Copilasi din 2002 (35)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Nicoleta felicitari inca o data... sa ai grija cu stresul si grijile.. mai bine relaxeazate si ia o zi dupa cum urmeaza. perioada sarcini ar trebui sa fie o perioada de bucuri si fericire. Totul o sa fie bne.. ai la activ un bb sanatos deja, deci al doilea o sa fie super sanatos.
Sinzi, am vauzt pozele, super locuri ati vizitat... si cadoul lui tati e minunat.. ce e Lexus? sau ce marca are masina? Vreau si eu sa imi schimb toyota cu un lexus care sa aiba si gps poate in 2008, sa vedem. David e un scump, ce tare s-a inaltat in vacanta asta.
PS: sambata am tuns pe Julian curt, si acuma pana in iunie nu il mai tund.. tu mai lasi par mare la copil?
Anina_n ma bucur ca ai revenit din concediu cu bine... pozele sunt minunate... si fetitele foarte vesele.. o sa stea fetele la tine toata vacanta?
HelleneC, ai doi copii minunati, am vazut toate filmuletele cu ei.. ma distreaza Geroge la maxim, cum o iuveste el pe Gabi si cum o face sa rada... pupici ambilor pitici.
crig, Mariuca e super scumpa cum danseaza ea cu cei mari, o mandrete de fetita
CORNELIAP33, concediu placut
mari, felicitari pt progresul lui Ema, multe inainte va dorim.
Lucia, voi ce mai ziceti, ce faci cu Liviu acuma in septembrie? tot cald e la voi la bucuresti?
caprioara.. matei ce mai zice...
mai stie cineva ceva de caprioara si matei?

noi bine santosi, dupa cum am mai zis, ne pregatim de scoala... am tuns baietul frumos, am cumparat hainute de toamna si mai profitam putin de vacanta.. am luat si o bicicleta noua de 16 inch=40.64 cm si e super incantat de ea.. toata ziua o manevreaza acasa si la park.
Voi ce faceti cu hainutele vechi de la copii, care sunt in stare foarte buna?
Ma duc sa scot piciu la o plimbare.. sanatate la toata lumea


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Elena si Geroge la replica asta ce a spus??? Ca David ar rasufla usurat!!!! hihi!!!!!


Nina, am vazut pozele!!! Ii plac Cristinucai picturile pe fata!!! Eu nu il reusesc sa il conving pe al meu...


Nicoleta, cred ca dureaza un pic pana te obisnuiesti cu ideea...apoi eu cred ca lucrurile vor intra in normal...Stefan ce spune?


Cris, da...maine incepem scoala...de abia asteapta!!! Robert deja a inceput de luni si mereu o intreaba pe Mirela ca la ce gradi merge Robert de a inceput deja!!! Si eu sincera sa fiu de abia astept sa inceapa!!!


Gabb, ce bici aveti?? Masina e asta: http://automobiles.honda.com/cr-v/ e o placere sa o conduci si de asta a ales-o sotu:
http://automobiles.honda.com/cr-v/safety.aspx



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu parca is mai linistita azi (am mai facut ceva ordine prin casa, cred ca de-aia), am ceva crampe la burta, cred ca sunt de la sarcina, insa asa a fost si la Stefan pana s-a implantat in uter... In rest toate bune si frumoasa, as dormi mai mult decat imi pot permite...

Crig, foarte bine danseaza MAriuca, se vede ca ii place foarte mult. Stefan nu are prea mare inclinatii... se leagana ca o trestie :)).

Anina, am vazut si eu pozele cu voi, foarte reusite, din cat de zambitori erati, se vede ca vacanta a fost reusita. Multa sanatate si numai glicemii bune va doresc.

Gabb, si eu as vrea sa treaca mai repede perioada asta mai grea, in al doilea trimestru e mai usor, dupa care vine marele final . Cu rufele lui Stefan... eu am pastrat o parte din ele, ca stiam ca va mai fi un bebe, insa o parte le-am dat de pomana, sa zic asa, au mai fost si in compania in care lucrez actiuni umanitare...

Sinzi, Stefan stie deja si inca nu pare foarte afectat, in teorie e si el tare (adica il vom iubi, il vom legana, plimba cu caruciorul, cumpara hainute si jucarii... mai ales ca lui inca ii plac jucariile alea de bebelusi de la Chicco, mereu le da tarcoale prin Metro sau Selgros... a zis ca ii va imprumuta jucariile lui si ca ii va da voie sa se plimbe cu carucioarele lui de cand era mic).

Cam atat de la noi. Ma gandesc sa imi cumpar niste NoSpa, sa am in casa...

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nicoleta- ma bucur ca esti mai bine!!
Imi amintesc ca medicul de fam. mi-a prescris Vit E pentru fixarea sarcinii.

Gabb-si eu am dat hainele lui Andrei tot "de pomana" vorba Nicoletei.

Crig- e superba Mariuca! E asa de gratioasa si... finutza!

Anina-vazut pozele frumoase!

Sanzi -sa stapanesti sanatoasa bolidu'!!

Elena-ai gasit colanti pentru printesa frumoasa??

NUMAI BINE!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut, eu maine merg la cursuri la mare (nu prea o sa imi stea mintea pe acolo, dar am nevoie de credite...) asa ca abia astept sa o vad pe Mariuca live, nu doar in filmulet!
Gabb, eu am dat hainele lui George, pe alea aproape noi la un verisor mai mic cu 2 ani ca el, am avut si geci noi noute, si alea mai uzate le tot da mama la cine vine si ii cere (ca sunt destui abonati la hainele copiilor mei la tara). Deja si hainutele lui Gabi sunt date, putine am pastrat pentru mai tarziu, sa se "revada" mici.
Nico, sa ai in casa, vorba ta, no-spa, eu mi-am facut injectii in marea parte a sarcinii ca pastilele nu atenuau contractiile. Insa no-spa e bun antispastic si nu ai nevoie de dureri in perioada asta. Pupam samburelul si pe Stefanul!
Sanzi, George nu prea ii da replica Ilincutei... vedem mai tarziu! oricum, l-am gasit ieri cu matura, se chinuia sa scoata ceva dat din greseala sub pat de ea, si ea il directiona. Am crezut ca mor de ras, pentru ca el, pentru el, nu se apleaca deloc. Dar o sa il invat sa gandeasca cu alternative!
Va pup, ma duc sa mai fac cumparaturi si... gata!
O zi buna, Elena

www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia - un pui mic care are nevoie de ajutor

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Nina bine ai revenit din concediu!Asa de mult imi place de Cristina si nepotelele tale!!cred ca se joaca foarte frumos impreuna.Si de mamicile voastre mi-a placut!Eu le duc dorul...
Elena see you tomorow!!Poate cu ocazia asta mai prind si eu o plaja ca vara asta doar o baie am facut.
eu am o misiune grea..sa caut rochita Albei ca zapada..hihi..inca nu m-am hotarat s-o iau de pe net sau sa o faca la o cineva ca eu sunt antitalent la croitorie.vreau sa-i fac o surpriza Mariucai.Si la tort trebuie sa ma hotarasc.vreau castelam doua printese imi mai trebuie doua.
Nicoleta ma bucur ca azi te simti mai bine si vreau sa fie asa si in continuare.Noi te sustinem!!Si lasa curatenia pentru baieti



Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

36

Poftiti la povesti...

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput