Copilasi din 2002 (35)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, super veste!!!! O sarcina usoara si un bebe sanatos si cum va doriti!!!!

Cornelia, distractie placuta la mare!! Si aveti grija cu piciorul...faceti si rapel la tetanos nu? Sau nu se mai face? Eu imi aduc aminte ca se facea dupa 2 sapt si apoi dupa inca un an...

Elena, bubitele nu sunt de la caldura? Pai daca George e asa un pui de emigrant va asteptam atunci!!! hihi!!!!
Distractie placuta la mare si sa ne trimiteti poze!!


Mari, felicitari pt progres si pt colantii de domnisoara !!!

Cristina, super pozele!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Elena mai are pana la sfarsitul lunii august.uit-o aici in actiune
http://good-times.webshots.com/video/3037398010101878694MlYwTo
sa stii ca si eu am avut probleme cu mariuca cu niste chestii.(doi ani ne-a stresat si numai cand era foarte cald)sper sa-i treaca repede si sa veniti cu totii la mare.o sa-ti trimit nr meu de telefon pe pm.

Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

revin mai tarziu cu un raspuns mai lung si sa vizionez pozele...

PS: Julian incepe kinder de la 8:15 la 11:40 AM in fiecare zi... in 5 sep e ziua cea mare... am emoti in ce clasa si ce colegi va avea.
Am terminat si cu lista pt ce ne trebuie la scoala.. si acuma mai profitam de vacanta putintel


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Mari, si eu ii caut colanti gazei (are niste rochite de dantela si e pacat ca acum ii vin)! De mica o invat domnisoara, sa nu imi semene ca eram tare baietoasa si din pantaloni veci nu ieseam. Plangeam cand ma imbraca in fusta! Bravo pentru "poua", in curand va spune "ninge" (la cum trece timpul acush vine iarna)!
Cristina, abia astept sa va vad, si poate sa prind si un spectacol!
Sanzi, daca va vreasa se faca "american", cu mare drag, si african, si ce va vrea sufletelul lui. Insa e topit dupa ce tine de America, toata ziua: "cum e steagul american? cum se spune la fantastic? produsele americane sunt cele mai bune..." nu stiu de unde le scoate, insa asta e "level"-ul la care ne aflam acum: de la popica, tractorist, inspector de daune, politist (aici m-am impus, recunosc)!
Gabb, iti tinem pumnii!
Cornelia, mersi, la fel!
Ma gandeam de la ce are bubitele Gabi, doar pe manute si la gurita... adevarul e ca toata ziua isi suge degetelele pe langa suzi, insa o dor gingiile deja, ca se "maseaza" singurica si-i curge din gurita la greu. Maine o duc la vaccin (valeu!) si dezleaga misterul dna dr, sa vedem si ce mai diversificam in continuare!
Aaaa, uitam, sa va zic ce fascinata e Gabi de George (ia Nico aminte ca asta te face sa uiti de toate)! daca George o chinuie, ca el inca nu stie sa o tina, pur si simplu o misca de ar urla daca as face-o eu, ea rade si e topita dupa el! Cum il zareste, oricat de suparata e incepe: "e, ee, eeeee", sunt totali! Iar la pozele impreuna sta smirna, ca e frate'su langa ea! Uitati aici
Va pup, cu drag!

www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia - un pui mic care are nevoie de ajutor

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Elena, e atat de frumoasa Gabi ca nu ma mai satur de pozele cu ea!!!! Si George pare atat de dulce cu ea si protector!!!! Si am observat ce toalete de "domnisoara" are!!!!!
David nu se gandeste inca la meserie!!! hihi...nu prea cred ca vrea sa se faca nimic deocamdata!!!
Am editat sa spun ca m-am distrat la filmuletul cu diversificarea, dar mai ales ca se uita la camera ca o adevarata vedeta!!!! Iar George cum o amuza si ii trage capul spre el!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu sunt cam nervoasa in ultima vreme (sa fie fiindca am casa pe dos, ca trebuie sa fac de mancare, ca trebuie sa despachetez si ca nimic nu merge cum vreau eu?)...
Elena, eu am preluat stafeta, dar nu ai uitat de intelegerea noastra, nu? ;) Am vazut filmuletele cu puii tai, sper si eu ca intre ai mei sa fie legatura aia speciala, sa se soarba din priviri de dragi ce-si vor fi unul altuia...
Sinzi, Stefan vroia la mare sa fie sofer de autobuz, dar tati i-a tinut o teorie mai materilista si a zis ca atunci vine sa lucreze la noi la serviciu .
Azi as vrea sa fie vineri, era asa de bine in concediu... deja sunt obosita, imi fac planuri de reamenajare a apartamentului ca sa avem loc si de un bebe (ne mai trebuie mobila...), parca ma apasa toate cele, sunt tare nelinistita (nici inainte nu eram eu prea calma, acuma o fi de la hormoni sau ce-o mai fi...). Astept lunea cre vine sa merg la eco, s-ar putea sa nu il vedem pe bebe, daca va fi ca la Stefan... imi tot fac griji si nu asta imi trebuie mie acum...
Va doresc zile frumoase si linistite.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Nico, e atat de fireasca starea asta, ia-o incet, atat imi permit sa te sfatuiesc! Eu nici acum nu am luat mobila, insa prefer sa mergem la mare, si mobila lunile urmatoare. Stau hainele lor pe unde apuca, unde gasesc loc, patutul ei e plin de haine... dar nu conteaza, sunt fericiti impreuna. La eco pe burta nu s-a vazut nici la mine (de asta nu am stiut ca sunt insarcinata si era cat pe ce sa fac o radiografie dentara)! La mine la eco vaginal in sapt. 6 s-a vazut, asa ca sa nu disperi! Cu scoala de soferi eu tot zic ca ma apuc, insa e greu cu programul sotului care nu prea e fix. Vad dupa ce ne reintoarcem cum facem, ca e musai de acum.
Sanzi, mersi mult, eu ii sorb din ochi zilnic! Si deja se uita la camera, si tace, rar o prind vorbind, cred ca se "rusineaza"!
Acum e in vizita la George prietena lui si i-a zis: "George, daca nu asculti de mama ta nu ma mai castoresc cu tine" am amutit, stau si rad aici de ce perle scot ei!

www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia - un pui mic care are nevoie de ajutor

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Elena, problema nu este ca imi fac griji ca nu voi avea unde sa ii pun lucrurile copilului, ca avem destul loc acum, insa incep grijile asta inutile, ca oricum mobila o vom face cand va fi momentul... dar asa sunt eu, imi probleme in avans... uneori gratuit si intotdeauna prea multe... Of, starile astea de gravida... sotul se resemneaza, stie ca imi va trece cam peste un an...
Oricum, este minunat sa ii vezi cum se privesc (oare asa o fi si daca sunt 2 baieti?), cum se iubesc si cum se dragalesc (asa era Stefan cu sora mea, Cristina).
O zi buna va doresc.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Nicoleta pupici si lasa mobila ca eu nici in ziua de azi n-o am pe a mea.
Elena ti-am trimis pm.haha..tare fetita..George a mai apucat sa spuna ceva?
Sinzi de maine la gradi?


Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Am revenit si eu, din concediu. Mai relaxata, mai odihinta, dar fara chef de munca. Nu am facut cine stie ce in concediu, ca am prins o saptamana de ploaie, iar a 2-a sapt. nepotelele au fost plecate cateva zile la Toplita.
Aici, am si eu, poze, de la zilele orasului. Unde ne-am distrat mai bine decat in restul concediului.
Nicoleta, ce veste minunata !!! Felicitari pt. sarcina ! Sa fie intr-un ceas bun ! Sarcina sanatoasa si sa fiti sanatosi amandoi !
Trebuie sa citesc din urma si sa vad toate pozele. Revin maine.
Nicole, maine la prima ora am sa iti scriu un e-mail.
Imbratisari si pupici !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput