despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Fendi, nu esti singura care are parerea asta. Am nascut la Cantacuzino (nu cu el, din fericire) si in salon erau doua fete care nascusera cu el. Erau traumatizate nervos, umilite, le era teama sa dea ochii cu el. Oameni in toata firea tremurau de frica lui. Una dintre ele s-a chinuit ore bune sa nasca pentru ca era prea mica in bazin si el a insistat pina in pinzele albe sa nasca normal ( mai exact a tipat un pic la ea si i-a explicat ca e tinara si sa lase mofturile). Daca nu ai o sarcina foarte avansata mai bine renunti la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Dragelor, am si eu o rugaminte: daca v-ati uitat la emisiunea "Dincolo de limite" - Nasterea de la Prima TV, de mai multe ori au prezentat un doctor ginecolog renumit, nu stiu de la ce spital, il aratau si in viata de zi cu zi, la sala de fitness...va rog daca stie cineva cum il cheama si la spital este, va raman indatorata.
Multumiri.

http://compage.totalnet.ro/edy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Emisiunile de pe Prima erau filmate la spitalul Polizu... Imi amintesc de doctorul respectiv... dar nu mai tin minte cum il chema...


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Cred ca este vorba de dr. Horia Cioflan...


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

DA, Elyanne, te pup, asa este, multumesc mult...

http://compage.totalnet.ro/edy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria amalia spune:

pentru viitoarele mamici din Timisoara

Eu am nascut la maternitatea Bega cu dr. Karadja. Am avut o sarcina grea cu preeclampsie de la 20 sapt. Am "vizitat" si spitalul juetean cam prin luna a 5-a, iar in saptamana 36 eram deja internata in maternitate. Pe toata perioada sarcinii am fost tinuta sub observatie de doctorii Karadja ( sot-sotie). Am nascut la 37 sapt., adica la 8 luni, cu cezariana, o fetita de 2900g cu apgar 9.
Conditiile din spital sunt "de neiertat", dar merita cand vezi cu ce pleci in brate, si am auzit ca nici la Odobescu nu ar fi situatia mai roza. Daca nu era dr. Karadja nu aveam minunatia de fetita pe care o tin in brate, sanatoasa si plina de viata. E un doctor si un om minunat.

Manu si bebele Maria Amalia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/manu_14nov/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leon27ro spune:

Revin dupa doua saptamani de la ultima interventie. Sunt mamica unei superbebelushe de 14 zile (azi implineste frumoasa varsta! )nascuta la Braila. Mi-era f. teama de nasterea aici, dar nu a fost chiar asa de speriat dupa cum am auzit... Pe 22 m-am dus acolo cu dilatatie 7 si contractii din 5 in 5 min iar in 45 min am nascut. Am avut de toate: si injectii de dilatatie, si anestezie epidurala, si medic,si moasa, si neonatolog, etc. In fine, tot tacamu de care e nevoie la o nastere cum am vazut si pe la tele. Intr-adevar, dotarea nu e ca la Polizu, dar e curatenie si lumea are grija de tine. M-am simtit bine tratata, mai ales de asistente, infirmiere, etc. Bebita e ok, chiar daca e micuta... E f. haioasa, mai ales cand papa...Despre scoruri pot spune ca sunt rezonabile. Oricum lumea se poarta bine si fara sa pui ceva in pocket. Mai nasol e cu doctorii, care sunt plini de ifose si daca nu respecti regulile lor fac figuri.In fine, bine ca nu am avut prea mare nevoie de ei! Am observat ca la ei comportamentul se schimba in stransa legatura cu cat le dai. In rest- sunr f.f.f.fericita ca sunt mamica! va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria amalia spune:

Felicitari leon27ro!
Sanatate multa superbebelushei si parintilor!

Manu si bebele Maria Amalia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/manu_14nov/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klumea_blondy spune:

imi pare bine ca mai e o braileanca pe aici!
nu vreau sa o contrazic dar eu sunt de parere ca nu conteaza numai de banni ci si ce fel de om este doctorul respectiv.eu am nascut prin cezariana cu dl dr CAPRARIU LUCIAN.si am fost multumita din toate punctele de vedere.si eu am fost avertizata de toata lumea ca o sa ma coste mult cezariana ca se cer intre 5 si 7 milioane dar tin sa mentionez ca nu este adevarat cel putin in cazul meu am dat cat am avut si a fost fr bine
dr caprariu nota 10
maternitatea ca si spital nota 3
personalul nota 1

gr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiii2 spune:

salut toate burticile si mamicile!
eu sunt o burtica de 6 saptamani.cine imi poate spune mai multe despre Dr. Sai Claudia,de la Polizu?
multumesc anticipat

Mergi la inceput