Despre barbatii care inseala si despre femeile ...

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui herra

pana cand un barbat nu face sex, nu considerati ca isi inseala prietena / sotia? (de ex prin mesaje, discutii aparent inocente si ganduri deloc inocente)






Ba da. Pentru mine tot inselat inseamna.Si nu l-as ierta mai usor daca ar fi vorba doar de atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulyana86 spune:

eu cred ca acei barbati trebuiesc parasiti , odata ce ai aflat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana22c spune:

Voi credeti ca exista barbat care sa nu insele? Zic.. nu neaparat sa caute el, ci sa i se ofere sansa de a insela...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tornada spune:

Dragele mele...tocmai am stat de vorba cu un barbat care insela....si la intrebarea de ce?a raspun:insala ca sa pretuiasca mai mult ce are acasa....oare unde o fi logica din capul lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tornada spune:

Dragele mele...tocmai am stat de vorba cu un barbat care insela....si la intrebarea de ce?a raspun:insala ca sa pretuiasca mai mult ce are acasa....oare unde o fi logica din capul lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_k spune:

Stiu ca topic-ul este un pic cam vechiut, dar eu acum l-am descoperit si l-am citit cu placere.
Eu m-as incadra la topicul celui de-al II-lea moderator : "Despre femeile cera inseala..."
In primul rand, cred cu putere ca aunci cand o relatie intre 2 oameni este ADEVARATA, nu exista o a treia persoana care sa poata intervenii in vreun fel. Prin "adevarata" spun: o legaura puternica (spirituala, fizica..etc)
Asa cum am spus, eu l-am inselat pe el (fostul meu uibit) cu actualul meu sot. Daca intrebarea lui, ar fi fost :"De ce?", si nu "Cum ai putut?" i-asi fi spus: pt ca esti "moale", pt ca nu mi-ai opus niciodata rezistenta, pt ca nu ne-am putut "certa" in idei, pt ca nu ma puteam baza pe tine, pt ca in fata unei probleme ridicai din umeri si imi spuneai "facem cum zici tu", pt ca nu esti puternic,pt ca nu ma faci sa ma simt in siguranta, pt ca nu te mai consider BARBAT... si lista ar fi continuat.
Nu cred ca noi femeile suntem acele creaturi care avem nevoie de, "atat de putin" ca sa fim fericite, iar ei barabatii sunt acele firi complicate pe care trebuie sa le intelegem, si trebuie sa le oferim atat de multe ca sa fim sigure ca...sunt doar ai nostrii! Nu! suntem in egala masura "pretentiosi" !
Imi iubesc enorm sotul, suntem 2 pietre tari, 2 temperamentali, ne "ciocnim" adesea...dar stiu ca atat timp cat el este de partea mea, orice problema are rezolvare, oricand gresesc-el este acolo sa imi spuna, in orice seara cand dorm in bratele lui ma simt in siguranta, iubita, dorita...si pt toate astea nici prin cap nu imi trece sa il insel, pt ca am langa el tot...ce am nevoie.
Nu stiu daca...as divorta, pt ca m-ar insela..dar stiu sigur ca as divorta daca pur si simpul nu l-as mai iubii sau daca nu mi-ar mai fi....suficient!
Ideea mea era ca: nici noi, nici ei nu inselam...de dragul de o face, ci pt ca ceva, undeva..nu ne este indeajuns.

Moni

http://tt.lilypie.com/J4oNp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_k

Stiu ca topic-ul este un pic cam vechiut, dar eu acum l-am descoperit si l-am citit cu placere.
Eu m-as incadra la topicul celui de-al II-lea moderator : "Despre femeile cera inseala..."
In primul rand, cred cu putere ca aunci cand o relatie intre 2 oameni este ADEVARATA, nu exista o a treia persoana care sa poata intervenii in vreun fel. Prin "adevarata" spun: o legaura puternica (spirituala, fizica..etc)
Asa cum am spus, eu l-am inselat pe el (fostul meu uibit) cu actualul meu sot. Daca intrebarea lui, ar fi fost :"De ce?", si nu "Cum ai putut?" i-asi fi spus: pt ca esti "moale", pt ca nu mi-ai opus niciodata rezistenta, pt ca nu ne-am putut "certa" in idei, pt ca nu ma puteam baza pe tine, pt ca in fata unei probleme ridicai din umeri si imi spuneai "facem cum zici tu", pt ca nu esti puternic,pt ca nu ma faci sa ma simt in siguranta, pt ca nu te mai consider BARBAT... si lista ar fi continuat.
Nu cred ca noi femeile suntem acele creaturi care avem nevoie de, "atat de putin" ca sa fim fericite, iar ei barabatii sunt acele firi complicate pe care trebuie sa le intelegem, si trebuie sa le oferim atat de multe ca sa fim sigure ca...sunt doar ai nostrii! Nu! suntem in egala masura "pretentiosi" !
Imi iubesc enorm sotul, suntem 2 pietre tari, 2 temperamentali, ne "ciocnim" adesea...dar stiu ca atat timp cat el este de partea mea, orice problema are rezolvare, oricand gresesc-el este acolo sa imi spuna, in orice seara cand dorm in bratele lui ma simt in siguranta, iubita, dorita...si pt toate astea nici prin cap nu imi trece sa il insel, pt ca am langa el tot...ce am nevoie.
Nu stiu daca...as divorta, pt ca m-ar insela..dar stiu sigur ca as divorta daca pur si simpul nu l-as mai iubii sau daca nu mi-ar mai fi....suficient!
Ideea mea era ca: nici noi, nici ei nu inselam...de dragul de o face, ci pt ca ceva, undeva..nu ne este indeajuns.

Moni

http://tt.lilypie.com/J4oNp3.png




Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

moni_k...
TOATA STIMA!!!! la fel gandesc si eu!!!
numai ca nu am spus-o cu voce tare!!!asa ca tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

...ba eu cred ca unii "ei" insala doar de dragul de a o face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalilu spune:

MONI K!!!

Exact ce vroiam eu sa spun. Sunt acum , in situatia in care ai fost tu. Diferenta este ca el nu-mi este prieten, imi este sot, avem doi copii. Eu am 32 ani, el 34. De o luna , am ..o legatura.Nu am mers prea departe, cateva intalniri, o cafea si cateva saruturi.. Sunt indragostita si speriata de ce mi se intampala. Daca sotul meu ar afla si m-ar intreba "de ce?", as raspunde exact ca tine: ca nu ai initiativa, idei, facem numai cum spun eu, simt ca trag la caruta singura..Cam asa a fost de la inceput.Probabil ca am obosit sa trag singura.
Marea mea frica este ca avem copii, ca ei nu trebuie sa sufere, mi-e frica sa ma gandesc ce am de facut, ce simt fata de sotul meu, fata de..tipul acesta cu care ies... Probabil ca voi fi blamata, judecata, aici , pe forum. Dar in situatia mea sunt multe femei, numai ca nu multe au curajul sa recunoasca.

Cateva idei de la voi, mi-ar prinde tare bine...

Lalilu-mama Mariei si a lui Luca

Mergi la inceput