Romanii din Marea Britanie (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Neatza!
Am trecut cu brio de test si noi, credeam ca aflam si cate am facut corecte si cate gresite dar nu ne-a dat decat certificatul pe care scrie ca am trecut. Oricum asta era cel mai important, bine ca am scapat.

O saptamana usoara tuturor!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Felicitari, Motanik!
Nu va spun care este numarul de intrebari la care a-ti raspuns bine. Nu mai rezultatul final. Aceeasi hartie am primit-o si noi. Acum, urmeaza aplicatia pentru ILR.
Belle vue,multumesc pentru felicitari.
Eu nu am gasit inca o scoala care sa ma accepte ca profesor necalificat, chiar daca m-ar plati mai putin. Nici macar agentiile nu vor sa lucreze cu mine asa. Nu ma intereseaza la ora asta plata neaparat ci sa imi gasesc ceva de lucru. Am sa incerc sa vad daca reusesc sa fac rost de echivalare la Minister, in vara cand ajung in tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Ella, Motanik, felicitari!!!!!! ...

Permisul de conducere nu trebuie preschimbat. Noi, fiind tara UE mai nou, avem dreptul sa conducem pe teritoriul UK cu permisul romanesc.

V-am pupat...va citesc din umbraaaaa....

P.S. Motanik, deci te-ai mutat in Whalthamstow...zona aia o cunosc mai bine decat cea in care ai stat inainte......byeeeee

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Multumesc fetelor.

Asiza, cand veniti?

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Multumim pentru felicitari, Asiza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by motanik

Multumesc fetelor.

Asiza, cand veniti?

--------------------

Andra




Nu stim exact...sper ca in septembrie, dar depind de anumite lucruri care, in mod normal, ar trebui sa se intample in august, sa avem unda verde sa venim...sa vedem sa vedem...ca e tare nasol cand depinzi de ceva...te anunt io ...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Marele Britanice va rog spuneti-mi si mie care din locatiile de mai jos sint mai aproape de obiective turistice, neighborhoodul mai curatel...etc:
Elm Park Gardens, Kensington sau Egerton Gardens Sw3 (amindoua inteleg ca sint kensigton sau poate gresesc)?
multumesc,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

http://journeyplanner.tfl.gov.uk/user/XSLT_TRIP_REQUEST2?language=en
Poti baga aici adresele sau macar statiile si vezi cat dureaza calatoria. Ca si curatele, cred ca toate sunt.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Englezoaicelor, unde sunteti? Sper ca sunteti ok si nu aveti probleme cu inundatiile, off nu se mai opreste ploaia asta, la mine e acum cerul negru si ploua cu galeata . iar in .ro e canicula de peste 40grade la umbra. Vremea asta oare o sa-si mai revina?



--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Motanik, si la noi a plouat rau de tot. Am vazut la stiri ca inca un oras de langa noi a fost inundat de ploaia de ieri, Durham. Problema este ca acest oras este foarte aproape de Darlington. Daca o duce tot asa se inunda si la noi.
Mie mi se pare ca nu vom avea vara deloc aici in UK.
Tu ti-ai depus actele pentru viza? Noi le depunem in toamna cand se implineste termenul de 4 ani si 11 luni.
Va doresc un week-end placut si mai putin ploios.

Mergi la inceput