Dr. Mihalache Florina ?

Dr. Mihalache Florina ? | Autor: gattasalvaje

Link direct la acest mesaj

Sunt o de 14 saptamani si sunt in urmarire la d-na dr. Mihalache de la CFR 2 .
Merg la controale la dansa la cabinet si-mi place foarte mult prestatia de pana acum si sunt hotarata sa nasc cu dansa , nu stiu insa daca la CFR2 sau la Euroclinic.
As vrea sa stiu pareri ale altor mamici care au nascut cu Dr. Mihalache , cum s-a comportat la nastere , a venit daca a fost chemata si nu era de garda , cam care ar fi tariful pt nastere normala cu epidurala ( daca ma hotarasc pt CFR 2 ) ?
Am inteles ca nu face cezariana decat daca este absolut necesar , asa-i?

Multumesc mult pentru ajutor.

13+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugar_rush spune:

Buna! Eu sunt in 10 saptamani si abea am scapat de stresul analizelor. Am programare la dr. Mihalache pe 1 august ( m'au programat cam dupa o luna :P) si motivul pentru care am ales-o pe dansa a fost acela ca as fi vrut sa nasc la euroclinic. Nu am reusit sa gasesc inca discutii legate de nasterile de acolo asa ca ma gandeam ca putem cere ceva detalii pe acest forum, poate are cineva de impartasit vreo experienta. Frica mea cea mai mare este legata de infectiile intraspitalicesti de care voiesc toate forumurile si de o atentie scazuta, in unele cazuri, in ceea ce priveste igiena bebelului. Ma gandesc ca, la un spital particular, lucrurile pot fi mai controlate. Poate ma insel dar astept sa fiu contrazisa. Sanatate multa si bebei nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:



Uite-aici un subiect despre Euroclinic :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86739&SearchTerms=nasterea,la

Sunt mai multe pe forum , dar nu reusesc sa le gasesc acum.
Esti programata la Dr. Mihalache la cabinetul dansei , sau la Euroclinic?

15+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gattasalvaje (super nick, apropo), si eu merg la doctorita Mihalache, la cabinetul ei privat din 13 septembrie. Mi-a fost recomandata de sotia unui coleg de servici al sotului. DIn ce am inteles, a fost foarte multumita, de altfel, e din nou insarcinata si merge la aceeasi doctorita. Daca ai rabdare, asteapta pina nasc (in maxim 2 luni) si o sa-ti scriu atunci impresiile mele personale. O sa nasc la CF2, nu-mi permit serviciile Euroclinic. Despre CF2 am inteles ca are o sectie nu prea mare de maternitate, curata si cu dotari destul de moderne. Mai multe detalii o sa-ti pot da abia prin octombrie.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Am nascut marti cu dr Mihalache la CF2 (si acum 2 ani tot cu ea). A venit de acasa chiar daca nu avea 'program' la serviciu (am trezit-o cam dimineata); asta a fost si unul din motivele pentru care am ales-o, ca raspunde la telefon si la miezul noptii si vine la nastere oricind.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005) si a Smarandei (24.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ioana, sa-ti traiasca minunea si sa va bucurati de ea, alaturi de surioara mai mare!
Ai nascut natural sau prin cezariana?

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Ioana , sa-ti traiasca Smarandita , sa creasca mare , sanatoasa , frumoasa si deshteapta !.
Asteptam detalii cand ai un pic de timp liber.
Vreau sa va spun ca sapt. trecuta m-a impresionat Dr. Mihalache...am avut niste probleme cu retentia de apa , de vreo trei zile nu urinam si ma umflasem ingrozitor , burta si picioarele...daca am vazut ca se ingroasa gluma , am sunat-o pe dr. si am gasit-o la o inmormantare la Brasov , ii murise bunicul...saracuta. Desi putea f. bine sa-mi spuna ca nu poate vorbi , nu a facut asta ...mi-a zis numai sa revin in 2 min. ca sa poata sa iasa intr-un loc de unde poate vorbi. In fine , am sunat-o din nou , i-am spus pasul meu si mi-a zis ca ma asteapta a doua zi la cabinet sa vedem despre ce e vorba.
Dupa ce am vb. cu dansa , a inceput sa se-ndrepte siuatia , adica am inceput sa fac pipi si sa scap de picioarele umflate, asa ca am decis sa nu ma mai duc la cabinet.
A doua zi dimineata , cine credeti ca ma suna la prima ora ...D-na doctor , sa ma intrebe cum ma simt si daca este totul OK ?
Am ramas impresionata , mai rar un doctor care sa sune pacientul sa-l intrebe cum se simte...de regula noi tb. sa insistam ca sa fim bagati in seama...
Inca odata ma felicit ca am ales-o pe Mihalache ...sper sa fie la fel de grijulie si cand va fi cazul sa nasc.

15+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Multumesc pentru felicitari. Eu am nascut ambele fete prin cezariana - am un transplant de cornee la un ochi, dr oftalmo era in dubii daca pot naste natural sau nu, dr Mihalache a zis ca travaliul poate fi solicitant si nu se merita sa risc (stiam si de la nasa mea, care a avut travaliu de peste 24 de ore ...).

gattasalvaje, dr mi-a semnat biletul de externare de miercuri ca sa pot pleca joi, sa nu o astept pe ea - mi s-a parut un gest frumos. Nu-ti fa griji, sigur vine la nastere, doar sa fie in localitate.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Ioana , ti-am vazut pozele cu printesele...Doamne , ce frumoase sunt , sa nu le fie de deochi !
Am crezut prima data ca Smarandita este papusa Mirunei , este asa de expresiva , cu fetisoara rotunda si cu perisorul asa de negru si des ...nici nu zici ca-i bebe de o saptamana .Sa-ti traiasca , ai cu ce sa te mandresti !

15+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Da, chiar!!! Papushika aia mica chiar zici ca e papusha pe bune!! Iar cea maricica e deosebit de frumoasa si de dulce!! Ptiu ptiu ptiu, sa nu le deochi!!!! Sa va traisca si sa fiti sanatosi cu totii!!!

http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png

violeta, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Va multumesc. Va doresc sarcini usoare in continuare, si bebelusi frumosi, sanatosi, norocosi si la termen.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput