despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

fetele, v-ash fi recunoscatoare daca mi-atzi da detalii despre spitalul din constantza shi ce parere avetzi despre dl doctor rusha.
urmeaza sa nasc in vreo 2 luni jumate, shi macar sa shtiu la ce sa ma ashtept.
pupici,
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Sunt o mamica din braila. Am nascut anul trecut o fetita de 3,750 kg prin cezariana. M-a operat dr. Meder si am fost super multumita de ea. Nu am avut nici un fel de probleme nici eu nici printesa mea. In plus dansa e foarte atenta cu pacientele (inclusiv suna de acasa in week-end-uri ca sa afle de starea noastra). Si nu am dat mai mult decat se dadea in general (adica la vremea aia 6 mil) plus cate ceva la asistente. Bafta viitoarelor mamici!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tmihaela spune:

Am si o intrebare pentru cele care stiu.Imi puteti da si mie citeva amanunte in legatura cu dr Davitoiu Bogdan de la spitalul Sf.Pantelimon.Cam cum este ca doctor?
Va multumesc

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

buna,tmihaela,vroiam sa te-ntreb cand vei naste la Sp.
Pantelimon,tot acolo voi naste si eu,dpn=2 dec 2005...eu nasc cu Dr.Urleteanu.Mai stii ceva de spitalul asta, care mai sunt conditiile?
Mai mi-au rapsuns niste mamici dragutze,si se pare ca nu prea e curatenia la ea acasa pe-acolo...tu ce stii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Salutare mamicilor!
Sunt o graviduta in 16 saptamani pacienta a dr. Dracea de la Giulesti. Ieri am fost la control si mi-a dat o veste proasta : nu voi putea naste cu ea pentru ca e plecata din tara (probabil la vreo specializare) exact cand trebuie sa nasc, adica la sfarsitului lui februarie 2006!!
Dr. mi-a recomandat sa nu schimb spitalul (desi eu am mari rezerve la capitolul spitalul Giulesti!!! - dar acolo am reusit cu dr. FIV-ul!!), si mi-a recomandat doi medici de acolo cu care s-a oferit sa vorbeasca ca sa ma poata vedea de acum incolo : dr. Ioan Ionut sau Cezara Bucur. Eu nu stiu nimic despre acesti medici pentru ca de 1 an de zile am mers numai la Dracea (cu care am si reusit FIV) si nu stiu incotro sa o apuc??!!
Voi ce stiti despre acesti medici?? A nascut cineva cu ei ??
Pe de alta parte ma gandesc sa schimb si spitalul si ma atrage Municipalul pentru ca stiu ca acolo e f curat si personalul e OK.

Astept comentariile voastre!!!

Multumesc!
Kikiriki 16 si Luanna

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Am uitat sa spun ca pentru Municipal am 3 recomandari de la 2 prietene insarcinate si ele care trebuie sa nasca curant: una e la dr. CORINA GRIGORIU, alta la dr. CRISTIAN RADOI si alta dr. ALEXANDRU BADIU !!!

Ce parere aveti de acestia???

[gravi]Kikiriki 16+ siLuanna

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monip spune:

Kikiriki,cred ca ai dreptate sa preferi Municipalul ,Giulestiului; si la Giulesti sunt medici buni , dar conditiile de cazare lasa mult de dorit, plus ca in Municipal te lasa cu bebelusul si mai te invata si pe tine cate ceva, ceea ce la Giulesti nu se intampla.
Eu am mers toata sarcina la dr Corina Grigoriu (pana inainte de 3 zile de a naste), am preferat-o dr. Badiu pt ca nu era chiar atat de solitata ca el; ce sa zic poti sa ai toata increderea, este amabila , raspunde la telefon si te poti baza pe ea; eu am fost la mai multi medici in timpul sarcinii (din categoria celebritatilor)si nici unul dintre ei nu mi-a zis altceva decat ea . Din pacate si ea mai pleaca din cand in cand pe la cate o conferinta, aici depinde de noroc, asa mi s-a intamplat mie si de aceea n-am nascut cu ea, dar mi-a zis din timp si s-a oferit sa vorbeasca cu alt coleg de-al ei.Are consultatii la CMU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Kikiriki, intr-adevar spitalul arata jalnic DAR avand in vedere FIV-ul si sarcina ta mai speciala iti recomand tousi Giulestiul, mai ales ca cei 2 medici pe care ti i-a recomandat sunt exceptionali!
Cu Cezara Bucur am nascut eu si este de nota 10 (in plus este si ea specializata in probleme de infertilitate) iar pe Ion Ionut am avut ocazia sa il cunosc atunci cand d-na Bucur nu a fost in Bucuresti iar eu am aterizat de urgenta la spital in urma unei crize de rinichi insarcinata fiind in luna a 5-a. L-am nimerit de garda pe Ion Ionut care s-a purtat exemplar, mi-a dat tratament de m-a pus pe picioare inca de a doua zi si nu mi-a luat nici un ban (am vrut eu sa ii dau si m-a refuzat). Un medic f bun si un om deosebit.
Cezara este la fel, un medic f bun. Este amabila si iti raspunde la orice problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Fetelor,
deja sunt debusolata total si nu mai stiu ce decizie sa iau?! Astept sa vina si sotul meu in Bucuresti ca sa discutam problema amandoi ca e din ce in ce mai greu...

Am gasit numai lucruri bune despre Cezara Bucur si Ion Ionut (cu exceptia unei singure mamici) dar proaste despre spital Giulesti care este infect!!! Pe de alta parte a mai aparut optiunea Municipalului unde ar fi Corina Grigoriu iar din punct de vedere al conditiilor....JOS PALARIA!!! Am intrat pe site-ul lor si cand am vazut ce aparatura si ce dotari au am ramas masca!! pai la Giulesti nu exista sigur asa ceva!!!
Mai conteaza si asta din pacate la noi, pentru ca intr-o tara civilizata nici nu ar trebui sa ne gandim noi la condtiile din spitalele fiind automat excelente (dotari curatenie, personal auxiliar, etc.)
In seara asta o sa vorbesc si cu mamicile care sunt la medici de la Municipal sa vad mai exact si parerea lor.
Pe de alta parte daca pot sa aleg in acelasi timp si un medic bun si un spital la fel cred ca asta va fi alegerea!!!

Va tin la curent cu investigatiile !!!


Kikiriki 16 si Luanna

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Kikiriki, nu ca as vrea sa te contrazic, intradevar la Giulesti conditiile pentru mame nu sint tocmai bune dar din punct de vedere al aparaturii este poate chiar mai sus decit municipalul, sectia de neonatologie e recunoscuta ca fiind una dintre cele mai bune, salile de operatii sint complet utilate si consumabilele din cele mai scumpe... tocmai de aceea saloanele nu sint chiar ok, s-au investit multi bani in aparatura si consumabile. Oricum fata de anul trecut, an in care am tot fost internata in spital tot pentru probleme de sterilitate, este un progres, s-au renovat saloane, toalete, acum am vazut ca au ajuns cu renovarile la pavilionul B1.
Poate singura lor greseala este ca nu au site in care sa-si promoveze salile de operatii si conditiile pe internet ca toata lumea sa afle.

Despre personal, este in schimbare, generatia noua isi spune cuvintul si nu am intilnit deocamdata asistenta medicala contra unei prestatii suplimentare, vrei sa dai, dai, daca nu , nu... nimeni nu te obliga si nici nu te forteaza la cuantum. De altfel, si la Muncipal cred ca vei cotiza asa ca...

Desigur fiecare padure cu uscaciunile ei... si asta e valabil in toate spitalele.
Eu in 12 zile urmeaza sa nasc, daca te intereseaza, te pot tine la curent,

Jadi
36++


iaca_poze

Mergi la inceput