Copilasi din 2002 (35)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Aida, ma bucur foarte mult ca sunteti bine!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Peste 6 saptamani este momentul adevarului la PET/CT SCAN , iar peste 6 luni vom incepe sa avem o viata normala.

Pana atunci ma hranesc cu idei si va urmaresc si ma bucur ca sunteti bine si astept ziua cand vom putea iesi iar . Cine stie , poate ne vom intalnii in acelasi parc sau in aceeasi statiune sau ... lumea asta e asa de mica!

Pupici.

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Aida sa dea Dumnezeu sa va fie bine!
Crig, zau ca inca nu stiu in ce perioada mergem la mare, ori incepand cu 13 aug, ori 20. AM mai cautat prin forum si se pare ca mancarea e mai scumpa in Mamaia decat in alte statiuni, asa ca f probabil vom merge altundeva. Trebuie sa gasesc ceva aproape de plaja pt ca imi va fi greu cu jucariile de nisip, barca si ce-o mai fi nevoie.
Joi dimineata vine Mandarina acasa, abia astept.
Va dorim tuturor sanatate.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Aida, multa sanatate ii doresc Emmei, m-am bucurat foarte mult cand am citit ca a fost o reusita interventia! Doamne-ajuta sa fie din ce in ce mai bine. Si m-am si amuzat, inchipuindu-mi-o pe micuta spaland pe jos :).

Noi am avut un week-end frumos, am fost la picnic sambata si duminica am fost prin parc, nimic special insa a fost atat de placut, incat nu-mi place ca azi e luni... Mai avem 2 zile si mergem iar la Bucuresti, starea lui Stefan nu s-a ameliorat, ba mi se pare ca din contra. Nasul mereu infundat dupa somn, stranuta des cand are nasul infundat... Noi in casa nu avem igrasie, iar daca ar fi sa zicem de la praf, ar stranuta si afara; cat despre alti alergeni... ar trebui sa stranute mereu in timpul zilei, nu? Azi merge sotul meu sa ii faca un exudat nazal lui Stefan, sa vedem ce-o iesi...

In rest, mananca bine, este vioi... se trezeste cam de dimineata insa, azi - la 5.40... sunt cam obosita si abia astept sa ajung acasa sa dorm. Adevarul este ca s-a si incalzit in casa, nu se racoreste decat putin si noaptea e cam prea cald... poate de-asta se si trezeste asa devreme.

Va doresc o saptamana cu temperaturi sub 35 de grade.
(asta e de bine)
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna dimineata la o saptamana noua! Si racoroasa sper!
Nicoleta, imi pare rau ca Stefan tot nu e OK! Sper ca de data asta miercuri sa va dea vesti si solutii bune pentru situatia lui!
Lucia, am vazut ca Liviu pedaleaza de zor! Are roti ajutatoare la bicicleta, sau i le-ati scos, te intreb ca pe noi ne bate gandul sa-i dam jos rotile ajutatoare, dar nu stim cum va fi trecerea...
Aida, o sa treaca astea 6 luni si va fi bine... Ati trecut cred faza cea mai dificila, nu?
Crig, multumim ca ne-ai dat vesti despre Sanzi si David, ma bucur ca drumul a fost ok! Voi ce faceti? Ce face Mariuca?

Noi sambata am fost la niste prieteni la Branesti,care au un baiat de-o seama cu Andrei, tot 5 ani, au o casa langa lac si padure. Am zis ca o sa scapam de canicula din Bucuresti, aiurea a fost cald. Am facut o plimbare catre lac si padure si inapoi, si n-am avut inspiratia sa-mi pun ceva pe cap, si am facut o insolatie de toata frumusetea, am bolit toata seara! Acum sunt OK dar am crezut ca mor!
Incepem sa numaram si noi descrescator zilele pana la concediu, mai sunt 10, anul trecut am fost in iunie la Olanesti, acum mi s-a parut o vesnicie, ca ne-am inscris pentru august!




Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, nu stiu ce sa mai cred ca nasul asta al lui Stefan, exista totusi si p parte buna, nu mai tuseste deloc de ceva timp, sper sa fie spre mai bine. Poate miercuri isi va da seama medicul ce si cum, azi l-a dus Adrian la exudat nazal (a fost foarte curajos, nu a trebuit sa il tina nimeni, sper sa ne lamurim miercuri cand primim rezultatul), ideea este ca nasul e infundat dupa somn. Apoi se desfunda si nu mai are decat rar probleme pana la urmatoarea trezire...
Sper sa nu fi facut mai mult rau picaturile alea de nas... ca antibioticul a fost frectie la piciorul de lemn. Bine macar ca nu i-a afectat pofta de mancare...
Nicoleta

PS Sper sa reusesc sa aranjeze unchiul meu noi o saptamana la Olanesti, dar sa stim intai pentru ce trebuie tratat...

Edit: Stefan pedaleaza si el la greu pe bici acum, i-am schimbat rotile ajutoare ca se rupsesera celelalte...
L-am masurat si eu, ca devin obsedata se pare... are 107 cm inaltime. Cu greutatea... nu-mi bat capul, e clar de tot ca e tipul slabanog din partea sotului :D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, ce bine ar fi sa se suprapunem macar cateva zile acolo. Ar fi prea frumos. Am inteles si cu nasul infundat al lui Stefan, cred ca e doar o sensibilitate, mai ales ca se desfunda si dupa aia e ok. Bine ca nu mai tuseste. Al meu tuseste de vre-o saptamana si ceva, cand uscat cand productiv. Ii dau ceai de cimbrisor si sirop de brad si acum e mai bine.

Am uitat sa va transmit toate cele bune din partea Karinei, care a plecat in Grecia-Halkidiki, vine pe 8, apoi pleaca la Botiza si Satu-Mare! Spera cand se intoarce sa aibe timp sa scrie pe aici!!!

Pupici!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, noi vom pleca la mare pe 11.08, azi facuram rezervarile. Stam 8 nopti, am ales sa mergem in Bulgaria, ca la noi nu mai era chip... :).
Sper sa fie bine acolo, cu siguranta vom face aerosoli la greu (voi avea ei grija, pun ceasul sa sune dimineata, nici nu ma gandesc sa nu fim pe plaja la 6 sau pe-acolo...), sper sa il mai intremeze si soarele, si distractia :D...
Nu cred ca ne vom intalni, insa poate cand mai veniti prin zona, facem ceva sa ne si vedem.
Nicoleta

(incep sa numar zilele pana la concediu)
AMR 11.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, unde anume in Bulgaria? In ce statiune?

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, in localitatea Obzor, la hotel Riu Evrika.
Ai auzit de ele? Ca mi s-a spus ca e o zona in care inca nu au inceput sa mearga asa de multi romani, insa sunt multi nemti, englezi...
Sper sa ne simtitm bine.
Nicoleta

Mergi la inceput