Despre barbatii care inseala si despre femeile ...

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Mai Ruxita,asa cum ii spuneam inainte si lui Lalilu,oamenii sunt diferiti, iar situatiile de genul asta seamana doar la nivel superficial. Din ce-ai povestit, eu te-am perceput cumva...ca fel de a fi si a gandi. Si la cum te-am perceput eu, sfatul pe care ti l-as da ar fi: go for it! Si ma refer la sex. E clar ca nu esti legata emotional de sotul tau, e clar ca intre tine si respectivul e o tensiune de natura asta, macar vezi ce si cum. Asumandu-ti bineinteles varianta foarte posibila, daca nu chiar probabila sa se termine aici. Indiferent daca povestea are intr-adevar potential de "mare iubire eliberatoare" sau din contra, e doar un foc de paie, partea sexuala ar trebui doar sa accelereze lucrurile in directia in care vor merge oricum. Si vorba fetelor, fara dovezi! Doamne, iarta-ma ca instig la adulter, dar ca femeie cred ca daca a ajuns sa arda sufletul in tine, e clar ca acasa ceva-i pe dos. Cu casatorie sau fara, inima ori ti-e ocupata, ori nu ti-e. Si a ta si a lui Lalilu e clar ca nu era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Teo,pai daca o fi avut treaba cum era sa raspunda la subiect!
eu nu stiu cat erau la misto raspunsurile la sub. respectiv,dar clar erau date asa incat (sper eu ) Ruxita sa inteleaga ca viata nu insemna doar fluturasi!
parerea mea
oricum voi decideti asa ca

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Lo_li_ta,am si eu o fixatie
de ce nu-si rezolva mai inainte "treburile" cu partenerii si pe urma sa viseze ?!
ori sunt eu exagerat de corecta?si vad viata doar alb si negru?!

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta69

ori sunt eu exagerat de corecta?si vad viata doar alb si negru?!



Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!



Violeta, si eu am vazut viata doar alb si negru dar am impresia mai nou ca incep sa vad ca viata poate fi si colorata...oare unde am fost pana acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Violeta, raspunsul e...pt ca are nevoie de plasa de siguranta. Nu-i frumos, dar se pare ca sanatos avand in vedere ca se practica la scara larga. Si punand la rece in balanta, daca se dovedeste ca totul a fost doar atractie, cred ca ar fi pacat sa se strice o casnicie civilizata, mai ales pentru copilul ala...doar pt ca se gandeste ea zi si noapte la "fluturasu'" cu pricina. Poate se consuma si-i trece,cum i-o fi trecut si de ala de dinainte de casatorie. Mi-a luat si mie ceva timp sa ajung la o astfel de gandire.
Mai trista mi se pare situatia lui Lalilu...



Continuare>>>

Mergi la inceput