Despre barbatii care inseala si despre femeile ...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelllyee spune:

..ce ma fac?...daca eu sunt cea vinovata?...daca el e bun..e ok..atat cat poate fi un barbat care stie ca sotia l-a inselat si totuis o iubeste si vrea sa ramana cu ea?...si eu ma gandesc ..ca ar fi bine sa nu mai ramanem impreuna...ca fiecare ar fi mai fericit pe alt drum???..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Poate ca maine vei gandi altfel. Ceea ce ai acum langa sot stii, insa ceea ce ai putea avea pe un alt drum...cam riscant, s-ar putea sa regreti pierderea sotului! De multe ori se intampla sa nu stim ce am avut pana cand nu pierdem totul. Ori din cate am inteles eu, sotul tau nu te-a inselat, nu te-a agresat, nu te-a jignit...

www.flickr.com/photos/pisicuta/821316348/" target="_blank">Mari
www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Haideti sa nu generalizam.
barbatii inseala din 100.000 de motive , printre care si cele care tin de constructia diferita dintre sexe.
Nu este asta nici o scuza , pt. ca te poti controla , dar asta adevarat.
Acum vreo multi ani prietenul meu a ajuns rupt de beat la cheful unei fete pe care nu o suporta si care era topita dupa el de cand se stia.S-a sarutat cu ea , a doua zi eu am aflat.
El habar n-avea ce facuse, si acum e subiect de mistouri , ca facuse tocmai cu fata aceea execrabila.
Un alt prieten de-al meu era mare crai pana s-a indragostit si el .Are o relatie cu fata aia de multi ani , o iubeste , vor sa se casatoreasca , dar o insela sportiv. De ce ? pt. ca vroia sex si cu altele. in conditiile in care fata nu refuza absolut nimic in pat , de la sex oral , anal , normal , in 3 , in grup , samd.
Un amic avea o relatie de 8 ani si ceva cu o fata.Urma sa se casatoreasca dar ea a aflat ca el avea in paralel o relatie cu altcineva.S-au despartit , si chiar si acum dupa 3 ani el tot dupa ea umbla si tot vrea sa fie iar impreuna.
sa-l dam exemplu si pe High Grant , ca e ceva mai monden , cand a inselat-o pe cea mai frumoasa femeie din lume(a auns si ea prin clasamente) cu o prostituata obscura.

Prin urmare , nu tine doar de ce ai acasa , ci si de tine, de circumstante , samd.
pana la proba contrarie toti suntem viteji si ne-am lasat partenerii , fie femei/barbati cat am clipi din ochi , cand esti pus in fata faptului implinit e altceva.

http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?albumId=100560422

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

EU am vazut pe discovery ca atat femeile cat si barbatii care inseala au chestia asta in gene.Aratau o familie cu 4 sau 5 copii din care doar 1 fata era a sotului, restul erau cu diferiti barbati. Au descoperit dupa ce mama a plecat si i-a last pe toti in grija tatalui, cand unul dintre baieti s-a imbolnavit genetic de ceva ce se transmitea doar daca ambii parinti aveau (nu tin minte termeni medicali), iar tatal din acte nu avea asa ceva.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodill spune:

Haaaaaa!!!
Nu se poate asa ceva nu se poate este scandalos sa mostenesti gena inselatului!!!!
Ma repet unul dintre cei 2 implicati intr-o casnicie insala cind este nemultumit de ce are acasa, de ce ca gust din mancarea vecinei mele de palier daca mie imi place mancarea sotiei mele,daca ma scol de la masa bucuros si satul ce imi trebuie ce are vecina. Asa si cu inselatul zic eu acum (vechime aproape 2 ani in arta casniciei si 1 bucata bebe de aproape 2 luni),daca vreau ceva ce am vazut la alat si mie mi-a placut zic ca vreau si eu ,daca primesc eu fericit ea fericita de ce sa ma duc la alta ?? Luate lucrurile mai simplist,si eu da se poate spune ca am inselat in trecut pe fosta prietena cu care am fost 3 ani si m-am dus la alta ca nu aveam ce imi doream asa ca din punctul meu de vedere asa stau lucrurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Parerea mea este ca daca te gandesti sa inseli iei in calcul si varianta in care esti prins cu mata (in sac).
Daca pe al meu l-as prinde cu asa ceva isi ia calabalacul si se muta la vioara 2. Asta cu siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Aaa si in legatura cu ciorba domnului crocodil: ciorba ti-o face nevasta iar daca nu-ti mai place gustul o mai poti condimenta. NU trebuie neaparat sa schimbi bucatareasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by nadina

EU am vazut pe discovery ca atat femeile cat si barbatii care inseala au chestia asta in gene[bang




Si eu inclin sa cred ca-i asa...
Ca daca ai pleca de acasa cand nu-ti convine ceva si ti-ai cauta amant/amanta, ar fi o vanzoleala pe strada...ca la nuntile de catei...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by nadina

EU am vazut pe discovery ca atat femeile cat si barbatii care inseala au chestia asta in gene.



Iaca explicatia perfecta. Atunci, gata! Anulat raspundere, spalat pe maini, schimbat chilotii, aruncat prezervativul, pus alt prezervativ in buzunar si plecat unde il cheama genele. Daca e genetic, e musai, dom'le...


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre
*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

M-am linistit,insfarsit.Dar cel inselat va inghiti gogoritza asta?Eu una,i-as baga-o pe gat cu tot cu'Discovery','Nat. Geographic','reality zone',etc.

Mergi la inceput