISTINA ANA? Sper ca e bine! Hai sa ii trimitem niste ganduri bune sa o ajute!

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cred ca Cristina_ana naste ca altfel nu imi explic absenta ei!Doamne ajuta sa aiba o nastere cat mai usoara si sa revina cat mai repede!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by alinushca

Irlandeza, ABIA ASTEPT sa aflu si eu ce ai acolo in burtica. Tu ce crezi ca este ? Pronosticuri ceva?




Eu am visat ca o sa am baiat,( desi parca mi-as dori o fetita) si sotul meu tot asa presimte. In primele 3 luni cand imi era rau si vomam, lumea zicea ca o sa am fata, acum dupa forma burtii si pt. ca nu mi s-a patat fata, cica o sa am baiat. Deocamdata numai Dumnezeu stie, pana ajungem la eco.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 16+


Mergi la inceput