cum sa-l schimb?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Ilenuza, n-ar fi rau deloc, ce spui tu...dar in orgoliul sau cum il cunosc ar ajunge la interpretari...a, da si te-ai simtit bine, te-ai distrat, a fost mai bine fara mine, bla, bla, bla.Si poate mi-ar reprossa ca m-am dus fara el.Sunt prea credincioasa casniciei mele, si multe imi spun ca ar trebui sa ma mai gandesc si la sufletul meu.Poate daca as avea vreo prietena si ea in situatia mea..cu siguranta m-as duce.Insa atat parintii mei cat si socrii ,sunt mai conservatori si nu pot intelege depasrile pe cont propriu in vacanta.Inr-un an am fost impreuna cu ei.Dar altfel e cu sotiorul.PA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ilenutza v-am zis eu ca o sa va placa cartea, ca doar a citit-o sotul meu..
vad ca mai ai f. putin,iti urez nastere usoara, si un bb sanatos, cumincior, si papacios


n-ar fi rau deloc, ce spui tu...dar in orgoliul sau cum il cunosc ar ajunge la interpretari...a, da si te-ai simtit bine, te-ai distrat, a fost mai bine fara mine, bla, bla, bla.Si poate mi-ar reprossa ca m-am dus fara el.
sa fii ferm convinsa ca daca nu o va face prin vorbe ,o vei simti prin comportament...sincer nu cred ca noi suntem in gradul de a te putea ajuta mai mult decat atat...esti singura care-si conduce matrimoniul ...si nimeni nu-ti cunoaste sotul...decat tu ..asa ca :fa ce crezi tu ca e mai bine!
iti urez o casnicie fericita!

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

da-pai, la mine nu-i chiar asa..nu-mi promite ca o sa facem si-o sa dregem, doar ca de multe ori nu intelege ca ptr mine este prioritar altceva decat ptr el...de exemplu chiar azi dim i-am spus ca tb sa ne luam AC, este foarte cald si fetele sufera de caldura...si el zice ca nu avem bani(lucru pe care-l stiam si eu, de alfel, ca, ca, ca..)si ca daca vreau Ac sa nu mai merg cu masina la job, sa merg cu metroul ..m-am suparat foarte tare pe el..si i-am spus ca nu mai vb cu el..m-a sunat sa-mi spuna ca a comandat AC si o sa-l instaleze cineva luni-marti...si cere scuze..a vrut doar sa ma atace..si desii este foare adevarat ca mereu face totul ptr noi..asta nu-l scuza..si am de gand sa-l fac sa inteleaga foarte clar ca nu mai merge asa...
PS tocmai m-a sunat inca odata sa-mi confirme ca a fosr rau, si ca nu mai face......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Asa este, fiecare stie ce e mai bine pentru casnicia ei!Noi doar ne dam cu parerea, acu vezi tu ce si cum.

Acu am vazut ca asteptai raspunsuri intelepte!

Stefania, merci de urari!sarcina usoara si tie!



Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 3 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Ce mai faceti fetelor?Vad ca v-ati retras de ceva vreme...nu aveti si voi o reteta miraculoasa pt schimbat barbatii orgolioosi si visatori in altii mai caculati, mai intelepti si mai seriosi?Cred ca de fapt aceasta schimbare pe care o astept eu se numeste MATURIZARE, nu-i asa?PUPICI LA TOATE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

quote:
Originally posted by chislauriana

Ce mai faceti fetelor?Vad ca v-ati retras de ceva vreme...nu aveti si voi o reteta miraculoasa pt schimbat barbatii orgolioosi si visatori in altii mai caculati, mai intelepti si mai seriosi?Cred ca de fapt aceasta schimbare pe care o astept eu se numeste MATURIZARE, nu-i asa?PUPICI LA TOATE.

chis



Faza cu matturizarea e nitzel nerealista. Ei sunt copilashi pana la adanci batraneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

De ce sa il schimbi ? Cand l-ai luat de barbat, l-ai luat cu bune si rele.Un barbat este greu de modelat.Ceea ce trebuie sa stie o femeie este faptul ca ea este puternica, frumoasa si independenta.Nu ratati nici o ocazie sa va oferiti micile placeri ale vietii.Incercati sa faceti mici economii in fiecare luna pentru o vacanta de vis.Aveti initiative.Eu, in vacanta asta i-am facut sotului meu surpriza de a-i oferi si a-mi oferi o minivacanta in Corfu.A fost incantat.7 zile magice.Eu am un principiu calauzitor: "daca vrei,poti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

chislauriana,nu as vrea sa pun paie pe foc,dar esti convinsa ca lipsa lui de timp,sau faptul ca nu are timp niciodata pt voi doi,nici macar in week-end,se datoreaza in mod sigur doar job-ului?nu cumva alta este cauza?eu in locul tau as face niste cercetari....nu te supara pe mine,dar m-am pus in locul tau si mintea mea s-a gandit si la altceva!toate cele bune,si sa dea dumnezeu sa nu fie ce cred eu...

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Draga Umflatel, nu stiu cum sa-ti explic dar noi(mai bine zis el), facem o casa la care trebuie contribuit cu multi bani si efort.Munceste atat de mult pt ca e nevoit sa plateasca, materialele, muncitorii, aprobarile si toate cheltuielile curente.In plus anul acesta a mai cumparat si o masina care de asemenea costa bani.Eu cred ca daca ar fi altceva ce zici tu, el ar strica banii, nu i-ar inmulti, nu crezi?In fine....in weekendurile cand e acasa iesim impreuna, insa el calatoreste prin tara in delegatii pentru ca asa e meseria lui(incheie contracte).In plus de multe ori nu merge singur, ci insotit de alti clegi sau muncitori pe care ii cunosc.Pe de alta parte sunt convinsa ca orice barbat chiar si tinut in lant daca vrea tot mai "scapa".ASa ca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nimeni nu seschimba pentru nimeni.
Nu s-a demonstrat inca o schimbare a unei persoane.

Nu zic, ca poate tu ti-ai dorinitica distractie si timp petrecut impreuna, dar cred ca motivele lui sunt temeinice si mai argumentate decat ale tale.
Statutul, obligatiile materiale...pe care le-ai spus il fac un tip ocupat, responsabil si stresat.

Ar trebui sa-i fi alaturi nu sa te simti ranita sau inselata.

Nu cred ca este altul fata de cel cu care te-ai maritat, deci ...

Daca tu, insa ai prea mult timp la dispozitie, fa ceva cu el. Consuma-l intr-un mod placut si "egoist". N-o sa mai aduni frustrari ca nu se tine el de promisiuni pentru ca tu ai avut grija sa te ocupi de tine.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput