despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 80

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Am nascut la mijlocul lui decembrie la Filantropia cu Dr.Hamid Ayatollahi prin cezariana, dupa 10 ore de travaliu indus. Bebe a stat 10 zile peste termen si trebuia facut ceva. Dr.Hamid este un doctor excelent, un profesionist adevarat care pune relatia dr.-pacient pe primul plan. Este destul de selectiv, dar are marea calitate de a spune de la bun inceput daca te urmareste el -nasti cu el, nu te lasa balta niciodata! Nu ia hotarari pripite si cantareste fiecare lucru foarte bine inainte de a recomanda ceva. Sarcina mea a fost dificila, categorisita a fi cu risc, dar a fost urmarita ireprosabil. Si inca ceva, are marele talent de a te face sa te simti in siguranta pe mana lui.
Despre spital nu pot spune prea multe fiindca am prins exact perioada mutarii din aripa veche in cea noua. In privinta personalului, au lasat de dorit infirmierele si unele asistente, in rest, nota 10 pentru doctori si pentru moase!
Danutz,+Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Eu am nascut la maternitatea SF Imparati Constantin si Elena cu DR Parpalici Cristina. Spitalul este minunat, doctora si mai si dc mai ai si putin noroc de o maosa k nu ai de ce te plange. Despre asistenta la copii va pot spune ca este o doamna cam la 50 ani care la prima vedere pare f dura dar este super k,una Alina care iubeste cu adevarat copii si una mai plinuta, mica de statura si bruneta care nu are ce cauta acolo. Cand am nascut eu, in ultima noapte de spitalizare adica in vinerea mare 2006, a refuzat sa mai faca biberoane de la ora 2, se grabea sa plece acasa si a sterilizat biberoanele de la acea ora.

Va urez bafta la nastere si sa aveti parte de cel mai profesionist personal!




Gabi si bebe Alexandru-Ionut
19.04.2006
Album foto aici:http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/alex_ferf/my_photos
Nastera lui Alex aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91051

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

vroiam de fapt sa trimit un PM ...

Scuzati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

eu l-am nascut pe Vlad pe 23 sept.2006 la Spitalul Universitar (Municipal) din Bucuresti
am ajuns pe la 3 noaptea cu travaliu, dar avand probleme la col am nascut prin cezariana
Dr.Badiu a venit in timp record, a fost extrem de dragut, deci am fost super multumita !!!

Asistentele din spital au fost de nota 10 !!!
am primit f.mult ajutor si multe multe sfaturi si informatii

eu ma consider norocoasa



Lilina si Vlad - Alexandru (23.09.2006)
www.totsites.com/tot/lilina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra07 spune:

Buna,

a nascut cineva cu Dr. Mihaela Popescu de la Giulesti / Medicover?
Imi poate da cineva mai multe detalii despre cum este la nastere?
Multumesc si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculici spune:

Eu nu am nascut inca Abia sunt in saptamna a 9 a dar as vrea sa stiu si eu daca dintre voi a nascut cineva cu doamna doctor Nicolicea Victoria de la Municipal Mie mi se pare un doctor f bun dar as vrea sa aud si parerile unor fete care au nascut cu ea Astept cu nerabdare opinii voastre si va doresc sa aveti copii sanatosi si frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

la spitalul sf Pantelimon cum este daca ati avut onoarea,dar despre dr Ionescu Crangu ce ziceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisu79 spune:

Ruxandra, eu am mers la dna doctor Popescu de la Medicover, in primele saptamani de sarcina, sincer mi se pare f superficiala, si aceeasi opinie o au inca 2 prietene care au trecut si pe la ea.Eu am renuntat la ea.Iti urmareste sarcina?e atenta cu tine?

acum merg la doctorul DRAGANESCU de la Municipal.stiti ceva despre el?cu mine s-a purtat f frumos si desi ne-am vazut la spital mi-a raspuns la toate intrebatile, dar nu am vazut nici o opinie despre el pe forum...

va pup si nastere usoara la toate!

Crisu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiakb spune:

Salut! Eu am trecut acum 3,5 ani printr-o experienta neplacuta. Imi doream foarte mult sa nasc prin cezariana (de frica, stiti povestea...). Dr. Sas, la care am mers cu pile, m-a sfatuit sa nasc natural unul dintre argumente fiind ca "e copilul mic ca tine si taietura va fi doar de 2cm, poate chiar deloc). Am intrat in spital zambimd si am plecat plangand. Marele doctor nu a venit, am fost lasat sa nasc cu un rezident care habar nu avea de meserie, baiatul lui Tus. Surpriza a fost greutatea copilului "mic ca mine": 4kg. Au urmat alte surprize: un dr. zis Spatariu care mia spus ca "ce mi-ar fi facut el mie daca ma cunostea inaintea lu' barabatu-meu", rupturi de col + altele, nesimtirea asistentelor, faptul ca in loc sa se ocupe de mine se certau intre ei si il barfeau pe rezident langa patul meu. Din fericire, organismul m-a ajutat si bebe s-a nascut cu bine, a avut nota 10, dar d. p. d. v. emotional eu mi-am revenit foarte greu si nu am inteles cu ce am gresit ca sa fiu tratata astfel. Aveam 25 de ani, eram casatorita si imi doream sa nasc un copil si sa raman si eu intreaga, ca bebe are nevoie de mama sanatoasa.Toate astea s-au petrecut la Maternitatea Odobescu. Cred ca greseala mea a fost ca n-am stiut ca trebuie dati banii inainte, nu dupa.
Acum sotul meu incearca sa ma convinga sa nasc al doilea copil, la Szeged. Poate sa-mi dea cineva informatii despre maternitatea din Szeged?
Stiti ceva despre prolaps, incontinenta urinara, probleme care apar in timp din cauza complicatiilor la nastere? Nu stiu daca mai am curajul sa ii fac baiatului meu un frate. M-ar ajuta mult raspunsurile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensuelle spune:

[blue]In urma celor scrise de fendi si a altor persoane referitor la dr.DAN SECARA ,ca pacienta cu recunostinta si consideratie pt. medicul meu ,consider ca nu a-ti adus suficiente argumente credibile in cele scrise de voi si cred ca sunt doar rautati.Ar fi bine sa va revizuiti atitudinea si sa nu mai puneti in declin raportul moral al medicului care a studiat ani si ani pt.noi.Eu il cunosc foarte bine ca medic de un timp indelungat si mi-a acordat asistenta cu toata seriozitatea si daruirea profesionala.Este un om deosebit cu o conduita de exceptie si profesionalism excelent.Voi invatati sa va comportati si sa va exprimati in mod civilizat fara sa mai lezati reputatia unui medic atat de remarcabil.Asadar mai bine ne gandim la obiectul unor teme referitoare la viata si aspectul nostru.Nu vom deveni mai bogati in sentimente si ganduri decat controlandu-ne viata afectiva si intelectuala. Oricum cand v-a fi cazul tot la medicul DAN SECARA voi merge fiindca am mare incredere in el .

Mergi la inceput