cum sa-l schimb?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Draga Miria Cristina, iti multumesc pt raspuns..si in mare parte cam asa e cum spui tu.Eu am timp liber, el aproape deloc...pt ca munceste f.mult.Insa ma tot gandesc ce fericiti sunt altii ca lucreazza cate 8-10 ore ,dupa care sunt acasa impreuna, se ajuta reciproc, fac treburile casei impreuna, etc.Chiar mi-e drag sa vad astfel de cupluri si imi vine foarte greu cand eu trebuie SA LE FAC SINGURA,si mai ales mi-e greu in weekendurile in care e plecat.Dar sper ca intr-o buna zi sa se saturre si el de atatea drumuri si responsabilitati si sa se reorienteze profesional.Asta e speranta mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Cu siguranta ca nu vor sta la nesfarsit lucrurile asa, dar chiar si asa, sunt impartite destul de echilibrat.
Tu rezolvi problemele casnice, el asigura o existenta potrivita unor persoane in putere sitinere.

Cand va veni vremea sa se "odihneasca" poate vrea sa aiba si siguranta zilei de maine.

Incearca sa nu te simti ranita. Acordati timpul tau! Nu astepta s-o faca nimeni, daca simti nevoia sa te relaxezi.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Si al meu facea asa, la inceput! Promitea marea cu sarea si cu atat ramaneam, cu promisiunea. Pana cand i-am explicat CLAR ca ma supara si ma raneste cand nu se tine de promisiune; si daca nu e foarte sigur ca isi poate indeplini promisiunea, mai bine sa zica "probabil da", "probabil nu" sau "nu stiu inca", "ma mai gandesc", orice, dar sa nu promita!!! Si de atunci a promis ceva de foarte, foarte putine ori si a indeplinit.
Contrat a ceea ce credem noi despre ei, , barbatii, totusi inteleg cand li se explica ceva (ca unui copil de 3 ani).


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput