hai la o cafea!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

vezi tu,aici intervine discriminarea;un barbat poate sta la servici-o afacere prospera-mult timp dar daca si ea este capabila de performante deosebite are de ales intre fam. si cariera stiind bine ca nu le poate face la fel de bine pe amandoua concomitent;doica,menajera nu rezolva problema deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Daca ati inceput sa beti cafeaua la ora 17, mai dormiti?Era o emisiune: Ceaiul de la ora 5. Data viitoare fa si tu invitatie la un ceai, ca sa puteti dormi noaptea.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Se pot birfi si colegii de serviciu?
Am o "remorca" de nervi in ultim vreme... culmea provocati de o singura persoana... de o subalterna... ...

Ma fac eu mare...



"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyxg1998 spune:

Si eu m-am saturat de problemele de la servici!!!!! Pana peste cap! Probleme acasa, la munca, de sanatate, of, viata! Am nevoie de o cafea super tare sa ma tina zdravana la creieri ca altfel nu ma vad bine!! Si mai am si nevoie de o luna de somn ca de mai bine de 1 an dorm cate 4-5 ore pe noapte, lucrez pana la 7 seara si dupa aia ma apuc de casa: spalat, calcat, facut mancare, curatenie, copilul..... ca marea majoritate, doar ca eu sunt singura aici, nu am pe nimeni sa ma ajute, asa ca trebuie sa le fac pe toate doar eu.

Da-mi Doamne putere!!!

Pupik de la Onyx si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

wonderful un ceai , un suc ?? se poate ?? Daca se poate , ma bag si eu .( nu beau cafea )... Pana atunci sper sa-mi rezolv problemele cu avocatii ca vin astia sa-mi ia casa. La mine cam asta ar fi singura problema deocamdata

belutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

[quote]Originally posted by belutza

wonderful un ceai , un suc ?? se poate ?? Daca se poate , ma bag si eu .( nu beau cafea )... Pana atunci sper sa-mi rezolv problemele cu avocatii ca vin astia sa-mi ia casa. La mine cam asta ar fi singura problema deocamdata

belutza

Dragelor,puteti bea ce vreti voi.Eu beau cafea fara cofeina de multi ani din cauza tiroidei de exemplu.DA, puteti barfi pe toti care va enerveaza,agaseaza,nevrozeaza,piseaza,etc.Sa fie un loc unde ne descarcam de balastul din sufletul nostru,unde putem face misto de toti si de noi insene/insine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Subiectul o sa ajunga la ZZ. De fapt mai e unul acolo, special pentru carcoteli, si are ceva succes.
Ma plang de vreme: doua saptamani nu o sa urce peste 25 de grade!

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Eu am crezut ca turbez de caldura;in fiecare zi 35-37 de grade.Aici aseara si azi a plouat curat si s-a mai putut respira.E prima zi cand n-au trecut ambulantele prin fata blocului(stau pe o artera f.circulata).Tineam toate geamurile deschise si degeaba,perdelele nici macar nu se miscau.Nu ma dau in vant dupa aer conditionat.La voi a fost iarna adevarata ?Ca aici nici un anotimp nu mai e veritabil.Sa nu fie mai rau.Chiar ca Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

La mine este bine , chiar a fost bine , mai ales azi ca a plouat. Abia asteptam mai devreme sa ajung acasa ca inghetasem de nu mai puteam.
In general pe litoral este bine , cel putin asa mi se pare mie.. sunt si zile cand nu poti sa respiri , dar rare. Nici eu nu ma dau in vant dupa aerul conditionat , nici nu am nevoie...este racoare in casa si nu m-as muta de aici ( din oras ) pt nimic in lume.

belutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Anul trecut am fost la voi in Cons. la o prietena.Cu 'norocul'meu am prins zilele cele mai toride.Ma lua cu greata cand ieseam din casa de fierbinteala de afara.

Mergi la inceput