despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 79

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanya spune:

Pt.Roxie, i-am mai dat 500 mii in plus.


nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonik80 spune:

Eu o sa nasc la Caritas cu dl dr Ionescu S. Am inteles ca e un doctor f bun iar prima impresie care mi-a facut-o e super! NASTERE USOARA TUTUROR!!!

SToma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

buna ziua

am si au o intrebare la voi, urmeaza sa nasc la Spitalul SF Ctin si Elena ( fostul Ilfov), cu doama Dr Lungu Mihaela ( ea a mai lucrat si la Elias) , imi poate da si mie cineva detalii despre dansa si despre spital?


Alexa26+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meditza spune:

Buna Paxela,
Si eu o sa nasc miercuri (20.12.2006) tot la spitalul "Sf. Constantin si Elena" cu d-na doctor Cristina Parpalici, mi-e o frica de morrrr, dar asta e, ma consolez cu gandul ca o sa-mi tin bb ul in brate cat de curand [olala. Am o intrebare, am tot citit pe aici ca in afara de buletin imi trebuie si adeverinta de salariat la internare, asa e? Poate veni sotul cu ea ulterior? Stii cumva "tarifele" care se practica in acest spital? Ce trebuie sa ai in bagaj pentru bebe (daca te lasa sa-l imbraci cu hainutele de acasa)? Toate informatiile care mi le-ai putea da mi-ar fi utile.

Merci frumos si nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Buna Meditza
Bine ai venit pe

Toate informatiile de care ai nevoie le gasasti la forumul specializat Odiseea sarcinii in 40 de saptamani.
Tot acolo poti sa gasesti mamici care sunt in aceeasi situatie cu tine si cu care poti sa faci schimb de experienta.

Succes si nastere usoara!

Nuka si Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monykk spune:

BUNA FETELOR
sunt o care paseste pe drumul de a deveni o mamica pentru un aflat la doar 34 sapt. momnetan , am decis sa nasc la Sp. Elias cu Dr. Mona Zvanca recomandata de Dr. Elena Voiculescu ( clinica Elite ) care m-a si supravegheat pe tot parcusul sarcinii , stie cineva ceva de Dr. Mona Zvanca ca eu nu am citit nimic despre dansa . Si pentru fetele care se pregatesc de nastere acum de sarbatori NASTERE USOARA FETELOR SI BEBICI FRUMOSI SI SANATOSI !!! SA-MI POVESTITI CUM A FOST

mony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

monykk la mine Mona Zvanca a fost mana a doua la operatia de cezariana (mana intai dr.Vladareanu). Eu am o parere buna despre ea, operatia mea arata foarte bine in plus dupa aceea a venit sa ma vada zilnic si sa mai imi spuna ce am voie sa mananca in fine una alta.

Miruna + Alexei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinculet spune:

Eu am nascut in luna septembrie 2006 cu un medic foarte bun Dr. Apahideanu de la spitalul din Resita. A stat aproape tot timpul langa mine si am nascut fara nici un fel de probleme.
Am fost tratata cu profesionalism de domnul doctor pe care-l recomand cu caldura viitoarelor mamici din Resita si nu numai.
Nu m-a costat nici un ban!!!
Nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monykk spune:

Muuh mersic pentru info , tu ai nascut prin cezariana banuiesc pentru ca stiu ca Dr. Vladareanu nu se mai ocupa decat de cezariene . Sper sa aflu mai mai multe pana nasc , e prima nastere si as vrea sa nasc normal dar decizia o ia tot Dr. Vladareanu cand imi face eco .
cu 34s
pupici la mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

monykk eu am nascut prin cezariana de urgentza dar Vladareanu mai asista si nasteri naturale.

Miruna + Alexei

Mergi la inceput