Copilasi din 2002 (35)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Bravo, Nicole, o sa vezi ca jobul va fi al tau! Iti tinem pumnii!!!!
Multumim si pentru litere, plansele sunt intr-adevar fantastice!! Andrei le-a vazut si abia asteapta sa se apuce de ele...


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

katty vom astepta si vom vedea ce se va intampla... e ciudat cu interviurile astea, pt ca nu prea poti citi ce se intampla in capu lor, iti adreseaza intrebarea si se apuca si sc absolut tot ce scoti pe gura la acel interviu... nu zambesc, nu murmura, nu caraie nimic.
Dupaia brusc devein fff prietenoase cu tine, ba chiar as putea zice prea prietenoase. Imi vorbeau de o alta pozitie, mai bine platita, mai cu renume si cu ore flexibile. Sunt ff dezorientata la ora asta si habar nu am ce se va intampla


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Azi am dus-o pe Emma in gradina sa culeaga mere ca sa ii fac compot din ele. Nici nu va dati seama ce satisfacuta era!

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaghe spune:

Buna fetelor, reusesc sa intru si eu pe acest site, d eo sapt. nu pot, am avut ceva probl. cind il accesam, nu raspundea, in fine , acum merge
Noi sintem bine, mai avem 2 sapt. de vacanta si incepem scoala, mai avem d eluat rechizite, am luat ghiozdanel si celelalte.Matthew merge bine pe bicicleta fara rotii ajutatoare, l-a ajutat mult faptul ca am mers o per. pe scooter , acum incercam pe role, incet, dar se tine.Maninca orice, dimineata ceva consistent, un sandwich, ou si bea un pahar de lapte, la prinz la gradinita, iar seara orice gatesc, nu prea maninca mamaliguta cu brinza, ii plac pastele, supele, orezul, aseara a mincat coaste d eporc la gratar, la vazut pe andrei care minca cu foc si a incercat si el, la fel d eada la gradinita aincercat broccoli si i-a placut ce bucurie cind a venit acasa, ca broccoli e sanatos, noi incercam sa manince cit mai sanatos, discutam ce e bine sa manince si ce nu este sanatos ptr. organism, a participat la grad. la un program din acesta si tare e ra bucuros si imi spunea ca trebuie s abei 6 pahare d eapa pe zi, ....In rest am stat pe acasa, astazi a fost aniversarea noastra d ela casatorie, aseara am avut invitati, va dati seama , s-a culcat la 10 ca niciodata, era terminat el care se culca la 7:30.Cam atit vrem sa mergem putin la plaja, e cald si frumos, sper sa nu mai am probl. cu calc. si sa intru mai des.O sapt. buna
gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

fetelor v-am trimsi intreg albabetul cu litere de tipar, mari si mici.. si un mic ceva din partea casei.. sper sa le placa la pitici vostri...
alfabetul cu litere de mana, mai dureaza putzintel...


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Gabb, multumim frumos pentru planse. Le voi scoate cat de curand la imprimanta si i le voi da lui Stefan, poate-poate... Cat despre job, eu cred ca e de bine ca ti l-au prezentat si pe celalat, nu?
eu nu vreau literele de mana, mi-e ca difera de cele de la noi si oricum, sa le invete macar pe cele de tipar.
Gabriela, si noi incercam sa il hranim mai sanatos, nu tine intotdeauna (vezi pastele), insa oricum nu abuzam.
Aida, cum sa nu fie bucuroasa? Si Stefan e mandru cand primeste cate o sarcina de felul asta, cu finalitate...
In week-end am fost sambata la o actiune micuta de mediu cu compania noastra si cu o asociatie, am curatat pe un deal din Brasov si l-am luat si pe Stefan care a primit manusi si a fost tare incantat ca ajuta si el! Apoi duminica am iesit cu o prietena si cu fetita in parc, cu rolele (doar copiii), Stefan merge binisor, desi nu a mai pus rolele de vreo 2 luni aproape. Fetita, Maria, merge mai bine, insa a obosit mai repede.
IN rest... a venit la noi soacra mea, va sta saptamana asta cu Stefan. Asteptam concediul la mare, sambata dis-de-dimineata plecam intr-acolo. Abia asteptam cu totii, Stefan numara zilele pe degete si e foarte incantat.
Eu sunt cam obosita, ma gandesc si ca poate o fi de la vreme... ca a cam plouat pe aici, acum e cam innorat.
Sa aveti o saptamana faina si sa fiti sanatosi. Stefan parca e mai bine cu nasul care, desi infundat la trezire, se desfunda apoi mai repede.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Un inceput de saptamana minunat sa aveti!
La noi e racoare si bate vantul cam tare!
Noi am avut un weekend foarte linistit in care ne-am odihnit ca aveam nevoie.
Ne-am facut niste DVD-uri din ultimele casete trase pe unde am mai fost in ultima perioada si de la ziua lui Andrei. Asa ca sunt fresh si bine dispusa!
Azi dimineata am fost la policlinica, unde i-au luat sange lui Andrei din brat, pentru evaluarea la care am fost saptamana trecuta. Ii facusem instructajul de aseara ca o sa-l piste tzantzarul si a fost super-curajos! Nu i-a curs nicio lacrimioara!!! Dar a strans din dintisori! Si doctorita l-a laudat si niste doamne mai in varsta care stateau la recoltare...

Nicole, mii de multumiri inca o data! Si eu le printez astazi! Maine mi-a promis colega mea ca-mi aduce abecedarul!
Nicoleta, felicitari pentru Stefan cel harnicut!!! Frumoase astfel de actiuni! Si noi plecam joi! ABIA ASTEPT!!!!
Gabriela, felicitari pentru aniversarea casatoriei!!! La cat mai multe si fericite sarbatoriri de genul asta! Cati ani de casnicie aveti? Felicitari si ptr. Matthew ca merge fara roti ajutatoare... De cand? Si cum l-ati invatat fara? Spune-ne daca ai vre-un secret.

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi am fost in Praga si Berlin zilele astea si David a fost fascinat de viata de noapte in Praga!!! Orasul ala nu se duce la culcare niciodata...e mereu furnicar, petreceri peste tot...e superb!!!

Iar Berlinul este plin de...bautori de bere...nici pe canicula nu am vazut oameni cu sticle de apa in mana, cat erau in Berlin cu bere!!!
Azi suntem in recuperari...David a fost super...a umblat enorm, s-a culcat la ore pe care nu le mentionez si in gara din Berlin i s-a parut un fel de Rai...5 nivele de "gari" cu toate tipurile de trenuri pe care ti le-ai putea imagina!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Salut!
Gabb, felicitari si mii de multumiri pentru planse....
Daria a inceput cu litera C ...si a fost tare incantata....Robert a facut doar literele si a lasat-o pe Daria sa coloreze(nu-i place sa mai coloreze.....la camin l-a cam sresat cu coloratul si modelatul plastelinei si acum cand aude de colorat isi cauta altceva de facut)
...Si o perluta de -a lui Robert aseara cand studia cu taica-su o enciclopedie despre dinozauri(noua lui ...pasiune): ....ii citea ca dinozaurii care mancau carne erau carnivori iar cei ce mancau frunze...Robert i-o ia inainte si-i zice ca se numesc ...FRUNZIVORI..
Eu sunt de azi in concediu si sunt cam necajita ca nu vom vedea marea....dar sper sa fie concediu frumos...Vrem sa mergem pe la manastirile din zona...marti , miercuri si joi avem drum la Suceava la orele de inot si cu ocazia asta vom sta si prin locuri de joaca pentru copii(ca in orasul nostru nu exista si copii se vor bucura mult)....Elena crezi ca ne poti recomanda ceva?Poate ne si intalnim....
Sanziana....bravo...se pare ca va faceti de capDistractie maxima in continuare...
Kattyfelicitari voinicului curajos...Noi cand am intrat la bazin si cand a simtit Daria miros de clor m-a intrebat daca i se face si ....injectie...a asociat probabil mirosul de acolo cu cel din spital...
Nicoleta , Aida...ce copii harnicuti aveti...
gabriela felicitari pentru aniversare...si la cat mai multi si fericiti in continuare....
Va pup si va doresc o saptamana cat mai frumoasa

mamy de gemeny : ROBERT ARMIN SI DARIA REBECA (26 IUNIE 2002)
http://new.photos.yahoo.com/tamyrarotaru/album/576460762404766830
http://www.flickr.com/photos/10568887@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

tamyra totala perla ... .
sinzi poze o sa ne areti din Berlin?
nicoleta felicitari pt micutul harnicutz.
katty spor la colorat si la invatzat literele de tipar...
gabrielaghe, inca o data si la acest topic, LMA si casa de piatra.. iar de mancarea sanatoasa, toti incercam dar sa sti ca nici mie nu imi iasa 100 % numai mancare sanatoasa.

fetelor, cred ca mai bine lasati literele de mana deoparte, cele ce le-ati cerut, de ce? sa nu se plicti copilul in clasa cand trebuie sa le invete.. la voi nu e posbilitatea la scoala sa se lucre la nivele diferite si nici sa il avanseze de la o clasa la alta si nu cred ca vreti un copil plictisit la scoala... asta este doar parera mea, daca mai doriti plansele inca si cu litere de mana eu le pot face... PS: nu imi trebuie abecedarul.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput