despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Eu am nascut la spit. Elias cu dr.Tutunaru care e de nota 20! E super...Eu am nascut duminica, si cand l-au sunat sa vina in 5 minute a ajuns la spital, a sunat el anestezista si a venit si mi-a facut epidurala, nu mai stiu o chema pe anestezista, care la fel a fost super ok, mi-a explicat mult ce urma sa-mi faca. La fel si moasa a fost langa mine tot timpul, f. draguta.
Salonul avea 6 paturi, bebeii erau tot timpul acolo, mai putin noaptea, cand ii luau. Am stat internata 3 zile, curatenia era ok, mai putin la baie...cam naspa!
Neonatolog a fost dr. Cobac, super de treaba si ea.
Infirmierele si asistentele erau dragute, bineinteles ca le dadeam ceva de fiecare data!
Eu am fost multumita de spital, acum am inteles ca s-a renovat, cred ca arata si mai bine.

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_bubu05/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_turcin spune:

eu am nascut la polizu cu d-na dr. Radulescu prin cezariana si pot sa spun ca ma simt f bine desi am nasut acum o saptamana. Am fost la ea la cabinet pe perioada sarcinii si ma declar f multumita. Dar din punct de vedere al dr. de copii din maternitate pot sa spun ca e dezastru am si tipat la asistente mai ales ca am fost super atenta cu toate. Am apelat la Dr. Craciun de la Cantacuzino despre care am auzit lucruri bune. Asa ca fetelor cine zice de cezariana ca e nasol eu zic sa stati 10 min in sala de nasteri si va promit ca o sa va razganditi. va pupa Roxana si micutza Anais.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

quote:
Originally posted by roxy_turcin

Asa ca fetelor cine zice de cezariana ca e nasol eu zic sa stati 10 min in sala de nasteri si va promit ca o sa va razganditi.


Cred ca ai gresit subiectul... poate vroiai sa postezi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10416" target="_blank">aici sau www.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=7&TOPIC_ID=26593#1078384" target="_blank">aici sau www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48376" target="_blank">aici...
Numai bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Am nascut de doua ori in Spitalul Clinic de Urgenta Constanta...doua lucruri au fost bune in ambele situatii....medicul care m-a asistat la nastere,Dr.Dehelean,un om deosebit si un obstretician nemaipomenit,si copii care i-am nascut...in rest deplorabil ar fi chiar un compliment de bun simt pentru conditiile in care am nascut,saloane de travaliu cu paturi ruginite,carcalaci care defilau nestingheriti peste tot,lenjeriei care-ti provoca greata,apoi saloanele unde erai cazata lasa mult de dorit,mai ales ca acolo se presupune ca tyrebuie sa fie mediu steril...Intr-un singur cuvant ...oribil...nu mai vorbesc despre personalul sanitar...sub orice critica...daca nu ai bani de dat sau mai bine zis daca nu dai,ai sau nu chiar nu conteaza,esti tratat mai rau ca ultimul om...trebuie sa faci scandal sa poti sa ai dreptul la un tratament cat decat uman...Eu una am investit enorm mai ales in ultima sarcina nu puteam sa permit unei spagare ca altfel nu-i pot spune,sa-mi trateze copilul ca pe un gunoi,sa mi-l lase nespalat sau dezvelit in conditiile in care erau 15 grade in salon...
Ma bucur ca am scapat insa regret enorm ca in secolul 21 trebuie sa traim asemenea experiente...



Loreen cu Bianca(15.10.96)si Delia(26.04.05)
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Am nascut in octombrie, la Municipal cu domnul conf. Anca.
Conditiile din spital erau foarte bune, asistentele dragute, domnul doctor de nota 10!
Asa ca votez pentru Sp. Municipal si dr. Anca!
Va pup si "Sarbatori fericite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Eu am nascut la Cantacuzino cu dna dr. Maura Popescu. Este super profesionista, spitalul are conditii bune, dupa cum s-a mai scris, am stat cu bb in rezerva. N-am avut probelem din fericire. Asistentele de la copii mi s-au parut dragute, in sensul ca ma vedeau ff obosita si ma intrebau daca nu vreau sa-l tina ele noaptea. Si eu, mama denaturata, am vrut sa stea noaptea cu ele. Dar asta pentru ca eram tare obosita si parca simteam ca e mai in siguranta cu ele, care stiau ce fac decat cu mine, o incepatoare. Si mormolocii nici macar nu vin cu instructiuni de folosire. Una peste alta, si doctorul si spitalul mi s-au parut super.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

quote:
Originally posted by alexuta2005

Buna fetelor!
Am nascut in octombrie, la Municipal cu domnul conf. Anca.



Cezariana, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Da, eu am nascut prin cezariana insa una din fetele din salon a nascut normal cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Eu am nascut in august la Giulesti cu Dr. Marcel Moisa. Este un medic de exceptie. Vi-l recomand cu toata caldura.

Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luizica spune:

Am nascut la Municipal cu dr. Badea si sotia lui, prin cezariana.
Conditiile in spital bune, asistentele dragute.
Va pup si "Sarbatori fericite!"

Mergi la inceput