Dr. Mihalache Florina ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Buna. Eu am fost azi pt a treia oara la control la d-na dr., de data asta la spital. Fiind in 39+, ne asteptam sa vina din clipa-n clipa juniorul. Sa va zic ce apreciez cel mai mult: mi se pare foarte eficienta. In alea 5 minute de consultatie am apucat sa o intreb tot ce-mi statea pe creier, mi-a raspuns scurt si la obiect, iar cel mai dragut a fost ca la sfarsit m-a chemat la urmatorul control miercurea viitoare (colul meu nu da semne ca ar avea vreun gand pana atunci), cu mentiunea ca daca se intampla ceva pana atunci sa o sun. Daca ma apuca noaptea, mi-a zis sa o sun pana se trezeste - cati doctori te incurajeaza la asa ceva, nu stiu. Mi-a mai placut ca a fost de acord sa asteptam sa vina bebe cand vrea el, nu ca alti dr., care iti induc nasterea cand sunt ei de garda ca sa nu vina la spital in afara programului. Asa ca eu sunt f. multumita deocamdata, voi reveni dupa nastere sa va zic cum a fost.



Monica Elefantica 39+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pe scurt: am nascut sambata. Pe la 3 m-au apucat contractiile, la 5 am sunat-o pe dr, M, am trezit-o, bineinteles, abia iesise din garda, mi-a zis la cine sa ma duc, la 6 m-am internat. Pe la 9 a venit dr., m-a consultat, am nascut pe la 14.20. Dr a fost super, m-a incurajat, moasele m-au ajutat... Puiul s-a nascut cu circulara stransa, desi cu 3 zile inainte dr s-a uitat la ecograf si a zis k n-are... Nu stiu daca s-a infasurat in timpul travaliului sau are spitalul un ecograf de pe vremea lui Pazvante chiorul.

Personalul super, si dr si moasa si asistenta sefa m-au ajutat mult, la expulzie eram cam epuizata si una impingea in burta mea, alta tragea etc., asa ca jumate din munca au facut-o ele.

D-na Mihalache venit seara sa ma vada, in fiecare zi cat am stat in spital m-a consultat; pe mine ma preluase de la o dr. prietena si a sunat-o dupa nastere sa ma laude ce cuminte am fost :) Tot ce pot sa zic e ca s-a interesat de soarta mea.

Spitalul insa sta cam slab la dotari... saracie mare... aduceti-va tot de acasa, nu o sa va prisoseasca nimic, luati-va si cearsaf daca puteti.

Fug. Nastere usoara si bebici sanatosi!

Monica mami de CRISTIAN

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Buna!

Am si eu o intrebare referitoare la tarifele practicate pentru o nastere (normala sau cezariana) in CF2 si mai ales cu Dna doc Florina Mihalache.Cam cat ati dat dansei, anestezistului, asistentelor, moaselor?Stiu ca in general lumea e draguta pe acolo si te ajuta si fara stimulente dar vreau ca totul sa decurga cat mai normal.
Va multumesc!

Sanatate multa tuturor!

Gabrilici in 28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Buna fetelor,
Si eu sunt una din pacientele d-nei dr. Mihalache si sunt foarte multumita de dansa. Este un medic caruia chiar ii place meseria pe care o practica! Cand am fost la prima ecografie (am o sarcina gemelara de 14 sapt), ne-a comunicat mie si sotului vestea ca sunt doi bebei in loc de unul (cum credeam noi) cu un zambet si o bucurie in priviri cum nu am mai intalnit la alt medic, parca dansa ar fi fost gravida...Precizez ca nu ma cunsotea dinainte, nu am fost recomandata. O caracterizeaza o mare amabilitate si rabdare. Duminica am fost internata la CF 2 pentru cerclaj, facut de dansa, si s-a purtat f. bine, a venit de vreo 3 ori in salon sa vada ce fac, cum ma simt dupa interventie.Deocamdata (si sper sa ramana asa situatia) sunt f. multumita si am incredere in deciziile dansei!

Karina 14+ cu


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Monvas, felicitari, sa-ti traiasca bebicul, sa fie sanatos!
Multumim ca ne-ai povestit pe scurt cum a fost. Suna foarte optimist. Chiar vroiam sa te intreb ce avem nevoie sa luam cu noi la spitalul acesta, ca poate difera de la unul la altul, adica: hainute pentru bb, tampoane sterile (pentru perioada de dupa nastere naturala), biberoane, prosopele, etc

Daca mai intri si ai timp sa ne raspunzi, ne bucuram toate Oricum, inteleg din ce ne-ai scris ca ar fi bine sa nu ezitam sa punem nimic in bagaj.

O primavara minunata alaturi de bebele tau!

24+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor,
va doresc nastere usoara la cele care urmeaza sa nasteti si bebici sanatosi.
Am nascut acum doi ani la cfr dar nu cu dr Mihalache .Puteti lua cu voi hainute pt bebe,sampon,pampersi ,prosopel,cu biberoane nu va da voie le da cu seringa sa pape,puteti avea o suzeta la voi (eu am avut nevoie de ea) iar pt voi tampoane din vata invelite in fese sterile(mai va da si ele la toaleta),eu am avut nevie de pompa de muls(am facut febra laptelui din cauza asistentelor)si cred ca ajuta sa desfundati canalele,camasute 2-3(ale lor sunt infecte)la fel si lenjeriile.
Cam atat mi-am adus aminte daca aveti intrebari va raspund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cfalina spune:

Mi-am facut programare pentru joi la dr mihalache florina la cabinet. Daca sunt pe aici paciente de ale dansei cam care sunt costurile? la ce ar trebui sa ma astept ca pentru o prima consultatie in sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

In 2009 costa 100 lei(consultatie + eco).din pacate experienta mea cu dna doctor a fost minunata pana in ziua in care am nascut, caci in ziua respectiva...cosmar.poate a avut o zi proasta...se poate intampla oricui.

Mergi la inceput