hai la o cafea!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

wonderful :))))))) . pai mai sunt si zile din astea. am inteles ca in buc si in alte parti ale tarii toata vara este asa ..deci aici chiar este bine . am avut niste musafiri veniti de la buc acum 2-3 sapt , veniti din caldura aia , aici le-a fost frig .. ziua pe plaja stateau imbracati , seara nu mai spun ...
intr-adevar vara trecuta a fost mai calduroasa .. anul acesta parca e mai racoroasa.

belutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

quote:
Originally posted by belutza

wonderful :))))))) . pai mai sunt si zile din astea. am inteles ca in buc si in alte parti ale tarii toata vara este asa ..deci aici chiar este bine . am avut niste musafiri veniti de la buc acum 2-3 sapt , veniti din caldura aia , aici le-a fost frig .. ziua pe plaja stateau imbracati , seara nu mai spun ...
intr-adevar vara trecuta a fost mai calduroasa .. anul acesta parca e mai racoroasa.

belutza


Cum, Doamne iarta-ma ,sa le fie frig?E clar ne-a tampit caldura,sau ne-am dat noi dupa ea ca sa supravietuim.O sa ajungem niste mutanti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Oare ne tin muschii sa vorbim despre propriile noastre defecte?Ca pe barbati i-am terminat,saracii de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Ma bag si eu la o cafea fara cofeina ca cu ceaiul nu prea stau bine.Suc mai putin mai bine apa ca ma unge la suflet.Ah un pahar cu lapte rece merge si mai bine.





"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Fetelor as vrea sa va povestesc si eu ceva dar nu stiu daca nu va plictisesc.Sunt si eu suparata si dezamagita putin.Sa va povestesc?Am senzatia ca am gresit.Oare ma bate Dumnezeu.
Daca vreti sa va povestesc spuneti-mi.






"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Suntem ochi si urechi(vorba vine)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

gazdaaaaaa,

nu simt nici miros de cafea ,nici de parajituri ,ce fel de gazde esti???nici macar abureli de ceai


iuliana

sigur nu te bate DD.
eu am auzit doar de un om care nu a greshit shi pe acela l-au rasticnit tot oamenii ptru ca prea era perfect.asa ca daca vrei osinda shi cu gresheala shi fara gresheala, de la semeni tot o ai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Pai sa va povestesc.Pe 28 iulie trebuia sa fiu nasa dar nu mai sunt ca m-am suparat foc.
Asa...bun...
Noi aveam niste priteni cu care ne intelegeam foarte bine.Mergeam la munte,mergeam la mare,mai placam in vacanta in alta tara si noi plateam tot ca ne permiteam,aveam unde sa bagam mana in buzunari si nu s-a pus problema sa scoata ei bani din buzunari.
El era soferul nostru si o luat si pe prietena lui(acum viitoarea sotie) peste tot cu noi.
Nu era Weekend in care noi sa nu mergem undeva.Bun...
Inainte de sarbatorile de iarna ne-am ciondanit si am decis sa nu ii mai luam cu noi la munte pt ca mi-au ajuns niste discutii la ureche ca ea nu mai poate sa calce camasi,ca nu mai poate sa faca nimic in casa ca trebuie sa mearga la munte cu noi si unde mai mergeam noi.
(am uitat sa precizez ca ei lucrau in firma noastra si a vb cu cealalate fete care mai erau in departamentul financiar cu toata ca eu eram tot timpul intre ele,dar vorbeau pe mess, a facut multe gafe si a fost data afara de economista,eu nu am vrut sa trec peste deciziile ei pt ca prietenia, e prietenie si munca, munca)
Dupa ce ne-am certat inainte de sarbatori pt ca sotul meu a facut o petrecere de terminarea anului cum facea de fiecare data si i-a spui lui sa vina cu masina la o ora si el a a comentat ca de ce trebuie sa mergem noi mai devreme si ca el vine mai tarziu sa ne ia si sotul meu s-a suparat si a zis ca o sa mearga cu taxi-ul.Cand a ajuns acolo el nici macar nu ne-a salutat in conditiile in care noi il plateam si am fi putut sa il matrasim dar nu am facut asta.
Noi trebuia sa le fim nasi dar nici macar nu ne-au intrebat daca mai vrem sa le fim nasi si si-au luat altii.Bun...
Prin luna martie cand am nascut eu ne-am impacat si am decis sa le fim din nou nasi dar situatia s-a schimbat,sotul meu a vandut firma si a ramas angajat la firma respectiva.Am inceput sa nu mai dam cu banii in stanga sin dreapta pt ca ne-am gandit ca avem un bebe si nu mai trebuie sa facem asa ceva.
Noi fiindu-le nasi deabea ne bagau in seama.I-am trimis odata un sms ca sa ne intalnim in parc si stiti cand ne-a raspuns la el?Dupa 3 saptamani.
Ea nici nu vb cu mine pe motiv ca nu vrea sa ma deranjeze.
Ne-a copiat toate ideile de la nunta noastra fara sa ne ceara voie,pana chiar si pozitiile din poze vroiau sa le faca la fel.
Noi practic eram cam egali cu 0.Cand i-a spus sotul meu ca el se poarta ciudat ei a zis ca este stresat cu nunta ca sa iasa bine si dupa nunta vor fi stresati cu casa.In concluzie(la concluzia asta am ajuns eu) sa nu avem nevoie de prea multa bagare in seama sau de vreo vorba aruncata in vant ca ei sunt stresati.
Nu ma baga in seama nici pe yahoo,macar sa ma salute si vobea doar cu sotul meu si cand i-am spus de asta a zic ca de ce nu o bag eu in seama ca ce daca ii sunt nasa,sa o mai sun,sa ii mai trimit un sms..Mi-a sarit mustarul si am inceput sa-i spun tot ce ma deranjeaza(bine sunt multe chesti de spus dar nu are rost sa le insir).
Si cand am vazut ce tare in gura este de parca imi facea un favor ca ii sun nasa.
Si ca ne-a ales ca nasi ca le suntem prieteni si daca nu vroiam ei mai aveau 2 perechi de nasi.
Si eu atat i-am spus prietenii se ajuta intre ei dar nu vad cu ce ne-ati ajutat voi.Si ne-a facut un singur favor si ca noi ce am facut pt ei iesit din comun(vacante,i-am imbracat pt nunta noastra,lui i-a luat sotul meu bratara si ceas la mana,ei cercei ca de erau domnisori de oanoara si trebuia sa fie bine,bani fff multi cheltuit,cine mai are norocul asta,dar in fine)
Si atunci i-am spus sa isi caute alti nasi ca eu nu mai am ce cauta la nunta lor.
Si s-a terminat jucaria,i-au trimis sms sotului meu ca el a muncit zi si noapte pt el si ce castig a avut si ca ce se zgarcea pt 1000de euro de parca noi nu mai atat dadeam pt ca fac nunta la Constanta, in Mamaia nu aici in Bucuresti.
Cu ce am gresit eu?De fapt am gresit ca am luat decizia sa nu le mai fim nasi,ca am dat inapoi?Si ca i-am lasat balta?
Ca au avut grija sa ne spuna ca nu o sa ne mai vada Dumnezeu ca le-am facut asa ceva.
E grav?


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Noi nici macar nu le cunosteam parintii,isi faceau treaba cu noi si gata.Si eu am considerat ca mai bine decat sa ii cunun pt ca le-am spus ca le sunt nasa si sa port eu povara asta in suflet ca nu i-am cununat cu drag mai bine ma retrag.Macar sa nu ma mai vada Dumnezeu asa cum au spus ei pt asta.

"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

quote:
Originally posted by wonderful

vezi tu,aici intervine discriminarea;un barbat poate sta la servici-o afacere prospera-mult timp dar daca si ea este capabila de performante deosebite are de ales intre fam. si cariera stiind bine ca nu le poate face la fel de bine pe amandoua concomitent;doica,menajera nu rezolva problema deloc.



o rezolva bunicii, ca de-aia sunt bunici. E pentru ei ultima ocazie pe care o au in viata sa se bucure de candoarea unui copil (cand au fost ei parinti aveau cariere de urmat si nu au putut)

Mergi la inceput