despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leon27ro spune:

Buna! Sunt o graviduta in 39 saptamani, deci trebuie sa nasc in curand. Sunt din Braila si vad ca nimeni nu da relatii pe aici despre maternitate. Am auzit tot felul de povesti, care mai de care mai ciudate, am auzit reguli impuse aberante, menite sa te umileasca sau sa scoti banu sa poti avea si tu niste conditii normale de stat acolo...De asemenea am auzit ca nu se face anestezie la epiziotomie, ca te coase "pe viu", etc. Poate cineva sa confirme sau sa infirme aceste "auzenii"? Promit ca atunci cand ma intorc (daca voi naste acolo) voi povesti prin ce am trecut- daca voi avea putere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

leon, cumnata mea a nascut acum un an jumate in Braila si din pacate nu prea am vesti bune pentru tine.
A nascut cu moasa (n-a vazut doctorul la fata nici un moment, de cand s-a internat pana a nascut), intr-adevar cand au cusut-o anestezia nu a prins (se face anestezie la epiziotomie, dar fiind facuta de cine-apuca, sansele sa nu prinda si sa te coasa pe viu sunt foarte mari), conditiile din spital sunt sub orice critica, asistentele si doctori nu misca un deget pana nu le dai ceva, nepotica mea a avut ceva probleme dupa nastere (din vina lor) si au tinut-o internata mai bine de o saptamana timp in care nimeni nu-i spunea cumnatei mele nimic despre starea fetitei, iar cand a reusit intr-un final sa dea de doctorita nenatolog aceasta i-a "explicat" clar ca trebuie sa cotizeze ca sa afle ce are cea mica. Si indiferent cat si unde a cotizat, la vreo 2 luni dupa nastere inca mai avea probleme cu epiziotmia (ramasese un fir nescos, ca acolo nu exista fire care se resorb) iar cea mica a ramas si-n ziua de azi cu o sensibilitate la raceala (nu i-au curatat cum trebuie caile respiratorii cand au scos-o, a inghiti lichid, chestii de genul).
Si tot in aceasi maternitate, cealalta cumnata a mea, din cauza unei sarcini extrauterine nedepistate la timp si operata in ultimul moment (a ajuns cu salvarea la spital, inconstienta, dupa ce-a lesinat) se pare ca nu mai poate avea copii (asta in afara faptului ca operatia e verticala, deci total inestetica).


Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (31.03.2004) Daria Maria (22.06.2005)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabratu2000 spune:

A nascut cineva cu Dr. Stanescu Anca, de la Maternitatea Bucur?
Stia cineva care sunt conditiile din maternitatea asta, exista cumva rezerve cu plata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fendi spune:

Buna seara tuturor!Doresc tare mult impresiile voastre despre medicul Dan Secara de la Cantacuzino si a celor care merg la cabinetul lui din str.Constantin Nacu nr.2 pentru ca nu reusesc sa-l inteleg avand un caracter schimbator ,lipsit de respect,arogant,dorind sa te puna in inferioritate.S-au poate este doar parerea mea? Astept opiniile voastre cat mai concludente pt. ca acest domn nu are merit de afi medic ginecolog. Pe curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu am fost niciodata, insa stiu ca la Maternitatea Bucur nu sunt rezerve.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Ba da.
Mie mi-a urmarit sarcina pana in 34 de saptamani dr. Iulia Sosievici de la Marenitatea Bucur si chiar am fost in rezerva. Ca am schimbat in 34 de saptamani dr. ... asta e o alta poveste...

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

A NASCUT CINEVA CU DR. GEORGE CONSTANTINESCU DE LA MUNICIPAL? Am mare nevoie de informatii pentru ca este singurul dr. recomandat de cineva.Eu sunt din Constanta dar o sa ma mut in toamna in Bucuresti si voinaste acolo!Iar in capitala noastra draga nu cunosc mai pe nimeni si nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Eu sunt in sapt 39.....se tot discuta despre diferite maternitati din Bucuresti....dar la Sibiu a nascut cineva?Sunt destul de speriata si in acelasi timp foarte curioasa de cum va fi...si mai ales cand...ma apuca groaza de ce am citit pe forum legat de personalul mediu...RUSINE! Numai in puterea noastra sta sa schimbam totul...va mai tin la curent ....dupa ce nasc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauela spune:

Buna sera tuturor!

Intai sa raspund unui mesaj anterior...da, la Bucur sunt rezerve!am nascut in 2000 cu dna dr. Silvia Niculescu si am stat intr-o rezerva cu inca o mamica, am avut si toaleta noastra, a fost destul de acceptabil.
Doi...as vrea sa aflu de la voi daca e cineva care a nascut la Municipal cu dna dr. Gratiela Draghici....eu sunt in sapt. 38...si datorita renovarii de la maternitatea elias, am ajuns ca intr-o saptamana sa schimb 3 dr. Prima, dna dr care mi-a urmarit intreaga sarcina, dar care nu poate opera decat in elias, al doilea dl. dr. la care am fost trimisa, dar care nu parea sa fie interesat de soarta mea...iar acum am ajuns la dr. no.3...pe care sper sa nu il mai schimb...de asta va rog sa imi dati si mie ceva detalii, daca se poate...si despre dna dr. si despre maternitatea de la Municipal

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabratu2000 spune:

clauela,


nu stiu desre dr. ta, dar stiu cate ceva daespre Spit. Municipal. Vara trecuta au nascut acolo doua verisoare, una cezariana si una normal. Cea care a nascut cez., a stat cu inca doua mamici in camera, copilul langa ea, si a fost foarte multumita de asistente. Cea care a nascut normal a stat intr-o camera cu sase paturi, copilul langa ea, asistentele erau cat de cat dragute, si ea a fost destul de multumita. Acum ce sa-ti zic, depinde in ce stare le nimeresti. Erau curate saloanele, daca vine cineva la tine in vizita trebuie sa dea spaga la portar, de fiecare data.

Mergi la inceput