despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORRIS spune:

Nu este nici o mamica din Braila? Sunt insarcinata in 22 saptamini si as vrea o recomandare de un doctor bun.Este prima nastere si sunt destul de batrana!Astept un raspuns!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilenus spune:

Va rog frumos, ajutati-ma cu cateva informatii despre dr Dan Secara de la Cantacuzino. Nimeni nu zice nimic despre dansul si am cautat, cautat...

http://photos.yahoo.com/elenapangica
elilenus,26 ani, DPN:24 noiembrie
Spitalul Cantacuzino, Dr. Dan Secara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Salutare dragelor!!!

Am reventi dupa 3 luni de absenta datorata imobilizarii la pat din cauza sarcinii. Si mi-ati lipsit teribil! Acum am din nou mare nevoie de ajutorul vostru: ce informatii puteti sa-mi dati despre dr. Tanase Eugen de la CFR 2? Dr. care m-a urmarit toata sarcina, pana in sapt. 37, s-a imbolnavit si, printr-un concurs de imprejurari am ajuns la acest medic. Insa n-am prea multe informatii despre el, despre maternitate, personal, tarife, asa ca va rog din suflet sa ma ajutati!!! Mai am un piculet, intram acusi in sapt. 38 si am mari emotii ca ma arunc asa, in necunoscut! Tineti-mi pumnii si nu treceti peste rugamintea mea!!!!

Ionella & BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Sunt o mamica de septembrie care tocmai a nascut de 5 zile la Municipal si vreau sa/i felicit pe Drii care s/au ocupat de mine Dr BADEA si Dr Mihai DUMITRASCU....... o echipa extraordinara nota 10.

In schimb nota 4 sectiei de NEO NATOLOGIE de la Municipal , ingrozitor cum au inteles ei sa aplice metodele moderne de crestere a bebelusilor.

Nasteri usoare (ca a mea ) la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

frosa cum adica? ce fel de metode au aplicat?

si prietena mea a nascut acolo / azi are o sapt.

ne dai mai multe detalii?

ce nu ti-a placut? felul in care se spala copiii in chiuveta sau ce?

lamureste si alte mamici pliz.


cu respect andreea mami lui theo si florin (nascuti la municipal 1998, 2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Care dintre voi fetelor ati nascut sau stiti cate ceva despre dr.Epure?

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by Ioana Ni

Draga Adriana,

am citit si eu ca si celelalte povestea ta.
Concluzie: copilul si tu sunteti sanatosi.Und das ist gut so!
Eu iti scriu in calitate de mama a doi copii care s-au nascut cu Dr. RADOI si in calitate de pacienta bolnava operata la plamini de o tumoare, care a urmat un tratament chimioterapeutic.
Asa cum i-ai raspuns Lilianei a fost, dupa parerea mea, cam dur.
O femeie care isi doreste copii si nu poate avea din aceste motive este o femeie neimplinita. Eu mi-as fi dorit 3 copii, dar nu mai pot avea.
Acum sa trecem la celelalt subiect: nasterea cu Dr. Radoi.
Primul este nascut in decembrie dupa Craciun. Mi l-am ales pe Dr. Radoi pentru ce este de o varsta cu mine(un pic mai mare), pentru ca vroiam sa fie linga mine in perioada aceea de sarbatori si nu in insulele calde (unde ar fi fost alti doctori profesori cu renume)..
Am nascut - din pacate - prin cezariana. A fost un dr. Constantinescu care era de garda si care m-a enervat foarte tare si iesind pe usa afara dintr-o sala a spus: daca nu se dilata pina la 4 dimineata o bagati in operatie. Atunci eu m-am decis sa ma bage in operatie, nu avea rost sa mai astept inca 3 ore. Era ora 1 noaptea, eu nu aveam contractii, lichidul se dusese de mult si ne-am fi chinuit si eu si copilul. A mers totul struna. Am avut o cicatrice mica care cu timpul, pina sa ramin din nou insarcinata abia ca se mai vedea - mina lui Cristi Radoi. S-a programat de garda ca sa stea cu mine, a venit sa ma viziteze. Intr-un cuvint a avut grija de mine.
Asta s-a intimplat acum 7 ani. Dupa 3 ani ne-am intilnit din nou, fiind a doua oara insarcinata. Din nou mi-a mers bine. Chiar m-am ridicat din pat mai devreme decit ar fi trebuit, dar stiam ca mai am unul acasa care abia ma astepta si trebuia sa fiu fit. Acum dupa 4 ani, nu se mai vede nimic din taieturi.
Radoi a avut grija de mine intotdeauna. M-am dus si la controalele obisnuite la el. La Filden are o asistenta foarte atenta.
Te inteleg, ca pacient ai vrea ca tu sa fii centrul atentiei si doctorii, asitenetele sa se invirte in jurul tau dar sa nu uitam ca si ei sunt oameni si nu pot fi roboti. Daca ar fi fost, probabil ca ai fi asteptat la rind sa intri in operatie. Asa s-a exteriorizat si s-a impus, vroia sa salveze COPILUL TAU si pe TINE. Tu nu te enervezi si apoi iti pare rau? Nu cred ca a urlat - un cuvint urit pentru Radoi. Nu-l merita DELOC. Este un DOCTOR pe care-l poti suna oricind si la orice ora. Cu care poti discuta orice si care te asculta. SI ASTA ESTE FOARTE IMPORTANT! Poate si sotul tau a gresit, si pentru ca si Dr.ul era stresat sa-ti salveze copilul s-a intimplat asa. Dar vezi, asta poti povesti -acum- tuturor. Ai fi putut face povestea ta publica atunci imediat dupa ce ti-ai vazut puiul in brate? Mai tii minte clipele acelea cind ai tinut copilul in brate?
Era normal sa ai nota 8. Este intr-adevar buna. Cezariana scade un punct din 10, si pentru ca a suferit inainte de operatie mai scadem un punct. Si copiii mei au avut 9 amindoi. Sincer mi-as fi dorit 10, dar asta inseamna cezariana ( pe care nu o racomand).
Iti doresc numai bine.

Si tie Lilian iti doresc NUMAI BINE stiu cum e.
Ioana




Ioana,
Iarta-ma ca raspund asa de tirziu, am reintrat pe forum zilele trecute, dupa o pauza de citeva luni. Si-ti raspund doar pentru ca e un subiect care pe mine inca ma doare...
1. Ma intreb daca in cazul mamei care si-a ingropat copilul fara sa-l poata tine in brate ai fi dat un raspuns la fel de ferm... In cazul ei, Radoi e vinovat 100% pentru ca pacienta a fost consultata in vreme ce avea copilul mort in burta si ... trimisa acasa. De ce? Pentru ca "profesionistul" i-a facut doar un tuseu vaginal, n-a considerat ca e necesar sa-i asculte inima bebelusului... Sansa mamei: a doua zi s-a dus la un ecografist (Iosup), de capul ei, si asa a aflat ingrozitoarea veste. Ea a scapat cu viata, desi putea face septicemie. Copilului nu i s-a dat insa nici o sansa. De ce? Asta va stabili Colegiului Medicilor caruia i-a fost adus in atentie cazul.
2. Radoi chiar a urlat. Crezi ca e un inger care sopteste sau ingina cintece de leagan?
3. N-aveam pretentia sa fiu centrul universului lui. Ci doar in alea 3 zile, cit am stat internata, sa treaca pe linga patul meu si sa ma intrebe cum ma simt.
4. Cum m-am simtit cind l-am tinut pe bebe in brate? Pai, n-am putut sa-l tin decit a doua zi, am iesit "varza" in anestezie. Iar bucuria de a fi mama era deja umbrita prin necazul prin care trecusem. N-am putut sa pling, nici de durere, inainte, nici de fericire, dupa...

Ma bucur ca tu ai avut o experienta fericita cu acest medic. Nu incerca insa sa-mi demonstrezi ca a mea a fost mai putin neagra. N-as mai naste cu el nici sa fie singurul ginecolog de pe lumea asta. Si nici nu n-as sfatui pe cineva sa o faca.
Dar, pina la urma, e alegerea fiecareia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

quote:
Originally posted by frosa

Sunt o mamica de septembrie care tocmai a nascut de 5 zile la Municipal si vreau sa/i felicit pe Drii care s/au ocupat de mine Dr BADEA si Dr Mihai DUMITRASCU....... o echipa extraordinara nota 10.





TE IMPLOR, spune-mi mai multe despre Dr Dumitrascu. Eu vreau sa nasc cu el, nu sunt din Bucuresti, dar am fost internatata la el pt embolizare. Este prima data cand citesc numele lui la nasteri, si deja incepusem sa disper.
Te rog din tot sufletul sa spui mai multe. Eu tot prin cezariana voi naste, desi inca sper sa se mai intample minuni, am o sarcina cu probleme si numai intr-un medic de la Municipal, care stie si accepta embolizarea as avea incredere.

Rici 20 sapt. si "minunea lumii" din burtica

Poze:
http://community.webshots.com/user/Rici_intalnire_DC
http://photos.yahoo.com/rachelowen77



„Dumnezeu să te tină în palma mâinii Sale, iar îngerii să te îndrume mereu.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by adrianangi
...

"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau






Adriana, ma bucur mult ca ai revenit!!!!!
,

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flor spune:

Eu am nascut la o clinica mica din Stuttgart si am fost ca la hotel acolo. In primul rand la nastere a venit doctorul care imi urmarise sarcina, un doctor super de treaba, l-a sunat moasa la 2 noaptea si intr-o jumatate de ora a fost la spital.Moasele si asistentele foarte dragute, totul curat, camere cu doua paturi si baie, zilnic venea sa faca curat in baie, sa schimbe asternuturile, aveai in baie tot ce iti trebuie, sapun, tampoane, s.a.m.d, meniu la alegere din trei variante, sa tot stai in asa spital. Eu am vrut sa plec foarte repede acasa, daca totul era ok si eu ma simteam bine am is ce sa mai stau, dar doctorul m-a sfatuit sa stau sa ma odihnesc asa ca am stat 6 zile si nu mi-a parut rau.Ce ma stresa cel mai rau este ca de la 7 dimineata tot incepeu sa vina, nu aveai nici o clipa de liniste, venea asistenta sa iti ia temperatura, tensiunea, bla,bla,apoi micul dejun, apoi bai de sezut, mai venea si doctorul in vizita, gimnastica, se facea de pranz, dupa amiza vizitatori si tot asa toata ziu:)

Mergi la inceput